Bendovi-shta staviti na repertoar

Uvezbajte ''Ace Of Spades'' od Motorhead-a, to je przenje, brza energicna pesma, nije tako cesta u repertoaru mladih bendova, ali ce biti dobro poznata publici...
onda, ''Paranoid'' - Black Sabbath nije mnogo komplikovano... a mozete i jos neke poznatije stvari sabbatha tipa ''Sabbath Bloody Sabbath''
Slazem se sa gore pomenutim ''Stormbringer'' - Deep Purple, odlican predlog, ako imate Coverdalea za mikrofonom :) i klavijature... a mogli bi i ''Burn'' da svirate kao opener...
pa.. Judas Priest ''Living After Midnight'' ili ''Breaking the law'' isto nije mnogo komplikovano...
KISS - ''Crazy Nights'' a kad bi skinuli ''God Gave Rock 'n' Roll To You'' to bi bilo vrh...
UFO - ''Doctor Doctor''

to skinete i ja dolazim na svirku... :lol:
 
Poslednji naziv vam je sjajan,i ne bi trebala da se obazires na te gluposti-ja sam zensko blabla bla...Naziv je u mnozini-znaci-odnosi se na sve vas...A iskreno mislim da je gore nazvati tako musku nego zensku osobu...Btw,i rogovi u vreci vam savrseno odgovaraju...Daj,reci tim ljudima da za prvu svirku trebate da podignete masu,kako bi vas zapamtili,sto znaci da bi neki mogli da uvuku rogove i malo se zrtvuju za dobrobit benda...
sto se tice repertoara,kad ste ves tako naelektrisani-napravi kombinaciju vasih ukusa-nek svako predlozi po jednu omiljenu pesmu,pa to svirajte-a ostatak...gledaj da bude sto vise poznatih stvari...Ne znam kakav vam je vokal,ali izbegavajte pesme koje mu ne odgovaraju,da ne biste ispali smesni-dakle-vodite racuna...Probajte sa bas poznatim stvarima od Ramones,Clash,RHCP,White Stripes,tu ne mozete pogresiti,i neka balada-eagles-hotel california-cini mi se da to bas vuce masu...I onda mozete nesto od Bodoma -(da ne razocarate metal fanove:)) pored stranih stvari,imate i gomilu nasih poznatih pesama koje nisu teske za pevanje:npr,najefektnija-sarlo akrobata-Niko niko kao ja...iskopajte nesto od domaceg rocka...imate stvarno puno stvari na raspolaganju-Partibrejkerse,EKV,Idole(--ti si moja cokolada--,samo je malo obradite),Vampire(muzika iz Andjela1-be-be-bee bebebe-bebe:) ),Decu losih muzicara,Zaklanu celjad:)Slusala sam jednom cak i Bjelo dugme u heavy obradi...Jbt,postoji toliko stvari koje su opste poznate i uz koje svako moze da se pogubi,nisu Corba i van Gogh pocetak i kraj sveta...Kao ni Maideni,Evanescence,Zeppelin,DP,Metallica,pogotovo ako pevac nije iskusan(i sposoban)

E puuuuuuno hvala, :)
ali ipak ti josh malo fali da me ubedish...ipak mi je glupo da nastupamo pod tim imenom. A shto se tice ovih mojih nevinih ku*vi treba mi josh ovoliko zivaca i josh mnooooogo srece da im nametnem svoje mishljenje. Cak su bili fini...ako mi se ne dopada taj naziv, imam alternativu- "pijani komarci".....wtf...?!!!!! :!: :?:to je naravno, opet jedna od njihovih briljantnih ideja...
Shto se tice Sarla akrobate to nam je vec uveliko na repertoaru :D
Nece da sviraju peperse....nece ac/dc....nece iron maidena....nece evanescence....nece van gogha....nece nishta! I to pocinje da me nervira....a koje pesme od evanescence su ok za svirku?
E pa neshto cemo morati da sviramo...sutra cu im reci da moramo da pravimo kompromis. Svako po 2 pesme stavlja na repertoar. Ima nas petoro, tako da je to 10 pesama, i josh ovih par shto imamo....bice to ok(nadam se). Mora teko, drugacije ne moze...
I kako prolazi pesma When the blind man cryes...?
 
hmmm..evo par ideja

nazareth - black betty
creedence clearwater revival - susie q
lynyrd skynyrd - sweet home alabama
doobie brothers - long train runnin'
pink floyd - wish you were here
jefferson airplane - don't you want somebody to love
thin lizzy - the boys are back in town
eric clapton - layla
radiohead - creep

mada iskreno ne znam da li to iko od srednjoskolaca vise slusa :lol:
 

Back
Top