da li vas je nekada prevario osećaj da ste prevareni

kaže meni jedna žena da je ključ uspeha i sreće u njenom tridesetogodišnjem braku taj što nikada nije kopala ili rovarila da nađe nšto sumnjivo.
zbilja, iz mog ugla oni su zaista srećni, porodični ljudi...

ona kaže: kada mi je nešto sumnjivo, kada kaže bio je kod Pere a Pera ga zove i pita ga ,,Dobro čoveče, kada ćeš ti više da dođeš kod mene" ja pomislim mora da je išao da uradi nešto lepo za mene, ILI rešava neki problem kojim mene neće da opterećuje..

tako kaže ta žena...

ja lično nikada nisam otkrila da su me varali. možda su samo jako diskretni.
ali sigurno je da nisam krenula putem koji mi preporučuje ta žena...

da li sam mnogo mlada ili šta je ali, ja se ne pravim luda. . .
 
Хоћеш рећи - никад ниси сазнала да си била преварена? :wink::twisted:
...pa mozze se tako reci.... ili... bolje recheno... nisam bila u vezama u kojim postoji pojam "prevara"... gde je prevara bila nebitan faktor. (mislim, varala sam sa njima... :))
onda kad je postao bitan, samo u jednoj vezi, znam da nisam bila prevarena. :)
 
U zenskoj prirodi je da, ako se on ne javlja dva dana ili se na primer cudno ponasa dva dana, da pocnu da sumnjaju i da razvijaju filmove i teorije u svojoj glavi...
u mojoj nije
mada ja nemam intuiciju
ja samo sta vidim svojim ocima verujem
a intuicija je
hm
pa kao neka vrsta unutrasnjih strahova ili poluskrivenih znakova koje kreiraju neki osecaj da se nesto desava

a ja sam teska na emocijama i sve nesto na kasicicu.

odgovor na temu : ne i ne razmisljam o tome.
 
Мудра жена - срећан брак дуг 30 година!

Pa sad, mudra ili ne, ali svakako je reshila da ostane u tom braku po svaku cenu, makar to znachilo da svoju inteligenciju dovede u pitanje.

da li vas je nekada prevario osećaj da ste prevareni

Ma ja zavrsim sa takvom vezom chim pomislim da mi je neshto sumnjivo, tako da nikad i ne znam da li sam bila u pravu ili nisam. Ne volim da me pritiskaju senke sumnje, jer chim smo dotle doshli sve dalje ce biti samo frustracija. Samo jednom sam dobila potvrdu svojih sumnji, neposredno pre razlaza.
 
Pa sad, mudra ili ne, ali svakako je reshila da ostane u tom braku po svaku cenu, makar to znachilo da svoju inteligenciju dovede u pitanje.

.

Напротив, ја управо видим њену мудрост у свему томе...а потиснула је једино своју сујету, а не интелигенцију.

30 година брака носи са собом и успоне и падове, и досаду и узбуђење, и изазове и искушења, а она је вероватно задовољна у свом браку и нема потребе да истраживањем, шпијунирањем и сумњама оптерећује иначе добар однос...
Свесна је да страсти дођу и прођу, изазови букну па се угасе, а стабилан брак опстаје 30 година...:)
''Брак по сваку цену'' би био да је неко од њих несрећан и да пати, а да ипак остаје у браку...(мада не знам зашто би у том случају ико остајао у браку), а колико видим она није несрећна у том браку.
 
Stabilan brak koji se odrzava na lazima i praktichno ignorisanju, zatvaranju ochiju .. `ebesh takav brak. Kome treba kavez satkan od lazi?

Је л' ту неко несрећан? Је л' ту неко пати? Је ли неко незадовољан, неко неког игнорише, неко некоме не испуњава потребе? Да ли уопште ту неко неког лаже? Да ли је њихов брак лош?
Ко осим њих може то да каже?

Жена је ,бре, искусна, мудра, зна о животу и људима много више од нас који само теоретишемо о томе како треба да изгледа један складан однос, а нисмо у таквом односу саставили ни трећину њеног стажа, нас који тежимо савршенству иако знамо да оно не постоји и који вечито стављамо сопствену сујету изнад заједничке среће...

Форум је чудо - на њему сви принципијелни, искључиви, доследни, карактерни, са високим захтевима и циљевима, са јасном сликом ''како треба'', са ставом ''савршенство или ништа'', бескомпромисни, захтевни....али сви до једног без конкретног животног искуства у томе како једна веза може да опстане дуги низ година и да превазиђе све проблеме на које наилази у току заједничког живота! :razz:
 

Back
Top