Pomoć oko Jave

Naughty_Angel

Aktivan član
Poruka
1.010
Treba mi pomoć za Javu... Nisam mogla da idem na pričaonicu krstarice,jer nisam imala instaliranu Javu... Ali ni kad sam je instalirala nisam mogla da udjem... :(
Ne znam zbog čega... Jel može neko da mi pomogne,i da mi objasni u čemu je problem?
 
Treba mi pomoć za Javu... Nisam mogla da idem na pričaonicu krstarice,jer nisam imala instaliranu Javu... Ali ni kad sam je instalirala nisam mogla da udjem... :(
Ne znam zbog čega... Jel može neko da mi pomogne,i da mi objasni u čemu je problem?

U pravu je moderator ali zar nije poenta da korisnicima trebamo da preporucimo brzu i laksu varijantu za resavanje problema.Zasto da ide kruznim putem kad moze precicom???

Idi na sajt : www.mircteam.com i nadji scriptu ClarioN-Script-TV3 i skini je,a zatim ce ti neko od nas poslati podesavanja za koriscenje mIRC-a...
I na kaju,nakon 4 klika ces se konektovati na chat...
A sto se tice chat-a preko Internet Explorera je ubedljivo najgora varijanta,zato sto nemas ikakvu zastitu racunara,tj vidi se svaki port itd itd...a mIRC ima jake zastite i korisne opcije...
 
Skinula sam ClarioN-Script-TV3 i šta sad?

P.S. Ja nemam Internet Explorer,nego Mozillu Firefox..

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Prvi korak...
Nakon sto otvoris Clarion TV3 prikazace vam prozor u kojem je neophodno da se popune odredjena polja a to su :

ADD i NICKNAME!

Kliknuti na opciju ADD a zatim ukucati u polju DESCRIPTION : Krstarica
Nakon toga ukucati u polju IRC SERVER : irc.Krstarica.com
Nakon toga ukucati u polju PORT(S) : 6667
I kliknuti na opciju ADD

Drugi korak :

U polje NICKNAME ukucajte zeljeni Nick tj ime koje ste koristili ako ste nekada isli na Chat...
U polje ALTERNATIVE : Izbrisite postojeci tekst...

I kliknite na opciju CONNECT TO IRC SERVER

Treci korak :

nakon toga ce vam biti ucitan sl. tekst ovome sa strane Krstarice :

********************************************************************************************************

[21:40] -Pricaonica- ********************************************************************************
-
[21:40] -Pricaonica- ********************************************************************************
-
[21:40] -Pricaonica- ********************************************************************************
-
[21:40] -Pricaonica- Routine check :) Please type:
-
[21:40] -Pricaonica- Rutinska kontrola :) Molimo Vas da otkucate:
-
[21:40] -Pricaonica- ********************************************************************************
-
[21:40] -Pricaonica- /msg Nenad-Click-ME 1845456384
-
[21:40] -Pricaonica- ********************************************************************************
-
[21:40] -Pricaonica- ********************************************************************************
-
[21:40] -Pricaonica- ********************************************************************************
-
[21:40] * Nenad-Click-ME sets mode: +iwxZ
-
[21:40] -Krstarica- [Logon News - Feb 22 2003] DOBRO DOSLI NA : " irc.krstarica.com:6661\6669 " PIK - Pricaonicu Internet Krstarice !
-
[21:40] -Krstarica- [Random News - Sep 05 2003] Pravilnik ponasanja na chatu mozete videti na adresi http://www.krstarica.com/lat/pricaonica/uslovi.php Ukoliko zelite da vidite kada je neko poslednji put bio prisutan u Pricaonici, kucajte komande /seen nick ili /seennick nick (nemojte vise koristiti !seen i !seennick), nove komande mozete kucati u bilo kom prozoru.
-
|::| Nepoznata komanda ==> umode |::|
-
* No one in your notify list is on IRC
********************************************************************************************************
Obratite paznju gde ce vam pisati : Pricaonica- /msg VAS NICK 1845456384

Nakon toga potrebno je da levim tasterom misa selektujete ovaj gore vec navedeni tekst pocevsi od (/MSG/ VAS NICK 1845456384)

Nakon toga pri kraju prozora imate konzolu za kucanje teksta i tu prenesite tekst koji se selektovali DESNIM KLIKOM MISA I PASTE!

Nakon pritisnite ENTER na tastaturi.

Cetvrti korak :

Izbacice vam obavestenje koje ce izgledati ovako :

[21:46] -Pricaonica- **********************************************************************
-
[21:46] -Pricaonica- Restriction on your connection has been lifted. Enjoy your stay - PIK!
-
[21:46] -Pricaonica- Ogranicenje na Vasoj konekciji je skinuto. Prijatan chat zeli Vam PIK!
-
[21:46] -Pricaonica- **********************************************************************
-
E nakon toga vi ste vec usli na chat Krstarice.

A zatim je potrebno da odredite kanale u kojem cete se nalaziti na chat-u.

Na vrhu prozora imate kolonu opcija

Prva opcija se zove CONNECT
Druga opcija zove se : OPTIONS
Treca opcija zove se :CHANNELS FOLDER u izgledu ZUTE KOCKICE

E vas izbor je CHANNELS FOLDER,nakon toga prikazace vam opciju ADD
Vi kliknite na nju i ukucajte kanale u kojim zelite da se nalazite tokom chat-a.
Nakon izabranih kanala kliknite na opciju OK!
I nakon toga selektujte vec izabrane kanale i kliknite na opciju JOIN.

I od tog trenutka ste usli na chat krstarice!
 
Treci korak :

nakon toga ce vam biti ucitan sl. tekst ovome sa strane Krstarice :

********************************************************************************************************

[21:40] -Pricaonica- ********************************************************************************
-
[21:40] -Pricaonica- ********************************************************************************
-
[21:40] -Pricaonica- ********************************************************************************
-
[21:40] -Pricaonica- Routine check :) Please type:
-
[21:40] -Pricaonica- Rutinska kontrola :) Molimo Vas da otkucate:
-
[21:40] -Pricaonica- ********************************************************************************
-
[21:40] -Pricaonica- /msg Nenad-Click-ME 1845456384
-
[21:40] -Pricaonica- ********************************************************************************
-
[21:40] -Pricaonica- ********************************************************************************
-
[21:40] -Pricaonica- ********************************************************************************
-
[21:40] * Nenad-Click-ME sets mode: +iwxZ
-
[21:40] -Krstarica- [Logon News - Feb 22 2003] DOBRO DOSLI NA : " irc.krstarica.com:6661\6669 " PIK - Pricaonicu Internet Krstarice !
-
[21:40] -Krstarica- [Random News - Sep 05 2003] Pravilnik ponasanja na chatu mozete videti na adresi http://www.krstarica.com/lat/pricaonica/uslovi.php Ukoliko zelite da vidite kada je neko poslednji put bio prisutan u Pricaonici, kucajte komande /seen nick ili /seennick nick (nemojte vise koristiti !seen i !seennick), nove komande mozete kucati u bilo kom prozoru.
-
|::| Nepoznata komanda ==> umode |::|
-
* No one in your notify list is on IRC
********************************************************************************************************

Obratite paznju gde ce vam pisati : Pricaonica- /msg VAS NICK 1845456384

Nakon toga potrebno je da levim tasterom misa selektujete ovaj gore vec navedeni tekst pocevsi od (/MSG/ VAS NICK 1845456384)

Nakon toga pri kraju prozora imate konzolu za kucanje teksta i tu prenesite tekst koji se selektovali DESNIM KLIKOM MISA I PASTE!

Nakon pritisnite ENTER na tastaturi.

Meni ne piše tako,nego:

*Conneting to irc.Krstarica.com (6667)

*Unable to connect (Connectin refused)
 

Back
Top