potezanje veza je nesto naj pogubnije za dete

samo zavaravate sebe, i gurate dete u nesto za sta ono nije, ne bi li ste zadovoljili svoje bolesne ambicije. On je za neku srednju recimo ali ga vi preko veze upisete u gimnaziju, onda ono dozivljava neuspehe u toj gimnaziji. I stalno tako. Vi vezu on neuspeh vi vezu on neuspeh.
Slažem se ACO.
Ja sam na faksu ( medicina) imala jako mnogo dece profsora sa potpuno iskrivljenom perspektivom sagledavanja realnosti. Nisu oni bili krivi, već njihovi roditelji koji su im omogućavali da polažu ispite bez truda i rada. Učinili su im medvedju uslugu...pre ili kasnije neznanje svakog udari, i njih će, samo će posledice biti jako velike.:(
 
samo zavaravate sebe, i gurate dete u nesto za sta ono nije, ne bi li ste zadovoljili svoje bolesne ambicije. On je za neku srednju recimo ali ga vi preko veze upisete u gimnaziju, onda ono dozivljava neuspehe u toj gimnaziji. I stalno tako. Vi vezu on neuspeh vi vezu on neuspeh.

Ja ne kapiram ovo za gimnaziju. Sta kao pametni idu u gimnaziju, a gluplji u srednju?
Kakve to veze ima???
 
znas sta aco ozbiljno ti preporucujem da se lecis. Mislim da tvoja opterecenost "pogresnih"izbora tvojih roditelja poprima patoloske razmere, prvenstveno zato sto nisi u loodim godinama puberteta u kojima postavljas sebi ovakva pitanja, tj ovakva gloooooopa pitanja. Zalosno Aco, a tako ti fino ide fax, ta tvoja stomatologija, ali ti si odlucio da tupis zadnju sivu celiju u toj tvojoj tikvi. Moram da priznam i da me strucni isprave u dijagnozi. Ovo su ozbiljni poremecaji u pitanju. Paranocno manijakalno depresivno mazohisticko ponasanje jednog nadasve RAZMAZENOG DERLETA
 
znas sta aco ozbiljno ti preporucujem da se lecis. Mislim da tvoja opterecenost "pogresnih"izbora tvojih roditelja poprima patoloske razmere, prvenstveno zato sto nisi u loodim godinama puberteta u kojima postavljas sebi ovakva pitanja, tj ovakva gloooooopa pitanja. Zalosno Aco, a tako ti fino ide fax, ta tvoja stomatologija, ali ti si odlucio da tupis zadnju sivu celiju u toj tvojoj tikvi. Moram da priznam i da me strucni isprave u dijagnozi. Ovo su ozbiljni poremecaji u pitanju. Paranocno manijakalno depresivno mazohisticko ponasanje jednog nadasve RAZMAZENOG DERLETA

da
se
teras
u
picku
lepu
materinu :)

hvala
 
samo zavaravate sebe, i gurate dete u nesto za sta ono nije, ne bi li ste zadovoljili svoje bolesne ambicije. On je za neku srednju recimo ali ga vi preko veze upisete u gimnaziju, onda ono dozivljava neuspehe u toj gimnaziji. I stalno tako. Vi vezu on neuspeh vi vezu on neuspeh.

znas sta ovde si ti u pravu, a ja mislim da tvoji roditeli su zeleli da se ponose s tobom i zato su te upisali u gimnaziju sto je jako zalosno, ne znam jesu li bogati kad ti ovako unistavaju mladost?, zato ti porucujem stegni srce i ipak uci i pozuri da odrastes i njima spremo izadjes pred oci i jednom odluco izgovoris NE mesajte mi se u zivot jer on je samo moj moras skolu da zavrsis i na tebi je da se izboris sam, samo glavu gore i doci ce tvojih pet minuta!!! a sutra kad budes imao svoje (svoju decu) nemoj tu glupost da uradis i seti se izreke Oprosti im boze ne znaju sta rade pozzzz za tebe i samo HRABRO:lol:
 
znas sta ovde si ti u pravu, a ja mislim da tvoji roditeli su zeleli da se ponose s tobom i zato su te upisali u gimnaziju sto je jako zalosno, ne znam jesu li bogati kad ti ovako unistavaju mladost?, zato ti porucujem stegni srce i ipak uci i pozuri da odrastes i njima spremo izadjes pred oci i jednom odluco izgovoris NE mesajte mi se u zivot jer on je samo moj moras skolu da zavrsis i na tebi je da se izboris sam, samo glavu gore i doci ce tvojih pet minuta!!! a sutra kad budes imao svoje (svoju decu) nemoj tu glupost da uradis i seti se izreke Oprosti im boze ne znaju sta rade pozzzz za tebe i samo HRABRO:lol:

e a ti ozbiljno nasela na acine neispunjene ambicije ili sta je to vec (strucnjaci javite se) nemoj da si tako naivna. iscitaj sve njegove teme loodnica lik je prsooooo
 
a da vam pitam.
gde sam ja pomenuo moje roditelje u ovoj temi u negativnom kontekstu
****** vas moji roditelji vise

Јао, Ацо, толико си сморио народ кукањем и самосажаљењем и вечито истом причом о твом одрастању уз такве родитеље...да нам је свима допиздело...и да већ и врапци знају твоју тужну животну причу...
Ти ниси у овој теми поставио никакво питање, него си изнео констатацију полазећи од тога да су сви родитељи као твоји, да су сви родитељи болесно амбициозни и да не обраћају пажњу на жеље, потребе и могућности свог детета...и да је сан свих родитеља да им дете заврши гимназију...

Ето, овде има нових форумаша који ће те радо саслушати и покушати да ти помогну неким добрим саветом и емпатијом...
Али, после неколико година истих прича...и они ће ти рећи:''Ко те ****, твој живот је ствар твог избора!''
Колико ли сам времена и постова потрошила покушавајући да разговарам са тобом са разумевањем и аргументима... Али, Ацо, ти на дупету носиш закачену паролу ''Шутни ме!'', а онда се питаш зашто те људи шутирају и идеш наоколо кукајући и плачући због тога...
А у ствари, ТИ ВОЛИШ да те шутирају, то ти је једнина душевна надокнада за све претрпљено јер после тога имаш покриће:''Ја сам тако добар - они су лоши!'' и ''Нисам ја крив нити одговоран за своје проблеме - други су криви (амбициозни родитељи, размажен и безобзиран брат, напичене споноруше...и сви остали)!''

Дај, бре, искорачи већ једном из свог личног искуства, почни да пишеш обичне, нормалне постове, без кукања и бацања кривице на друге... верујем да има много интересантних ствари које се могу чути од тебе, само промени плочу! :wink::)
 
Иначе, што се саме теме тиче: не мислим да је потезање веза ''нешто најпогубније за дете''...Постоје много погубније ствари.
Мислим чак да потезање веза не мора увек да буде лоше, зависи само од тога због чега се потежу.
У твом случају је било лоше, јер ти ниси желео гимназију и ниси се сматрао довољно способним за њу и за касније студирање.
Моји родитељи су потегли везу да ме оперише докторка која је наш кућни пријатељ, потезали су везе када сам тражила посао (тачније, не везе, него су само били ту, да се зна чије сам дете)...Хмм...мислим да су једном разговарали са једним сестриним професором кога су познавали да јој изађе у сусрет око термина за полагање... Једном су разговарали са мојим разредним да мало утиче на предметног професора да ми да шансу за већу оцену...
Шта ја знам, било је још доста случајева, али нису никада радили нешто са чиме се ја не бих сложила или не бих одобрила.
 

Back
Top