Спасилачки фонд банкротирале империје

Duh Sekire

Iskusan
Poruka
6.686
Вести о напретку борбе слободних народа света. Да је све у реду са финансијама да ли би требало да оснивају "спасилачке фондове" (наводници јер тако су они назвали)?!? Империја изгледа полако остаје без новца. Сад већ неки узимају реч како ће цео свет то осетити, па свет не може да живи без Америке... Као да свет није осетио пад и већих империја. Да и не говорим како ће последице по остале бити веће, што ови више буду улагали у "спас" Америке. Таксативно се може рећи

1. Слобода нема цену

2. И економски ће бити боље када богатства буду равномерније распоређена

Тако да су нечије бојазни неоправдане, осим ако из неког разлога није емотивно, или финансијски, везан за Америку.

Банке у САД основале спасилачки фонд
Конзорцијум ставио на страну 75 милијарди долара да би се обуздале последице урушавања хипотекарног тржишта

Према извештајима агенција
Конзорцијум најјачих америчких банака основао је јуче „спасилачки фонд” од 75 милијарди долара. Фонд би требало да заузда даље урушавање хипотекарног тржишта у САД и спречи неконтролисану распродају високоризичних кредита, који су у међувремену – комплексним системом трансакција – препродати широм света.

комплетан текст
 
svakom svoja nesreca..ne treba se radovati tudjoj nesreci

Не радујем се ја несрећи оних пролетера који су некако подигли куће под троструким хипотекама, па ће сад морати да се врате у приколице. Такође, многи ће остати без здравственог осигурања.
Не занимају ме ни Сједињене Државе ка држава/нација. Већ сам се наслушао прича како ће много проћи док Америка (као држава) пропадне... Па ни Србија није пропала 1993. или 1999. мислим, и даље постоји... Но да скратим причу.
Занима ме пад америчке империје. А ово је једна вест која иде томе у прилог. Оно што ме радује је смањивање могућности да нас и даље тлаче, а и неким другим народима да "уводе демократију" бомбама, као нама што су уводили.


Ma pašće oni kao zgrade bliznakinje!

хе хе хе
Добар!


Da im vratimo naš dug ? Mislim na ovaj dragoceni uranijum što su nam ga dodelili ...

Možda da im pošaljemo i naše ekonomiste i političare, slične su razorne moći kao i one bombe.

Da ne kažu nas zabole ...

Па ред би било вратити... Није лепо дуговати:roll:
Што се наше "сиве масе" тиче занимљиво је како примењују сасвим другачије рецепте овде, а вероватно би исти људи оправдавали оно што њихови људи раде тамо. Можда ће неко почети да тврди како за Амере важе други физички закони. До сада смо видели двоструке аршине у "међународном праву", па сад неки их примењују у економији (финансијама)... још само физика и математика да буду другачије.
Ако 2 + 2 = 5 омогућава опстанак америчке хегемоније...
 
Наравно да би се осетиле. Зато сам на почетку навео оне две тачке.
Само је питање колико би се осетиле и колику цену можемо поднети а да нам осмех не приседне. У суштини је све питање осмеха. Србија и да хоће ту ништа не може.
Ја бих рецимо жртвовао 50 ојра своје плате гушта ради. Да Америка прсне у свом империјализму, да се овде званично одустане од атланскоевро интеграција или да Чедомира видим у апсу... Кад се све сабере и одузме, то се и своди на то. Румунија у ЕУ па нема веће плате него Србија. Словачка има можда неких 100 ојра већи просек. А у ЕУ су већ дуже, врше транзицију преко 15 година, нису бомбардовани, нису били под санкцијама...

Е сад, они који могу нешто да учине. Има већ анализа које позивају на то да се напусти Америка као економски центар. Споро опадање ће много мање коштати него нагли крах, посебно ако сви улажу зато да до тог краха не дође. Не може се ићи против природних закона. Количина материје и енергије су ограничени... Затворени системи теже расулу... Термодинамика, ентропија, "ви можете од акваријума направити рибљу чорбу, али не можете од рибље чорбе акваријум" ;)
 
Слободни народи света су они који су слободни од америчке империје.

Упореди животе људи, ако уопште знаш историју, у Спарти и Персији, па реци самом себи где би радије живео. И то оно статистички случајно да можеш да будеш било шта, колико које класе у обе земље има...
У Спарти чак ни краљ није смео да се огреши о правила о чијем се старању бринуло веће стараца. Имао је резерног краља - ако овог смакну, други је у приправности. Никаква сумња није долазила у обзир. Па ипак се сматра да је Спарта одбранила зачетак западне демократије (уопште цивилизације?) код Термопила.
Да ли су Спартанци били слободни? Јесу! Од Персије или било које стране силе. Тако и Северна Кореја може рећи да је слободна земља.

Али Светолик ово не може разумети. Пишем ја ово за оне који имају довољно интелектуалног потенцијала.
 
Слободни народи света су они који су слободни од америчке империје.

Упореди животе људи, ако уопште знаш историју, у Спарти и Персији, па реци самом себи где би радије живео. И то оно статистички случајно да можеш да будеш било шта, колико које класе у обе земље има...
У Спарти чак ни краљ није смео да се огреши о правила о чијем се старању бринуло веће стараца. Имао је резерног краља - ако овог смакну, други је у приправности. Никаква сумња није долазила у обзир. Па ипак се сматра да је Спарта одбранила зачетак западне демократије (уопште цивилизације?) код Термопила.
Да ли су Спартанци били слободни? Јесу! Од Персије или било које стране силе. Тако и Северна Кореја може рећи да је слободна земља.

Али Светолик ово не може разумети. Пишем ја ово за оне који имају довољно интелектуалног потенцијала.
Pa i Amerikanci su slobodni od bilo koje stran sile kao i Francuzi ili Norvezani pa nesto ne bih rekao da i njih ubrajas u "slobodne narode sveta" ,inace tvoji tekstici neodoljivo podesecaju na TV dnevnike SSSRa iz vremena Hruscova pa su i na tom intelktualnom nivou .
 
Slobodan ne znaci automatski i zatvoren...
A novac i moc nikada nece biti ravnomerno rasporedjeni jer su to jednostavno pojave koje ne funkcionisu tako.
To sto postoje SAD na karti sveta to ne znaci nista. To je prosto udruzenje nekoliko grupa kompanija koje gledaju sta im je profitabilnije. Ako im je neko vise interesantan za rat - tako bude, ako je neko profitabilniji u miru - opet tako...
A na ostalim zemljama je da se postave tako da mir bude profitabilnija stvar.

A to sto SAD imaju neke unutrasnje probleme - citao sam o tome. Bice toga jos mnogo cesce i vise. A bice i kod nas to isto - koliko god izlgedalo da mi sa tim nemamo nikakve veze.
 
Pa i Amerikanci su slobodni od bilo koje stran sile kao i Francuzi ili Norvezani pa nesto ne bih rekao da i njih ubrajas u "slobodne narode sveta" ,inace tvoji tekstici neodoljivo podesecaju na TV dnevnike SSSRa iz vremena Hruscova pa su i na tom intelktualnom nivou .

Овај мој текстић је инспирисан вешћу из Политике, за коју Лајон из Међународне кризне групе каже да је "релевантан извор инспирација". Шта ти је он са "србенда" или можда "комуњара"?!?:lol::lol::lol:
Иначе је читано и на јутарњем програму јавног сервиса. Не може се спречити проток информација. Још само је питање колико људи мисли својом, а колико Сорошевом главом.

Америка је колонија јеврејског капитала. Да су они слободни не би их Ал каида напала, јер не би подржавали Израел. Француска и Норвешка су делови НАТО, дакле исто колоније или вазали. Да су слободни после распада СССР би бар нека од тих земаља рекла "па шта ће нам НАТО, од кога нас брани"?!? Ни Јевреји нису слободни јер им је начин мишљења заувек одреди Мозес - египатски принц.

А оваквима као што је Светолик се може дати "интелектуална слобода". То су обични пролетери који живе у изнајмљеним поткровљима и никада неће довести у питање сервиране им чињенице. Што би реко Орвел, односно партија у његовој Океанији
Проли и животиње су слободни.:lol::lol::lol:
 
Ево Русија подржава Иран, има национални интерес.
Роман Абрамович и Алексеј Милер су и даље лојални грађани.
Нису ни све Јеше лоше ;)
pa zasto mislis da su americki jevreji nelojalni svojoj drzavi za razliku od ruskih ?
 
pa zasto mislis da su americki jevreji nelojalni svojoj drzavi za razliku od ruskih ?

Лоше си ме читао. Седи један!
Али ево, за следеће пропитивање:
Америчка држава је лојална америчким Јеврејима, и пре свега држави Израелу. Лојалност америчких Јевреја према држави чији су формално грађани овима постоји пре свега зато што је америчка политика већ лојална њима. То иде чак дотле да се и не преиспитује зашто су им Јеше рецимо потопиле један ратни брод. А шта би било да су Срби нешто слично урадили?!?

Русија није на тај начин лојална Израелу, а још мање је то био Совјетски Савез (иако је настао захваљујући великом утицају јеврејских идеолога). Па ипак Роман и Алексеј не нападају Путина. Не причају да ће да га замене. Не затежу око избора, Неке друге гњиде то раде из Израела или Британије (један се баш лепо распаде у Лондону) 8-)
Укратко - Русија има добре односе са Сиријом и Ираном - нису их Јевреји убедили да воде њихове ратове.
Сад се сетих - Путин је вешт у таквим стварима. Рецимо истог дана је вратио Стаљинову химну и отишао у синагогу са Нетенијахуом, чак и ставио капицу. Либерали си му честитали због синагоге, они који желе јаку Русију због повратка химне:wink:
 

Back
Top