Jedno pitanje...digitalni fotoaparat Praktika ili Practica..
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Jedno pitanje...digitalni fotoaparat Praktika ili Practica..

Obećava
    Učlanjen
    15.10.2003.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Jedno pitanje...digitalni fotoaparat Praktika ili Practica..

Naime, nasao sam ovaj aparat direktno kod uvoznika u beogradu i jeftiniji je za 3-5 hiljada dinara nego u gradu, mozete li mi sta reci o tom fotoaparatu 2.2 mega piksela je i da li je to dovoljno za izradu forografija koje su 10x15 formata...?
    Znaci da li je to dovoljno za slikanje na putovanjima , zurkama i tome slicno....

Guest

Podrazumevano A da nije mozda Praktica? ;)

Cuj 2 Mp je sasvim dovoljno ako si i do sada aparat koristio smao za slike sa letovanja u formatu 10x15 (ili kao mnogi 9x13), jedino sto mi 3-5 hiljada manje za taj aparat deluje mnogo jeftino (pa koliko to onda on kosta 4 hiljadarke??)
    u svakom slucaju ako je tako jeftino kupi probaj i vidi sam :wink: samo usteda na filmu (ako slikas poput mene) ce ti isplatiti investiciju, jedino nisam siguran dal' pomenuti aparat ima opticki zum (naravno ako ti zum ne treba jos bolje)

Obećava
    Učlanjen
    15.10.2003.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

to je model 2.2 s ali ima 2 megapiksela, nema opticki zum ali mi ni ne treba, njegova cena se u gradu krece od 11-13 hiljada a ovde je 8300 dinara, oni su generalni zastupnici i uvoznici, nalaze se kod hrama pa u okviru veleprodaje imaju i maloprodaju. simpatican je, mali ima 16 MB memorije sa mogucnoscu dopunjavanja. inace i same kartice sa memorijom su veoma povoljne u odnosu na cene u gradu. Ta ti je firma repro market , imaju ja mislim i sajt ali nisu na njemu nista istakli.. www.repromarket.co.yu

Guest

Podrazumevano

Ma znam ja za repromarket :wink:
    Nego gde si ti to video 2.2s za 11-13 hiljada to su neke derikoze u pitanje, gde god sam natrcao na taj model nije kostao vise od 8500 znaci sasvim OK.
    Kao sto rekoh ako ti ne treba opticki zum (tj nikakav posto digitalni bolje ni ne koristiti) kupi.
    BTW ako ima navoj kupi i onaj mali slatki stativ na kome isto pise Praktica, mnogo korisna stvarcica a prilicno jeftina.

Obećava
    Učlanjen
    15.10.2003.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

e samo me jos jedna stvar buni kod tog aparata. Kako to da ga nema ni na jednom sajtu o digitalnim fotoaparatima, nisam uspeo ni da nadjem sajt proizvodjaca...kao da se ti aparati proizvode u nekom podrumu ilegalno.

lj m
    Guest

Podrazumevano

Praktica je dosta poznata (na nasim prostorima) marka iz nekadasnje Istocne Nemacke. Pravili su najbolje 35mm SLR-ove u Istocnom bloku. Mislim da ih je kupila neka zapadnonemacka firma ali ne znam koja. U svakom slucaju daleko od toga da se sklapa u garazi.

Guest

Podrazumevano

A imali su i odlicnu Carl Zeiss optiku, nazalost vecina sajtova koja se bavi ovom tematikom su americki, sto ce reci mesurbatorski u manjoj ili vecoj meri (pominjao sam ja vec da su svi ameri mesurbatori)
    Imas na temi film ili digitalna fotografija? primer sta sve moze covek da uradi sa aparatom te marke :wink:

Obećava
    Učlanjen
    15.10.2003.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

E sad kad bi mi ovaj Gost koji je nasao ovaj aparat za nekih 8500 rekao gde je nasao ja bi otisao odmah da ga kupim. Ali kako da ga ja pronadjem..?

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Boban_bgd
    E sad kad bi mi ovaj Gost koji je nasao ovaj aparat za nekih 8500 rekao gde je nasao ja bi otisao odmah da ga kupim. Ali kako da ga ja pronadjem..?
    Pa zar nisi kupio u repromarketu???????
    E sad ja ga video na par mesta al ko ce se setiti gde sve, prosetaj malo po gradu (ka stane sneg) tako sam ga i ja nasao :wink:

Slične teme

1. Digitalni fotoaparat
    Autor okica13 u forumu Arhiva
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 30.06.2005., 16:53
  2. digitalni fotoaparat
    Autor infor u forumu Hardver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 13.04.2005., 19:41

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor