Šengen - bela lista

DellBoy-011

Elita
Poruka
22.568
rekoše francuzi sledeće godine, pa neka je sa srećom:-D

Bris Ortefu, inače jedan od dugogodišnjih bliskih saradnika francuskog predsednika Nikolasa Sarkozija, saopštio je dobru vest - da bi, što se Francuske tiče, novi tretman državljana Srbije, kada je o vizama reč, mogao da počne već od polovine sledeće godine.

"Cilj je da se u vreme kada Francuska bude predsedavala Evropskoj Uniji, od jula do decembra 2008. godine, postigne napredak po tom kao i drugim pitanjima. I ako to uspemo za vreme francuskog predsedavanja, to će imati i jedan simboličan značaj", kazao je Ortefu.
 
zasto lazes demokrato? :D

Francuska nudi vizne olakšice 2008.
15. oktobar 2007. | 15:28 -> 15:35 | Izvor: B92
Pariz -- Francuska je spremna da uskoro olakša vizni režim prema građanima Srbije, najavio je francuski ministar Bris Ortefu.


Vicepremijer Srbije predstavio je Ortefuu Akcioni plan koji će, po Đelićevim rečima, omogućiti da počne da se sprovodi režim viznih olakšica. "To je prvi korak; a posle će, očekujem, sve ići brže", rekao je Đelić.

--------

znaci kurave i pevacice imace olaksano dobijanje viza a obicni gradjani kao i dosad - STOJ :D

kako vas bre vise nije sramota lazovcine jedne? Lazete ovaj jadni narod jos od 2000te godine sa tim belim sengenom i jos nista od toga nema.
 
kako vas bre vise nije sramota lazovcine jedne? Lazete ovaj jadni narod jos od 2000te godine sa tim belim sengenom i jos nista od toga nema.

pa ti brže-bolje odjuri na b-92 da proveriš:lol:
inače, ova vest ne bi trebalo tebe da tangira, ionako nemaš pasoš niti putuješ.
Naravno, nemaš pojma ni šta su vizne olakšice, bela šengen lista i slične stvari.
u jednom se slažem: ova vest se SIGURNO ne odnosi na tebe:lol:
zato: sedi di si, ni za di si nisi8-)
 
rekoše francuzi sledeće godine, pa neka je sa srećom:-D

Bris Ortefu, inače jedan od dugogodišnjih bliskih saradnika francuskog predsednika Nikolasa Sarkozija, saopštio je dobru vest - da bi, što se Francuske tiče, novi tretman državljana Srbije, kada je o vizama reč, mogao da počne već od polovine sledeće godine.

"Cilj je da se u vreme kada Francuska bude predsedavala Evropskoj Uniji, od jula do decembra 2008. godine, postigne napredak po tom kao i drugim pitanjima. I ako to uspemo za vreme francuskog predsedavanja, to će imati i jedan simboličan značaj", kazao je Ortefu.

Da , ali samo za odredjeni sloj srpskog društva, ne i za obične gradjane srbije. Dakle bela sengen viza samo za privatnike, ministre i ostale lopove koji su se napljačkali i pokrali po Srbiji, dok običan gradjanin će i dalje morati da podnosi pozivno ili garantno pismo, fotokopiju da je zapošljen, kao i uverenje o srodstvu sa pozivaocem iz EU. To su najmanji uslovi za običnog gradjanina Srbije, dok za ovu Srpsku elitu sa belom Sengen vizom neće trebati ništa od toga samo dokazda su ono što jeu!Tj. da su nekakvi biznismeni tj. imaju svoju firmu ili da su ministri, što mislim da ni do toga neće biti već će sami medju sobom podeliti odgovarajuću legitimaciju pa neće ni trebati za papirologijom samo pokažu ispravu i dobiju vizu začas, dok ćemo mi i dalje morati zakazivati razgovor u ambasadi i posle sedam dana biti u milosti i nemilosti šalterskog radnika zavisi od njegovog raspoloženja dati nam ili ne vizu!
 
Ma sreća da traže samo tih par potvrda. Svaki normalan, zaposlen i običan gradjanin može da ih pribavi. Može i svaki student.
Da se ja pitam tražio bih OBAVEZNO i potvrdu da nije radikal.
Tj uz takvu potvrdu odmah bih odobravao šengen na godinu dana8-)
 
Ma sreća da traže samo tih par potvrda. Svaki normalan, zaposlen i običan gradjanin može da ih pribavi. Može i svaki student.
Da se ja pitam tražio bih OBAVEZNO i potvrdu da nije radikal.
Tj uz takvu potvrdu odmah bih odobravao šengen na godinu dana8-)

A šta ti misliš koliko ljudi ima posao u Srbiji t, koliko je zaposlenih i gde to običan srpski radnik radi? Pa kod privatnika a veliki broj tih privatnika neprijavljuje svoje radnike jer u tome im pomaže i sama država, pa kako onda ti da dokažeš da radiš? izgleda da nisi bio nikada da vadiš vizu? Pa da ti pojasnim proceduru, to su samo neki od papira, kao što reko osnovni papiri, plus oni papiri za koju vrstu vize ti želiš dodatna papirologija, dakle oko zaposlenja ti traže obrazac M a on se vadi u državnoj ustanovi tačnije ako si prijavljen onda te ima na spisku i izdaju ti taj popunjeni obrazac, a bez tog obrasca možes samo da sediš i gledaš kako se bogati ljudi još bogate dok siromasi sede kući i mole za sirotinju! Dakl mnogo lažeš! Proveri! Evo primer koji možeš lako proveriti, idi na sajt AUSTRIJSKE ambasade u beogradu i pročitaj uslove za dobijanje vize da nebih sad tražio i COPY/PAASTE!Ako ti je i to problem nnaći ću sajt i iskopiraću ti pa ti vidi da li je to najlakše nešto za dobijanje vize, a da negovorim o vremenskom roku za dobavljanje tih papira gde te saltuju od šaltera do šaltera i od mesta do mesta i na kraju posle dva meseca skupiš tu najosnovniju papirologiju!
 
Nisam radikal, niti sam demokrata, ali tvoje konstantno vredjanje jedne grupe ljudi koji su za neku vezanu stranku je stvarno za svaku osudu, a što se tiče papirologije evo našao sam pa vidim da stvarno nemaš pojma ili si neki tatin sin ili si možda jedan od tajkuna:

"

I N F O R M A C I J E
Potrebna dokumenta za izdavanje posetilačke vize
Obrada zahteva: 7 dana
Ukazuje se na to, da se kod svih dole navedenih tačaka načelno radi o minimalnim uslovima za podnošenje
zahteva za izdavanje vize, što znači da se po potrebi mogu zahtevati dodatna dokumenta. Navedeno vreme
potrebno za obradu zahteva važi samo u slučaju da se prilikom predaje podnesu sva neophodna dokumenta i
ukoliko nije potrebna dalja provera ili konsultacija.
Konzularne takse za izdavanje viza naplaćuju se odmah prilikom predaje zahteva za vizu. U slučaju da viza ne
bude odobrena, ili nije odobrena na traženi period, naplaćeni novac se ne vraća!
Sva dokumenta na srpskom jeziku treba da budu prevedena na nemački jezik i otkucana pisaćom mašinom ili
odštampana na kompjuteru!
• Zahtevi se moraju predati lično
• važeći pasoš + fotokopija prve 2 stranice važećeg pasoša
• podnošenje na uvid starog/prethodnog pasoša
• fotografija novijeg datuma
• potvrda o zaposlenju od strane poslodavca uključujući potvrde o ličnim primanjima
• radna knjižica + kopija
• zahtev za izdavanje vize, u potpunosti popunjen na nemačkom ili engleskom jeziku, latinicom i štampanim
slovima, potpisan od strane podnosioca zahteva (kod maloletnih lica koja podnose zahtev za izdavanje
vize - potpis jednog staratelja)
• kod maloletnih lica koja sama putuju, saglasnost oba staratelja overena kod suda i izvod iz matične knjige
rodjenih
• zdravstveno osiguranje i osiguranje u slučaju nesreće koje ispunjava sledeće kriterijume:
o Iznos koji pokriva najmanje 30.000,- €
o važeće za sve države članice Šengenskog sporazuma (samo za Austriju nije dovoljno)
o period važnosti osiguranja mora odgovarati periodu važnosti vize
o sedište osiguravajućeg društva mora biti u nekoj državi EU
• garantno pismo od pozivaoca u originalu overeno kod notara ili suda sa brojem telefona suda/notara
• dokaz o aktuelnim ličnim primanjima pozivaoca (npr. platni obračun)
• kopija pasoša (odn. dokaza o državljanstvu) pozivaoca; ukoliko je pozivaoc strani državljanin i kopija
austrijske boravišne vize
• kopija ugovora od stana pozivaoca sa dokazom o komunalnim troškovima odn. kopijom kupoprodajnog
ugovora/ izvoda iz zemljišnih knjiga
• kod posete rodbini: dokaz o srodstvu (dokumenta)
• konzularna taksa u iznosu od 35,-- evra naplacuje se prilikom predaje zahteva za vizu

"

Baš malo papirlogije, a tek kada bih ti našao šta sve zahtevaju za boravišnu ili turističku, e to je tek priča za sebe!!
 
pa ti brže-bolje odjuri na b-92 da proveriš:lol:
inače, ova vest ne bi trebalo tebe da tangira, ionako nemaš pasoš niti putuješ.
Naravno, nemaš pojma ni šta su vizne olakšice, bela šengen lista i slične stvari.
u jednom se slažem: ova vest se SIGURNO ne odnosi na tebe:lol:
zato: sedi di si, ni za di si nisi8-)

Ova vest ne tangira 80% stanovnistva Srbije
 
Nisam radikal, niti sam demokrata, ali tvoje konstantno vredjanje jedne grupe ljudi koji su za neku vezanu stranku je stvarno za svaku osudu, a što se tiče papirologije evo našao sam pa vidim da stvarno nemaš pojma ili si neki tatin sin ili si možda jedan od tajkuna:

"

I N F O R M A C I J E
Potrebna dokumenta za izdavanje posetilačke vize
Obrada zahteva: 7 dana
Ukazuje se na to, da se kod svih dole navedenih tačaka načelno radi o minimalnim uslovima za podnošenje
zahteva za izdavanje vize, što znači da se po potrebi mogu zahtevati dodatna dokumenta. Navedeno vreme
potrebno za obradu zahteva važi samo u slučaju da se prilikom predaje podnesu sva neophodna dokumenta i
ukoliko nije potrebna dalja provera ili konsultacija.
Konzularne takse za izdavanje viza naplaćuju se odmah prilikom predaje zahteva za vizu. U slučaju da viza ne
bude odobrena, ili nije odobrena na traženi period, naplaćeni novac se ne vraća!
Sva dokumenta na srpskom jeziku treba da budu prevedena na nemački jezik i otkucana pisaćom mašinom ili
odštampana na kompjuteru!
• Zahtevi se moraju predati lično
• važeći pasoš + fotokopija prve 2 stranice važećeg pasoša
• podnošenje na uvid starog/prethodnog pasoša
• fotografija novijeg datuma
• potvrda o zaposlenju od strane poslodavca uključujući potvrde o ličnim primanjima
• radna knjižica + kopija
• zahtev za izdavanje vize, u potpunosti popunjen na nemačkom ili engleskom jeziku, latinicom i štampanim
slovima, potpisan od strane podnosioca zahteva (kod maloletnih lica koja podnose zahtev za izdavanje
vize - potpis jednog staratelja)
• kod maloletnih lica koja sama putuju, saglasnost oba staratelja overena kod suda i izvod iz matične knjige
rodjenih
• zdravstveno osiguranje i osiguranje u slučaju nesreće koje ispunjava sledeće kriterijume:
o Iznos koji pokriva najmanje 30.000,- €
o važeće za sve države članice Šengenskog sporazuma (samo za Austriju nije dovoljno)
o period važnosti osiguranja mora odgovarati periodu važnosti vize
o sedište osiguravajućeg društva mora biti u nekoj državi EU
• garantno pismo od pozivaoca u originalu overeno kod notara ili suda sa brojem telefona suda/notara
• dokaz o aktuelnim ličnim primanjima pozivaoca (npr. platni obračun)
• kopija pasoša (odn. dokaza o državljanstvu) pozivaoca; ukoliko je pozivaoc strani državljanin i kopija
austrijske boravišne vize
• kopija ugovora od stana pozivaoca sa dokazom o komunalnim troškovima odn. kopijom kupoprodajnog
ugovora/ izvoda iz zemljišnih knjiga
• kod posete rodbini: dokaz o srodstvu (dokumenta)
• konzularna taksa u iznosu od 35,-- evra naplacuje se prilikom predaje zahteva za vizu

"

Baš malo papirlogije, a tek kada bih ti našao šta sve zahtevaju za boravišnu ili turističku, e to je tek priča za sebe!!

o cemu ti pricas,pa pogledaj na ambasadi sta treba da se donese umesto sto napamet kucas :?

http://www.belgrad.diplo.de/Vertret..._Kurzaufenthalte__bis__zu__drei__Monaten.html
 
Da , ali samo za odredjeni sloj srpskog društva, ne i za obične gradjane srbije. Dakle bela sengen viza samo za privatnike, ministre i ostale lopove koji su se napljačkali i pokrali po Srbiji, dok običan gradjanin će i dalje morati da podnosi pozivno ili garantno pismo, fotokopiju da je zapošljen, kao i uverenje o srodstvu sa pozivaocem iz EU. To su najmanji uslovi za običnog gradjanina Srbije, dok za ovu Srpsku elitu sa belom Sengen vizom neće trebati ništa od toga samo dokazda su ono što jeu!Tj. da su nekakvi biznismeni tj. imaju svoju firmu ili da su ministri, što mislim da ni do toga neće biti već će sami medju sobom podeliti odgovarajuću legitimaciju pa neće ni trebati za papirologijom samo pokažu ispravu i dobiju vizu začas, dok ćemo mi i dalje morati zakazivati razgovor u ambasadi i posle sedam dana biti u milosti i nemilosti šalterskog radnika zavisi od njegovog raspoloženja dati nam ili ne vizu!
leba ti koliko puta sam vadila sengen a nikad do sada nisam morala da dokazujem da sam u srodstvu sa pozivaocem iz EU :shock:

inace najstrasnije od svega u celoj prici je sto ljudi ne znaju razliku izmedju viznih olaksica i bele sengenske liste a opleli po prici :shock:
 
leba ti koliko puta sam vadila sengen a nikad do sada nisam morala da dokazujem da sam u srodstvu sa pozivaocem iz EU :shock:

inace najstrasnije od svega u celoj prici je sto ljudi ne znaju razliku izmedju viznih olaksica i bele sengenske liste a opleli po prici :shock:

Pa vidiš valjda gore kopirano sa sajta austrijske ambasade u beogradu, to nisam napamet kucao vec prekopirao sa njihovog sajta, to nezahtevam ja već oni, i nekucam napamet, vec sam procitao sta mi sve treba za dobijanje vize! Jedino ako ti imas neku vezu!
 
Juppiii.....jedva cekam...divna vest....najvise volim da trosim pare na putovanja,eto meni radovanja,samo da tako bude.jer smara me cekanje za vizu i nabavljanje dokumenata,mada cu uci u ovu grupu za vizne olaksice,ali ipak bez vize...nije svejedno ;)
P.S.Nije reklama za Nektar sokove;)
 
leba ti koliko puta sam vadila sengen a nikad do sada nisam morala da dokazujem da sam u srodstvu sa pozivaocem iz EU :shock:

inace najstrasnije od svega u celoj prici je sto ljudi ne znaju razliku izmedju viznih olaksica i bele sengenske liste a opleli po prici :shock:

Evo ako bas hoce samo taj deo citata iz njihovog zahteva:
"kod posete rodbini: dokaz o srodstvu (dokumenta)"
ako neverujes poseti sajt austrijske ambasade pa ces se uveriti u autenticnost prepiske!
 
nisam nikad vadila austrijsku ali jesam neke druge sengenske i nikad mi nije trebao dokaz o srodstvu sa bilo kim.
a obzirom ni da ne planiram u austriju
drzacu se ovih koje me zanimaju :)

Sve te papire nevadim samo ja vec i pozivaoc, tj. onaj kod koga ides u poseti, a za turisticku ti treba mnogo vise, citiram :
UNAPRED PLACENI I REZERVISANI HOTEL TAMO GDE IDES, KUPLJENA POVRATNA KARTA SA DATUMOM ODLASKA I DOLASKA, DOKAZ DA SI U RADNOM ODNOSU I OBRACUN O PRIMANJIMA........
samo neshvatam kako ces rezervisati hotel ako neznas da li si dobio vizu ili da li ces dobiti vizu? Dosta peripetlje oko dobijanje viza, eto ja sam zakazao razgovor za dobijanje posetilacke vize i skupio to brdo papira, e sad je samo volja onog službenika ako je dobre volje da mi izda , ako je loše sve jovo nanovo ali posle tri meseca, jer nemas pravo da u skorije vreme opet zahtevas vizu, to vazi i ako pokusas u nekoj drugoj ambasadi neke druge EU zemlje, jer su svi povezani terminalom, pa znaju da si vec trazio u jednoj ambasadi bilo koje zemlje clanice EU, i onda opet zoves prijatelja ili rodbinu da vadi papire svoje u inostranstvu , a ja ovde i tako u nedogled dok ti nedaju vizu! Za boravisnu nisu istakli sta ti treba, ali sobzirom sta zahtevaju za turisticku i posetilacku, ne bi me cudilo da je tu jos rigorozniji zahtev od strane ambasade!
 
Vizne olakšice za Evropsku uniju zavise samo od nas
Autor: Marija Maleš | 03.11.2007 - 08:17


Građani Srbije će putovati u EU početkom 2008. po lakšem viznom režimu ako Skupština Srbije stavi paraf na sporazum koji čekaju ministri EU.

Sve je bilo dogovoreno, ali vizne olakšice za studente, naučnike, poslovne ljude, bolesne kojima je potrebno lečenje u inostranstvu, kao i mnoge druge kategorije građana Srbije, čekaju na red da se političke stranke najpre dogovore o datumu održavanja predsedničkih izbora. Tek posle toga narodni poslanici će moći da ratifikuju dokument koji bi 8. novembra Savet ministara EU trebalo samo formalno da potvrdi.
Ukoliko do tada sporazum ne bude ratifikovan u Narodnoj skupštini, neće ga potvrditi ni ministri EU. Direktorka Kancelarije za pridruživanje EU Tanja Miščević kaže da se „neće dogoditi ništa veliko“, ali upozorava na to da je to loša poruka EU koja je ove sporazume, kad je Srbija u pitanju, usvojila po hitnom postupku. Ona navodi da je dobila uveravanja da EU neće praviti probleme oko potvrđivanja ovih dokumenata, jer procedura ne zahteva da ih svaka članica EU posebno ratifikuje.
- Kada će građani početi da koriste vizne olakšice sada zavisi isključivo od nas, jer sporazumi stupaju na snagu prvog dana drugog meseca nakon što ga obe strane ratifikuju. Ako ga usvojimo 8. novembra, važiće od 8. januara. Zato je vrlo važno da ga što pre potpišemo. Već kasnimo sa tim, a kako sada stvari stoje, čini mi se da nećemo uspeti da ga ratifikujemo u predviđenom roku - kaže Miščevićeva.
Praktično, situacija je sledeća: što pre, to bolje, ako ga usvojimo 8. maja, on može važiti od 8. jula. EU je otvorena i samo od nas zavisi koliko nam se žuri. Oni su radi da to bude početak 2008, ali sve je na nama.
Predsednik Skupštine Srbije Oliver Dulić tvrdi da rad republičkog parlamenta trenutno blokira DSS „koja neće da glasa za predložene zakonske predloge razmatrane u proteklih mesec dana“. Dulić kaže da je očekivao da se poslednja sednica završi 1. novembra kako bi odmah zatim stavio na dnevni red novu sednicu i na njoj sporazume o viznim olakšicama i readmisiji, i da će nastojati da to učini što je pre moguće.
- Poslednja sednica trebalo je da se završi 1. novembra, ali DSS blokira glasanje zbog održavanja predsedničkih izbora. Nastojaću da sednica bude zakazana što pre, ali kada će to biti, ne mogu znati. Nadam se, početkom naredne nedelje - kaže za „Blic“ Dulić.
On apeluje na sve poslaničke grupe da zajedno stvore uslove za nesmetani dalji rad parlamenta i poziva Vladu Srbije da u što kraćem roku dostavi parlamentu zakone koji su predviđeni ustavnim zakonom.
S druge strane, šef poslaničke grupe DSS-NS Miloš Aligrudić ocenio je da je Dulić „bez osnova došao do zaključka da bilo koja poslanička grupa vladajuće koalicije ometa rad parlamenta“.
Inače, sporazumom o viznim olakšicama omogućiće se brže, lakše i besplatno dobijanje viza za putovanje u zemlje Evropske unije, otvoriće se put za režim bez viza i stavljanje Srbije na belu šengensku listu EU. Od plaćanja viza potpuno će biti izuzeti studenti, naučno osoblje, poslovni ljudi, novinari, pripadnici verskih organizacija, penzioneri, lica koja idu na lečenje, lekari, advokati i drugi građani Srbije koji će moći da dobiju i višekratne vize na duži rok. Vizni režim EU će biti znatno uprošćen i olakšan za sve građane koji će, ako nisu na inače širokom spisku onih koji imaju povlastice, vizu plaćati 35 evra umesto 60 evra, a što su troškovi vize EU za ostale treće zemlje.
 

Back
Top