Gothic 3 vs Oblivion

ScipioAfricanus

Stara legenda
Poruka
90.809
Neki dan sam instalirao Gothic 3 i krenuo da igram.Najvece razocarenje sam doziveo kad mi je igrica pomalo seckala na mediumu na konfiguraciji:
amd sempron 64 3400+
1gb ddr2
ai radeon x1650pro.
I onda spora ucitavanja,sacuvavanja,ubijaju me ko iz πcke...Totalno razocarenje osim grafike naravno.I tako ti ja lepo obrisem igru,instaliram oblivion i ponovo ispocetka.
 
Po meni je Gothic III ubedljivo bolji, Jedino sto grafika nije optimizovana, ali zato prica je sto puta bolja od price u Oblivionu (iako oblivion nisam igrao). Nebitno mi je na koju rezoluciju igram, i da li su detalji na low ili na high bitno je da mogu da ga pokrenem i da mogu da ga igram. Inace imam AMD Athlon(tm) XP 2000+; 1.5GB DDR1 Rama; ATI Asus x1650pro 256 DDR2.8)
 
Bas je strava sistem borbe u Gotiku, naj zesce je kad udaris kokosku sa macem a ona odleti u tri p*c*e materin*. Ma da mi je sistem borbe u Gothic II mnogo bolji nego u Gothic III

Ovo poslednje podrzavam na neki nacin, iako nisam igrao mnogo gothic III zbog kratkog roka u kome je bila graficka moga druga kod mene, ali sam gothic 2 presao uzduz i popreko. Ne znam sta je to nesto "specijalno" u tom vasem Oblivionu ? Monotono je pa nema gde... svidjao mi se u prvih 5-6 sati, ali posle smor samo tako, igrao sam i presao main quest uz jos nekih 20-ak sporednih, ali nista posebno. Gothic II i III imaju po meni vise avanturistickog duha...
 
najjace je kad lik naginje kad trci u stranu, nije mi jasno kako je to nekom palo na pamet da ubaci. Ili u gothic kecu kad trci non stop sutira sebe u dupe.****** mater mogli su da se otvore da kupe ili iznajme malo motion capture tehnike kad vec nemaju sami smisla za to...
 
U da taj trk "pa sve nogicama u dupe" je strava.....:D:D:D

Meni je licno mnogo bolji Gothic kao serijal od Morowinda, igrao sam oba Gothic sam presao a OVAJ me je smorio u tri lepe...

A sto se tice giga rama ni da imas 10 giga igra nece da radi perfektno mada se nadam da su to novijim patcevima prebrodili...
 
U da taj trk "pa sve nogicama u dupe" je strava.....:D:D:D

Meni je licno mnogo bolji Gothic kao serijal od Morowinda, igrao sam oba Gothic sam presao a OVAJ me je smorio u tri lepe...

A sto se tice giga rama ni da imas 10 giga igra nece da radi perfektno mada se nadam da su to novijim patcevima prebrodili...

mislim da je dosta i do graficke..sa 1,5gb moze da se igra na high sa mozda tek nekim sitnim zakucajima od po sekunde na nekim mestima
 
Ja imam hiper slabu konf, ali sam uz pomoć Oldbliviona obrnuo Oblivion 6 puta (ne mislim samo main quest, nego i sve ostale)! Nisam igrao ni jednu Gothic igricu, ali sam čuo sam da je dobra. Takođe sam čuo i da ima toliko bagova da ne može da se živi! Dok ne izađe neki dobar patch i dok ja ne nabavim naku dobru konfiguraciju, ja ću nastaviti da igram Oblivion na High detailima i najnižoj rezoluciji na najviše 35 fps (uglavnom oko 15 fps)!!!
 
Kad krenem da igram gothic vreme se non stop menja cas sunce pa kisa pa magla cas dan pa noc... (verovatno neki bug). Posle me napadnu nekoliko vukova i "ubiju" me za cas, al stvar je u tome sto me ne ubiju stvarno vec me samo patosiraju i ja ne mogu da se dignem 30ak sec tako da mi je Oblivion mnogo boji od gothica.
 
Po meni je Gothic III ubedljivo bolji, Jedino sto grafika nije optimizovana, ali zato prica je sto puta bolja od price u Oblivionu (iako oblivion nisam igrao). Nebitno mi je na koju rezoluciju igram, i da li su detalji na low ili na high bitno je da mogu da ga pokrenem i da mogu da ga igram. Inace imam AMD Athlon(tm) XP 2000+; 1.5GB DDR1 Rama; ATI Asus x1650pro 256 DDR2.8)

nisi igrao oblivion....e pa onda probaj to da igras pa uporedi ... mada Gothic 3 sa Oblivion-om ne da ne moze da se poredi nego nemojte ni da pokusavate...to je kao da uporedjuete GTA San Andeas i Super Maria (ali sa sege)....Oblivion je bre majka nad majkama za onu krsinu raspalu Gotihic 3...igrica me strasno razocarala,konfiguracija koju ona krsina trazi je nerealna,kao kada bi mi trebao svemirskii\ brod da bi igrao pasijans na kompu.....serem se ja na gothic 3
 

Back
Top