Vatikan suspendovao sveštenika zbog homoseksualnosti

Poruka
8.488
Autor: Beta | 13.10.2007 - 16:15

Vatikan je suspendovao jednog visokog sveštenika koji je priznao homoseksualnost u televizijskom intervjuu koji je trebalo da bude anoniman ali u kome je on prepoznat po kancelariji koja se videla u pozadini snimka.

Portparol Vatikana otac Federiko Lombardi je rekao u subotu da je monsinjor, čije ime nije objavljeno, suspendovan dok traje interna istraga.
Lombardi je dodao da Vatikan "mora odlučno i strogo da interveniše kada neko ponašanje nije kompatibilno sa dužnostima sveštenika i misijom Svete stolice."
Lokalni mediji su rekli da je suspendovani sveštenik na visokom položaju u odelenju Vatikana koje se bavi pitanjima sveštenstva i da se redovno pojavljuje na televiziji Vatikana.

Katolička crkva ne smatra homoseksualna stremljenja grešnim po sebi ali osuđuje praktikovanje homoseksualnosti i smatra da sveštenici treba da se drže zaveta celibata, navodi Rojters.
Suspendovani sveštenik se pojavio u televizijskom dokumentarnom filmu na kanalu La7 na kome je sa još tri sveštena lica govorio o svojoj homoseksualnosti. Svima su lica i glasovi bili pokriveni da se ne prepoznaju.
Međutim u toku intrvjua jasno se videla njegova kancelarija u Vatikanu po čemu je otkriven njegov identitet.
On je rekao da "se ne oseća grešnim" zbog toga što je homoseksualac ali da ne želi da otkrije ime "da ga nadređeni ne bi kritikovali zbog sadašnjeg čvrstog stava katoličke doktrine o celibatu i homoseksualnosti sveštenstva".
 
Vidis, lika suspendovali sto je *****........a ovi nasi , em su ******, em siluju decake, em su pod zastitom premijera, koji mi lici da je iz iste price...............

Ona katolicka crkva, bar javno iznosi svoj prljav ves, sto je korak ka ozdravljenju..
Ovde, nazalost, pedofili i dalje obavljaju sluzbu, jer , ne daj boze da ih neko kazni.....nije patriJotski ...
 
Vidis, lika suspendovali sto je *****........a ovi nasi , em su ******, em siluju decake, em su pod zastitom premijera, koji mi lici da je iz iste price...............

Ona katolicka crkva, bar javno iznosi svoj prljav ves, sto je korak ka ozdravljenju..
Ovde, nazalost, pedofili i dalje obavljaju sluzbu, jer , ne daj boze da ih neko kazni.....nije patriJotski ...

Strashno me nervira pricha o homoseksualizmu medju nashim sveshtenstvom.
Prvo:Tuzba protiv Vladike Pahomija,nije utvrdjena.Shto znachi da je bezrazlozno osudjen.

Sto se tiche Hopovskog Ilarija,chovek je rachchinjen,i zaista ne znam u chemu je vishe problem.

Vatikan ochigledno ima problem jer su oni javno izjavili svoje sexualno opredeljenje shto je zaista shokantno jer oni moraju biti isto kao i monasi "bezgreshni".Tj.moraju za ubiju svoje sexualne zelje u bilo kom smislu,tako da mislim da je zaista shokantno izjaviti tako neshto preko nacionalne televizije.I shta su drugo mogli da ochekuju neko da ih rashchine.


Ja verujem da je mnogima krivo shto se takve intrige ne deshavaju i unutar SPC.Pa su onda voljni da ih smishljaju.
 
Strashno me nervira pricha o homoseksualizmu medju nashim sveshtenstvom.
Prvo:Tuzba protiv Vladike Pahomija,nije utvrdjena.Shto znachi da je bezrazlozno osudjen.

Sto se tiche Hopovskog Ilarija,chovek je rachchinjen,i zaista ne znam u chemu je vishe problem.

Vatikan ochigledno ima problem jer su oni javno izjavili svoje sexualno opredeljenje shto je zaista shokantno jer oni moraju biti isto kao i monasi "bezgreshni".Tj.moraju za ubiju svoje sexualne zelje u bilo kom smislu,tako da mislim da je zaista shokantno izjaviti tako neshto preko nacionalne televizije.I shta su drugo mogli da ochekuju neko da ih rashchine.


Ja verujem da je mnogima krivo shto se takve intrige ne deshavaju i unutar SPC.Pa su onda voljni da ih smishljaju.

Da li ti razlikuješ pedofiliju od homoseksualnosti?
Kako ćeš onda razumeti da je tužilac tražio izuzeće ?!?!?!
Da je postupak ubrzan zahvaljujući nekom iz vlade?

Kod drugog prosvetitelja sudije ostale bez posla jer je na njih vršen pritisak.

Izem ti zemlju gde će verska grupacija da utvrdjuje MUP-u kakve lične karte da pravi!
 
Vidis, lika suspendovali sto je *****........a ovi nasi , em su ******, em siluju decake, em su pod zastitom premijera, koji mi lici da je iz iste price...............

Ona katolicka crkva, bar javno iznosi svoj prljav ves, sto je korak ka ozdravljenju..
Ovde, nazalost, pedofili i dalje obavljaju sluzbu, jer , ne daj boze da ih neko kazni.....nije patriJotski ...

Ako se ne priča onda nije ni postojalo.
A deca ko deca ima da zaborave kad odrastu.
Kao da se ti sećaš šta si sve radio kad si bio mali?

S nenormalnom ljubavlju:
Ironije, rtovski-dobronadovski
 
Da li ti razlikuješ pedofiliju od homoseksualnosti?
Kako ćeš onda razumeti da je tužilac tražio izuzeće te da je postupak ubrzan zahvlajujući nekom iz vlade?

Kod drugog prosvetitelja sudije ostale bez posla jer je na njih vršen pritisak.

Izem ti zemlju gde će verska grupacija da utvrdjuje MUP-u kakve lične karte da pravi!


Naravno da razlikujem!

Ne znam kako mozete biti toliko sigurniji od sudije da je za neshto kriv?!?!
Interesuje me da li ste prochitali optuznicu tog dechaka shto je optuzio Pahomija za zlostavljanje?Da jeste shvatili bi koliko je to sve paradoksalno i smeshno.
 
Ako se ne priča onda nije ni postojalo.
A deca ko deca ima da zaborave kad odrastu.Kao da se ti sećaš šta si sve radio kad si bio mali?

S nenormalnom ljubavlju:
Ironije, rtovski-dobronadovski


:shock:


Strashno,
ne mogu da verujem da si tako neshto izjavio.
Takve stvari ostavljaju traume za ceo zivot.I bolesnike koji su u stanju da tako neshto urade deci ,ne treba staviti u zatvor,nego ih obesiti za jaj*ca na sred terazija drugima za primer.
 
Naravno da razlikujem!

Ne znam kako mozete biti toliko sigurniji od sudije da je za neshto optuzen?!?!
Interesuje me da li ste prochitali optuznicu tog dechaka shto je optuzio Pahomija za zlostavljanje?Da jeste shvatili bi koliko je to sve paradoksalno i smeshno.

Lako je tudjim qrcem po trnju mlatiti.
Smešno vam tudje dupe ili šta?
Imate li vi decu?
Ili i kod vas važe jedna pravila za vašu i druga pravila za svu ostalu?

Nije jedan dečak već 4 koliko se sećam.
Da nije slučajno?
I zašto baš on od toliko božjih predstavnika bez napismenog odobrenja od pomenutog?

Tužno je što je 5 advokata skočilo za optuženog hvatajući se za semantičke greške mlade osobe.
Mislite da je lako izaći na sud i reći: "matori jarac me pipao"?
A selo šta priča?
 
Strashno me nervira pricha o homoseksualizmu medju nashim sveshtenstvom.
Prvo:Tuzba protiv Vladike Pahomija,nije utvrdjena.Shto znachi da je bezrazlozno osudjen.

Sto se tiche Hopovskog Ilarija,chovek je rachchinjen,i zaista ne znam u chemu je vishe problem.

Vatikan ochigledno ima problem jer su oni javno izjavili svoje sexualno opredeljenje shto je zaista shokantno jer oni moraju biti isto kao i monasi "bezgreshni".Tj.moraju za ubiju svoje sexualne zelje u bilo kom smislu,tako da mislim da je zaista shokantno izjaviti tako neshto preko nacionalne televizije.I shta su drugo mogli da ochekuju neko da ih rashchine.


Ja verujem da je mnogima krivo shto se takve intrige ne deshavaju i unutar SPC.Pa su onda voljni da ih smishljaju.

Pa svakoga naravno nervira homoseksualnost i pedofilija medju nasim svestenstvom.
Tacnije, medju malim brojem izroda.......koji nisu ni zasluzili da nose mantiju..

Ali , to sto nas nervira, ne znaci da toga i nema.....naprotiv

Onaj nesrecni Pahomije, je upropastio zivote cetvorice decaka,i samo zato sto ima politicku podrsku onog klero - kvazi - demokrate , mlohavog Kostunice.......ostao neosudjen......

Onaj drugi monstrum ,kojeg je crkva krila po manastirima ko ludo dete....zastareo postupak......ma keve ti???

Elem, ako shvatis da devijacija ima medju svestenicima svih crkava, kao sto ima i medju taksistima ili kelnerima, onda neces slepo odbijati da pogledas istini u oci, i amnestirati zlocince, samo zato sto tu "nasi"
 
Lako je tudjim qrcem po trnju mlatiti.
Smešno vam tudje dupe ili šta?
Imate li vi decu?
Ili i kod vas važe jedna pravila za vašu i druga pravila za svu ostalu?

Nije jedan dečak već 4 koliko se sećam.
Da nije slučajno?
I zašto baš on od toliko božjih predstavnika bez napismenog odobrenja od pomenutog?

Tužno je što je 5 advokata skočilo za optuženog hvatajući se za semantičke greške mlade osobe.
Mislite da je lako izaći na sud i reći: "matori jarac me pipao"?
A selo šta priča?


Mislim da sam malo bolje upucena u situaciju od tebe i zato znam shta govorim.
Svako ko je u stanju da pomisli na blud nad decom je za psihijatriju.

Pahomija poznajem malo bolje od tebe,kao i celu prichu tako ne govorim bilo shta bez osnova..

Kao shto rekoh da si prochitao izjavu te dece znao bi o chemu se radi.

Realno:

Choveki i da jeste homoseksualac,npr.
Nije to shvatio preko noci,zashto bi spopadao samo jednog te istog debeljushkastog dechaka?
Da je tako imao bo afiniteta i prema drugima,...tj.okushao bi se i kod drugish medjutim nije.
Nego je ceo svoj pritajeni ''gay life'' chekao debeljushkastog da spopadne.
I onda je samo njega spopadao u par navrata.

Koliko chovek mora biti plitkouman da poveruje u ovo?!?
 
Pa svakoga naravno nervira homoseksualnost i pedofilija medju nasim svestenstvom.
Tacnije, medju malim brojem izroda.......koji nisu ni zasluzili da nose mantiju..

Ali , to sto nas nervira, ne znaci da toga i nema.....naprotiv

Onaj nesrecni Pahomije, je upropastio zivote cetvorice decaka,i samo zato sto ima politicku podrsku onog klero - kvazi - demokrate , mlohavog Kostunice.......ostao neosudjen......

Onaj drugi monstrum ,kojeg je crkva krila po manastirima ko ludo dete....zastareo postupak......ma keve ti???

Elem, ako shvatis da devijacija ima medju svestenicima svih crkava, kao sto ima i medju taksistima ili kelnerima, onda neces slepo odbijati da pogledas istini u oci, i amnestirati zlocince, samo zato sto tu "nasi"


Ne moze da bude isto zato shto ne zive u istim zivotnim uslovima.

Da li ti uopshte znash shta znachi Manastirski nachin zivota?
 
Mislim da sam malo bolje upucena u situaciju od tebe i zato znam shta govorim.
Svako ko je u stanju da pomisli na blud nad decom je za psihijatriju.

Pahomija poznajem malo bolje od tebe,kao i celu prichu tako ne govorim bilo shta bez osnova..

Kao shto rekoh da si prochitao izjavu te dece znao bi o chemu se radi.

Realno:

Choveki i da jeste homoseksualac,npr.
Nije to shvatio preko noci,zashto bi spopadao samo jednog te istog debeljushkastog dechaka?
Da je tako imao bo afiniteta i prema drugima,...tj.okushao bi se i kod drugish medjutim nije.
Nego je ceo svoj pritajeni ''gay life'' chekao debeljushkastog da spopadne.
I onda je samo njega spopadao u par navrata.

Koliko chovek mora biti plitkouman da poveruje u ovo?!?


Pitam se, koliko zena mora biti idiot, pa da dete, zrtvu matore pedercine , ironicno naziva "debeljuskasti decak"??????????

Nadam se , da ce i tvoj "debeljuskasti decak" , ako ga imas, ili kad ga budes rodila, upoznati jednog tako dobrog ciku kao Pahomije......da mu malo miluje "debeljuskastu " guzu:evil:
 
Onaj nesrecni Pahomije, je upropastio zivote cetvorice decaka,i samo zato sto ima politicku podrsku onog klero - kvazi - demokrate , mlohavog Kostunice.......ostao neosudjen......

Ja takodje sumnjam da je njegova ideja. Verovatno zbog učešća dotičnog u pregovaračkom timu. Niko drugi ne ume lepše nego dotični da pojasni problematiku o stanju crkvene imovine na Kosovu? Da nam se svet smeje ko nam čini tim.
 
[/B]

Pitam se, koliko zena mora biti idiot, pa da dete, zrtvu matore pedercine , ironicno naziva "debeljuskasti decak"??????????

Nadam se , da ce i tvoj "debeljuskasti decak" , ako ga imas, ili kad ga budes rodila, upoznati jednog tako dobrog ciku kao Pahomije......da mu malo miluje "debeljuskastu " guzu:evil:



Znash shta ti si jedna bolesna psihopata!!!

BOLI ME K*RAC,MAKAR ME I BANOVALI ZBOG OVOG!

Kako mozesh tako neshto da izjavish,BOLESNIKU!:evil:





Ja sam samo realna.I iznosim chinjenice kakve jesu,pa makar u pitanju bio i Muftija Jusufspahic!
 
[/B]

Pitam se, koliko zena mora biti idiot, pa da dete, zrtvu matore pedercine , ironicno naziva "debeljuskasti decak"??????????

Nadam se , da ce i tvoj "debeljuskasti decak" , ako ga imas, ili kad ga budes rodila, upoznati jednog tako dobrog ciku kao Pahomije......da mu malo miluje "debeljuskastu " guzu:evil:

Nemoj da se sekiraš, ionako smo najmanje sto puta na ovom forumu imali situaciju da oni koji se zgražavaju homoseksualizma postavljaju nenormalne slike po forumu.
 
Znash shta ti si jedna bolesna psihopata!!!

BOLI ME K*RAC,MAKAR ME I BANOVALI ZBOG OVOG!

Kako mozesh tako neshto da izjavish,BOLESNIKU!:evil:





Ja sam samo realna.I iznosim chinjenice kakve jesu,pa makar u pitanju bio i Muftija Jusufspahic!

A što Muftija Jusufspahić? Zašto ne neki debeljuškasti radikal?

Šta je sa ostala tri dečaka kada smo kod realnog?
Dečak protiv 5 advokata...
 
Znash shta ti si jedna bolesna psihopata!!!

BOLI ME K*RAC,MAKAR ME I BANOVALI ZBOG OVOG!

Kako mozesh tako neshto da izjavish,BOLESNIKU!:evil:





Ja sam samo realna.I iznosim chinjenice kakve jesu,pa makar u pitanju bio i Muftija Jusufspahic!

sto se uzbudjujes???:confused:
Pa , ako je Pahomije takvo zlato od coveka, a poznajes ga, i kazes da jeste.......onda ce tvoj debeljuskasti decak uzivati u njegovom drustvu......sta tu ima lose??:confused:
 
inace zanimljiva tema zbog drugih stvari... svi znaju sta je bilo, sta je taj pahomije uradio, a sud reko drugu rec, a kad se npr. povede pitanje legije i onoga sto danas prica...svi kazu, pa jbg osudjen ..sud reko da je kriv shta oce koji moj sad pa opet... ****** na kvadrat sho bi rekli filozofi, dvostruki arshini, u ovoj zemlji svi sve znaju najbolje od toga kako treba da izgleda nacionalni fudbalski tim, do toga kakva treba da bude spoljna politika, pa i ko je kriv i ko je koga ukoko a taj se jos nije ni oladio...ko kad su sirotog djiku ubili, a vec uvece izasle na svim stanicama slike svih tzv. ubica.....
 

Back
Top