TRGOVINA

Slonce

Legenda
Poruka
56.944
vece svima.evo pre par dana slusam u busu razgovor par roma iliti narodski receno cigana,o tome kako su se ozenili,zapravo kupili zene,a cifre su basnoslovne,i tako....interesantna je stvar da zena(citaj ganka) i dalje zadrzava zakonom i ustavom utvrdjena prava i ne tretira se kao objekt trgovine.zar ne bi bilo zanimljivije da moze da je preroda,pokloni,koristi kao neki kucni aparat...sta vi mislite o tome?
 
Ja ne znam, al znaće gurbet sigurno.
bug.gif
 
vece svima.evo pre par dana slusam u busu razgovor par roma iliti narodski receno cigana,o tome kako su se ozenili,zapravo kupili zene,a cifre su basnoslovne,i tako....interesantna je stvar da zena(citaj ganka) i dalje zadrzava zakonom i ustavom utvrdjena prava i ne tretira se kao objekt trgovine.zar ne bi bilo zanimljivije da moze da je preroda,pokloni,koristi kao neki kucni aparat...sta vi mislite o tome?

pa i muslimani kupuju zene. ali nije to fora kao, da das pare i da ona bude tvoje vlasnistvo, vec da ona bude osigurana u slucaju razvoda. tako bar kazu.
 
vece svima.evo pre par dana slusam u busu razgovor par roma iliti narodski receno cigana,o tome kako su se ozenili,zapravo kupili zene,a cifre su basnoslovne,i tako....interesantna je stvar da zena(citaj ganka) i dalje zadrzava zakonom i ustavom utvrdjena prava i ne tretira se kao objekt trgovine.zar ne bi bilo zanimljivije da moze da je preroda,pokloni,koristi kao neki kucni aparat...sta vi mislite o tome?


Da li znaš da se cigani retko venčavaju u opštini ..... Naprave oni i velike svadbe i daju mnogo para za mladu i nakite je zlatom .... i svašta nešto ... ali ne potpisuju ... tačnije retko potpišu.
Tako da njihova mlada u svakom slučaju profitira - ako dodje kod mladoženje, ona je sva nakićena zlatom, ako se vrati kod tate ... troši pare za koje je prodata ... i tako :mrgreen:
 
a u cemu je razlika izmedju "njihovih" i "nasih" sojki???? :roll:
I jedne i druge "trguju s' ....."
Kad cigani posteno plate za "onu stvari", onda je to kao, misliiiiii ,ybteeee, straaaaashno, kapiras, zasu, stvaaaarno......

a kad to rade "ove nase", onda se zove "psihoseksualna manipulacija"
U ovom drugom slucaju uvek prodjes mnogo skuplje :razz::razz::razz:

a bio jedan tip koji stalno pricao da su "ljubav" izmislili cigani siromasi, da dodju do one rabote bez kinte :lol::lol::lol:
 
Svako trguje sa onim sto kupca ima. Da li te to nateraju roditelji ili obicaji kako kod cigana ili si sama zeljna lagodnog zivota? Sve je to isto. Ali, zar taj matorac nafilovan parama smatra da bi ga ta lepa i mlada pogledala da nema love???? Ona prodaje mladost i lepotu a on je kupuje sa lagodnim zivotom. I ja napravim svom decku vecericu i nadam se posle sexu :). Svuda je trgovina prisutna!
 
Josh jedna tema koja pokushava da "shaljivo" proturi da su zene roba,stvari ...a i cigani nisu ljudi pa nema veze...joj deco,sve vas treba preko kolena!

Ovde se dosledno "potura" besmisleni promiskuitet, Sex kao roba siroke potrosnje, glorifikuje se zenskii polni organ, i uspostavlja trzisna vrednost i nacin placanja za pomenute "vrednosti"
Ukoliko se i pojavi konzervativna struja koja smatra da je emotivna i intelektualna razmena neophodna i primarna za ispravno funkcionisanje koitalnih aktivnosti, na istinsku radost protagonista, Vecina Vulvi se obrusi maloumnim, pinkovskim, najprostijim najbesmislenijim komentarima, i "licnim iskustvima" i doticne bace u zivi krech :)

Nesreca po sustinu uvek dominantong zenskog roda je, sto i same sebe vide iskljucivo kao "onu stvar".... turi, trpaj, cepaj, deri...(Advanced verzija mobilne vulve je to isto, upgrade-ovana u "uspesnu" domacicu, Majku,..... ) :roll:

Tek, tako intenzivan brain washing, potiskuje i ono malo senzibilnih, menatlno aktivnih Zenki, a favorizuje Macho muskarcinu koji misli jedino Patkom i Stomakom :)
Nesreca je sto kad vulve opuzdrave, kad dodju na stadijum Polovnjaca, vrlo se lose kotiraju na trzistu svezih vulvica, zaboravljajuci da su same formirale postulate tog trzista :)
..... vazno je da se svi dobro zezamo :)

ps
lepo bi bilo da se Trgovina zameni sa emotivnom, duhovnom, intelektualnom... Razmenom dvoje ravnopravnih partnera :)
 
to je deo njihovog folklora, i ja to poštujem...

nije to ništa strašno što se mene tiče...

pa kad smo kod prodavanja ljubavi šta je sa sponzorušama?!

no, prodaja mlade- tradicija u nekih naroda i to je sve...

bila na ciganskoj svadbi (inače cigani to nije uvredljivo, pitala ih)
i stvarno je šarenoliko neobično živopisno..

pa možda je i srpsko bacanje sita preko vrata i pucanje u jabuku,ili čuvanje mladine cipele čudno...

ja sam lično od onih koji vole tradicionalno...
 
Pa, to je bio i nas obicaj... jos uvek je veoma zastupljen u JuznojSrbiji na svadbama, igraju se kobajagi kupovine mlade, dever daje pare dok se ukucani ne smiluju da predaju mladu...

Hehhe... moj sestric je za moju cipelicu dobio kao sad 100 evra... bas mi bilo drago... sto je bio skroman:lol:
 
moj nerodjeni brat se iskreno naljutio shto su mu dali malo para kad je prodavao sestru... ja sam htela da popizdim. doshlo mi je bilo da ga ubijem na licu mesta. yebala te cela familija... obichaj je sranje, al` ajde, ako ste se u kolo uhvatili, onda igraj.... mislim... i dinar je dovoljan... a ne tu da se drkash oko 10, 20 ili 100 eura... yebali te euri...
tad sam se iznervirala. popizdela sam.
i sad sam se iznervirala. otishla sam sa svadbe da ne bih rekla svashta.... i tako...
 
...a da... i mene su hteli da kupe.... i nije bila mala cifra... rekao je taj, shto je nudio.... da bi dao i vishe za mene, al` da nece zato shto mnogo pricham i shto nisam nenacheta.... :) ja sam ga samo onda pitala... "a shta ce ta nenacheta da ti radi...?":)
 
Meni je to simpaticno ako je umereno, moj tata je bio protiv svega toga, mi nismo bili u nekoj frci s lovom, a nismo ni taj tip ljudi, moj sestric je imao 4 godine i to je sve bilo jako smesno...

Onisu svakako hteli da mu daju lovu, ali su eto smislili tu igru...

Inace, na mojoj svadbi nije bilo vise nicega, osim te male situacije koju mnogi nisu ni zapazili...
Nismou fazonu tih obicaja i svadba nam je bila nevidjen teret, vise smo je napravili zbog nasih roditelja...
 
Moj suprug mi je rekao Ok, ja cu da igram uz narodnjake, al samo 3 pesme, od toga sve 3 da budu za ples:lol:, al ti meni da platis:lol:... jedva je preziveo... on tako mrzi narodnu muziku... :lol:

Meni je ok... posle dve case vina... :lol:


A kad je moj neotesani komsiluk poceo da narucuje one vulgarne kretenske narodnjake u 3 ujutru, on me uzeo za ruku i rekao baj gosstima i odveo me u hotel i to je bilo tako romanticno... tu mi je dao poklone, itd... ijao... tako mi lepo kad se toga setim...:-D

Kazu da su ciganske svadbe najbolje, ne znam, nisam nikad bila...
Cula sam da ovde u mom gradu, sve udate ciganke tad stavljaju svo zlato koje imaju na sebe i da valjda sve oblace vencanice... hahha, simpa...
Sve gossce u vencanicama, onda mlada bas treba da se potrudi da bude originalna, da se razlikuje...:lol:
 
Kad sam bila mlada i lepa odem ja sa shkolom na ekskurziju u Tunis, i tamo me kidnapuju pod neki shator jer sam bila plava i dugokosa i jedan debeli Tunezanin sa razdeljkom tacno iznad levog uva mi izlozi predlog da me kupi od mog oca za par hiljada kamila.
Ja rekla da moj tata u Beogradu nema gde da drzi tolike kamile, smejao se tome da mu se trbuh tresao pa me je pustio da idem. A mozda se i prepao da ce moj tata pristati...
A i bila sam mala...
 
Meni je to simpaticno ako je umereno, moj tata je bio protiv svega toga, mi nismo bili u nekoj frci s lovom, a nismo ni taj tip ljudi, a, što je najvažnije : mogla je ta trgovina i da propadne, pa šta onda da radim !!!
Oni su svakako hteli da mu daju lovu, ali su eto smislili tu igru...
:lol: !!!
 
eee
od mene se niko nije ovajdio
ni ovi od kojih sam kao otisla
ni ovi kojima sam kao dosla

jadan moj muz, majke mi
sta je njemu to trebalo u zivotu
 
Emda, a jedan me pratio sa autobuske stanice do kuce,pa je sutradan osvanuo ispred zgrade u odelu i iznajmljenom crnom Jaguaru, kupio i neki fensi parfem....mislio da moze da me kupi za sharenu lazu...

Mushkarci bre mnogo vole da trguju...
 
ja sam sestru utopio za soma evra :D
ranije je pao dogovor sa zetom, tako da je sve ishlo kao po loju :lol: :lol:

od tih para kupih prvu profi opremu za ronjenje, i dan danas je imam :D
vish nikad nisam ni fala reko sestri...
 

Back
Top