Novi patriotizam

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
Novi patriotizam

Tvrdi se da nije moguć određeni tip revolucije ali, istovremeno, se shvata da postaje moguć drugi tip revolucije... (Feliks Gatari)

Šta su i koji su, dakle, nacionalni interesi Srbije danas i na koji način isti mogu i(li) moraju danas da se brane?!

Da li pseudopatriotizmom kilavog premijera Leg(ij)aliste, psihologijom polusveta koji još uspeva da nalazi opravdanja za ponašanje ordinarne seljačine kakav je ministar-kapitalac Veljo Ilić, ili pak mediokritetskom neodređenošću politike Demokratske stranke ─ apsolutno besvesne ordinarne činjenice po kojoj smisao političke odgovornosti jeste upravo u tome što ona nikome ne dopušta uzmak!

Navedeni opskurno-otužni galimatijas, sa sve pratećom klijentelom, kao uzročnik sindroma direktnog izliva patriotizma na mozak koji ─ poput zlokobnog virusa prenetog iz devedesetih ─ poslednjih meseci opseda vladajuće glave u Srbiji, alarm je za uzbunu svih onih koji (i pored trenutnog bezizlaza) još veruju u to da Srbija može da postane: građanska, uljuđena, pristojna, normalna i sređena zemlja.

Uprkos prividnom jedinstvu, ma kako na prvi pogled paradoksalno zvučalo, (držeći se one Kišove o tome kako je Mrak uvek najgušći pred svitanje), jasno je da interesna "patriotska" klika trči svoj oproštajni krug! Baš kao što i masovno ludilo i institucionalizovani teror prenet iz 90-ih svoju poslednju odbranu imaju upravo u Vojislavu Koštunici!

Obesmišljeni mitovi, prevaziđen vrednosni sistem, pomanjkanje osećaja za realnost ─ približavanjem poslednjeg kruga balkanskog pakla započetog na Kosovu polju 1989.godine ─ urušavaju se mnogo brže no što se, malo manje pažljivom promatraču, na prvi pogled možda čini. Toga je apsolutno svesna i vladajuća oligarhija koja bi, samo kad bi mogla, u vlastitoj nervozi i gotovo maničnom strahu, najradije ukinula izbore. Vreme u kom je džukelizam bio sinonim za patriotizam na svom je završetku i zaista samo od nas kao građana ove zemlje zavisi koliko će ono još moći da traje!

Držeći se maksime Džona Holoveja, po kojoj se mi izdižemo iznad samih sebe, egzistirajući u dve dimenzije ─ to jest živeći u nepravednom svetu, ali s permanentnom težnjom da on ne bude takav kakav jeste, u mesecima pred nama svako od nas, ponaosob, sebi mora da odgovori na sledeća pitanja:

1. Da li zemljom u kojoj živite, i da li su u njoj svi građani jednaki pred zakonom?!

2. Da li državu smatrate servisom koji je sposoban da reši probleme sa kojima se, kao građani (čitaj: poreski obveznici) suočavate?!

3. Da li je Srbija sigurna kuća za sve njena građane?!

4. Dopišite sami!

ima jos, pa ko voli neka cita nastavak [preporucujem ga]
http://blog.b92.net/text/1075/Novi patriotizam/
ps. nadam se da ne krsim neka prava, jer je ovo ipak tudji tekst [blog]
 
Sto mi je smesno kada procitam da je Kostunica "kilav"...povezao covek dva mandata iako iza sebe nema narocit broj biraca,a neki ga jos uvek nazivaju mutavim i kilavim...vreme je da ga shvatite malo ozbiljnije...
 
Sto mi je smesno kada procitam da je Kostunica "kilav"...povezao covek dva mandata iako iza sebe nema narocit broj biraca,a neki ga jos uvek nazivaju mutavim i kilavim...vreme je da ga shvatite malo ozbiljnije...


prvo da kazem da od svih politicara EX yuge njega najmanje podnosim [eto da ispadnem fin, nije fer da upotrebljavam ruzne reci]. e sada oko onoga smesno, to i jeste smesno da takva mitiljava osoba ima toliki "uspeh". ali se treba zapitati zasto, da li upravo zbog svog izgleda, vecina nas bi pre volela da ima takvog konkurenta, mozes ga kasnije lako "pobediti", pa vidi samo na sta lici, ili, lakse ga se posle resiti, i sl. razmisljanja. ali ako vec izgleda tako kako izgleda ,glup nije, i koristi ta njihova razmisljanja i ispada da ostali [svi] rade u njegovu korist, a on samo prihvata predloge ljudi zeljnih vlasti, i ide dalje. ili mozda sve to govori da boljih nema, iako ja sumnjam u to, nekako mi ne ulazi u glavu da je on naj kadar srbije za tu funkciju. ali mozda drugi put o tome
ps. nadam se da sam bio objektivan
 
Da je ovo pocetak kraja ove vlade,tacno je.Dosao je sudnji cas,a kolacija DS-a i DSS-a je na izdisaju.Mislim da ni oni sami nisu ocekivali da ce resiti probleme i zadatke, koji su se stavili pred njih.Ali novac igra veliku ulogu.Sto duze ostati na vlasti, nakupiti sto vise para, kako bi mirno docekali starost i ne brinuti za svoju egzistenciju.Gradjani Srbije se bore za golu egzistenciju,a oni za ostatak zivota proveden u luksuzu.
Vise nema neke prevelike razlike izmedju te dve partije.Oruzje iz koga su pucali jedni na druge(tj. kritike koje su upucivali zbog loseg programa)istrosilo se i sada su postali indenticni.SRS i LDP vrebaju neku svoju sansu iz prikrajka,ali bi velike sanse takodje imala neka stranka ili pokret radikalne levice,koja bi prikupila dobar deo glasova cak i od dosadasnjih apstinenata.
Jedino te tri politicke opcije imaju neku perspektivu.
 
Sto mi je smesno kada procitam da je Kostunica "kilav"...povezao covek dva mandata iako iza sebe nema narocit broj biraca,a neki ga jos uvek nazivaju mutavim i kilavim...vreme je da ga shvatite malo ozbiljnije...
Ozbiljnije ne može vala:D Viđi ga ođe:lol:
2hdtvns.jpg


pa ođe
2wrm5h5.jpg


al ova sve tuče
1zptxeh.jpg
 
PATRIOTA

Patriota, to je čovek,
Kažu školske knjige,
Koji svoju zemlju voli
I kada je dave brige.

Rodoljub je ličnost,
Pričali nam stari,
Što za zemlju gine,
Za sebe ne mari.

Patriote naše dične
Vole svoju zemljicu,
Prisvojili zato njivu,
Voćnjak, polje i žitnicu.

Lekciju smo pravu, ipak,
Naučili iz života,
Što je veći posed zemlje,
To je veći patriota.

Patriote, znamo vam namere,
Rodoljubi, znamo vaše želje
Vi od ove zemlje, zasigurno,
Više volite podzemlje!

(Aleksandar Čotrić)
 
PATRIOTA

Patriota, to je čovek,
Kažu školske knjige,
Koji svoju zemlju voli
I kada je dave brige.

Rodoljub je ličnost,
Pričali nam stari,
Što za zemlju gine,
Za sebe ne mari.

Patriote naše dične
Vole svoju zemljicu,
Prisvojili zato njivu,
Voćnjak, polje i žitnicu.

Lekciju smo pravu, ipak,
Naučili iz života,
Što je veći posed zemlje,
To je veći patriota.

Patriote, znamo vam namere,
Rodoljubi, znamo vaše želje
Vi od ove zemlje, zasigurno,
Više volite podzemlje!

(Aleksandar Čotrić)

Ovo "kaze" onaj SPO-vac, ciji lider (a i on sam) sto puta pred izbore (bilo koje) govorise: Mi smo patriote, mi volimo Srbiju.......bla.........bla...........bla
Koliko videsmo, mnogo vise vole podzemlje.
Ipak je potrefio aforisticar Cotric:razz:
 
Адеме, кад постоји државни план нема никакве везе ко је на власти. Ето, Шкиптарија је живи пример, оду Демократе дођу Репликанци а Шкиптарија је и даље питање од државног интереса за САД.
Све у свему, промашена ти је тема. Види контактирај Чотрића и птај га шта Вук планира да ради ових дана, боље да сте рокнули лову у њега него у Чеду. А и боље подноси иглу.
 
Адеме, кад постоји државни план нема никакве везе ко је на власти. Ето, Шкиптарија је живи пример, оду Демократе дођу Репликанци а Шкиптарија је и даље питање од државног интереса за САД.
Све у свему, промашена ти је тема. Види контактирај Чотрића и птај га шта Вук планира да ради ових дана, боље да сте рокнули лову у њега него у Чеду. А и боље подноси иглу.


e bas ti je duhovit odgovor na temu.... ili ti mozda bio ozbiljan a?????
 
Кад су Арнаути у питању нема места шали.

Арнаут- турцизам, означава припадника кавкаског племена које је стигло на Балкан у првој, неуспелој експедицији Османлија. Углавном су имали задужења керовођа, коњоводаца, укача и букача. Ниси били примани у војну службу. Након повлачења Османлија остају на северу Арбаније. У буквалном преводу са турског Арнаут значи "онај који неће да се врати".
 
Кад су Арнаути у питању нема места шали.

Арнаут- турцизам, означава припадника кавкаског племена које је стигло на Балкан у првој, неуспелој експедицији Османлија. Углавном су имали задужења керовођа, коњоводаца, укача и букача. Ниси били примани у војну службу. Након повлачења Османлија остају на северу Арбаније. У буквалном преводу са турског Арнаут значи "онај који неће да се врати".


vidi, vidi...ti si strucnjak i za turski osim za arnaute ccccc
 
Шта да ти кажем, заинтересован за за све врсте девијација, то му доће као нека професионална деформација која нагиње ка девијацији.
Шкиптари- горштаци који живе по гудурама где ни Турци нису хтели да се пењу. Током фашистичке окупације и активном учешћу Арнаута у активностима исте(СС дивизија Скендербег) покушали и у доброј мери успели да преко фашистичке, касније и комунистичке, пропагандне машине протуре информацију да у преводу то значи "синови орла".

Скендербег- Српски племић пореклом са севера Арбаније, крштен као Ђорђе Кастратовић, са седам година одведен у јаничере. Изузетно успешно завршава школу и због велике војне вештине назван од стране предпостављених Искандер, што на турском значи Александар, по чувеном војсковођи што ономад тражише крај света. Са својом јединицом се по повратку у Арбанију одмеће, враћа у правопславље и започиње борбу против Турака коју је водио до смрти. Због недостатка финансија услед пропасти и окупације српских земаља прихвата финансијску помоћ од Ватикана испунивши услов да прими католичанство. Умире од рана задобијених у борби. Отац и брат су му сахрањени у порти манастира Хиландар у тзв. "арбанашком пиргу".
Од несретног живота теже му само пада несретнији посмртни живот у којем га Арнаути присвајају за свог племића дајући му коњак, СС Дивизију и споменик у Приштини.
 
Da je ovo pocetak kraja ove vlade,tacno je.Dosao je sudnji cas,a kolacija DS-a i DSS-a je na izdisaju.Mislim da ni oni sami nisu ocekivali da ce resiti probleme i zadatke, koji su se stavili pred njih.Ali novac igra veliku ulogu.Sto duze ostati na vlasti, nakupiti sto vise para, kako bi mirno docekali starost i ne brinuti za svoju egzistenciju.Gradjani Srbije se bore za golu egzistenciju,a oni za ostatak zivota proveden u luksuzu.
Vise nema neke prevelike razlike izmedju te dve partije.Oruzje iz koga su pucali jedni na druge(tj. kritike koje su upucivali zbog loseg programa)istrosilo se i sada su postali indenticni.SRS i LDP vrebaju neku svoju sansu iz prikrajka,ali bi velike sanse takodje imala neka stranka ili pokret radikalne levice,koja bi prikupila dobar deo glasova cak i od dosadasnjih apstinenata.
Jedino te tri politicke opcije imaju neku perspektivu.

slazem se komunjaro:D
trabant-dyr.jpg
 
Шта да ти кажем, заинтересован за за све врсте девијација, то му доће као нека професионална деформација која нагиње ка девијацији.
Шкиптари- горштаци који живе по гудурама где ни Турци нису хтели да се пењу. Током фашистичке окупације и активном учешћу Арнаута у активностима исте(СС дивизија Скендербег) покушали и у доброј мери успели да преко фашистичке, касније и комунистичке, пропагандне машине протуре информацију да у преводу то значи "синови орла".

Скендербег- Српски племић пореклом са севера Арбаније, крштен као Ђорђе Кастратовић, са седам година одведен у јаничере. Изузетно успешно завршава школу и због велике војне вештине назван од стране предпостављених Искандер, што на турском значи Александар, по чувеном војсковођи што ономад тражише крај света. Са својом јединицом се по повратку у Арбанију одмеће, враћа у правопславље и започиње борбу против Турака коју је водио до смрти. Због недостатка финансија услед пропасти и окупације српских земаља прихвата финансијску помоћ од Ватикана испунивши услов да прими католичанство. Умире од рана задобијених у борби. Отац и брат су му сахрањени у порти манастира Хиландар у тзв. "арбанашком пиргу".
Од несретног живота теже му само пада несретнији посмртни живот у којем га Арнаути присвајају за свог племића дајући му коњак, СС Дивизију и споменик у Приштини.

dve stvari ti priznajem iz ovoga posta tvoju deformaciju i i poznavanje zivota djerdja kastriota, doduse ono prvo je imalo upliva u drugi deo ali.... niko nije savrsen
 
Па и најбољи психијатри су лудели пред крај каријере, немож' да радиш са говнима а да се не умецаш. Таки је пос'о ни ја га не волим.
 
Sta je patriotizam?.

:shock::shock::shock:
o ovome smo već sto puta raspravljali:roll:
-------------------------------------------
već sto puta prožvakana tema::arrow::arrow::arrow:
ПАТРИОТСКИ БУКВАР ...издајници марш
svetolik trpkovic http://forum.krstarica.com/threads/147643

Sta je patriotizam?
gazela http://forum.krstarica.com/threads/203558

Patriotizam
DellBoy-011 http://forum.krstarica.com/threads/159020&highlight=patriotizam

Patriotizam?
e sad http://forum.krstarica.com/threads/203169&highlight=patriotizam

Patriotizam, ili EU?
fosilvaso http://forum.krstarica.com/threads/199869&highlight=patriotizam

Novi patriotizam
adem_ks http://forum.krstarica.com/threads/175079&highlight=patriotizam

PatriJotama..........
IDI_DADA_AMIN http://forum.krstarica.com/threads/184796&highlight=patriotizam

Nacionalizam= Primitivizam
jelena.i http://forum.krstarica.com/threads/161905

Radikalno bolje?!
DellBoy-011 http://forum.krstarica.com/threads/91104
itd...itd...itd...
(e stvarno dozlogrdile su mi tako neorginalne teme...ovek jedna te ista šuplja priča u praznu se ulijeva...al vidi ...svaka tema obećava minimum 100 postova...jadno...ako samo o tome možete da razglabate...u biti divim se kako vam ne dojadi :roll)
http://forum.krstarica.com/threads/183121

ljudi dajte budite malo originalni u postavljanju kako tema tako i anketa....:roll::idea::idea::idea:

:roll::roll::roll:
 
:shock::shock::shock:
o ovome smo već sto puta raspravljali:roll:
-------------------------------------------

jedno pitanje, imas li ti sve ovo zabelezeno, ili te ne mrzi pa ceprkas po "kantama". ja ne pamtim da sam isao vise od tri-cetiri stana unazad da bih proverio neku temu i sl.
zadnji put je bilo kada sam trazio onu temu o lepim desavanjima u srbiju.
 
jedno pitanje, imas li ti sve ovo zabelezeno, ili te ne mrzi pa ceprkas po "kantama". ja ne pamtim da sam isao vise od tri-cetiri stana unazad da bih proverio neku temu i sl.
zadnji put je bilo kada sam trazio onu temu o lepim desavanjima u srbiju.

IMAM OVDE većinu
http://forum.krstarica.com/threads/183121

a dokle god se ne uredi LEPLJIVA tema s popisom i listom svih "krucijalnih" tema

dotle ćemo imati haos po tom pitanju i dupliranje tema:roll:
 
IMAM OVDE većinu
http://forum.krstarica.com/threads/183121

a dokle god se ne uredi LEPLJIVA tema s popisom i listom svih "krucijalnih" tema

dotle ćemo imati haos po tom pitanju i dupliranje tema:roll:

ako je neka tema lepljiva, imas ponovljene postove, tj. isti forumas nakon nekog vremena napise slican ili isti post,
ili se desava ovo, sto se desava, slicne teme i onda....
bilo bi idealno mozda tri-cetiri lepljive, ostalo neka ide svojim tokom, prema zainteresovanosti ili "afinitetu" forumasa
 

Back
Top