Kako izdati knjigu u USA

Posto sam dosta upoznat sa njihovom khm khm kulturom i pisem dobro na knjizevnom engleskom jeziku da li neko moze biti pametan i reci mi na koji nacin mogu da odem u Ameriku i pokusam izdati knjigu tamo

Da si stvarno dobro upoznat ne bi bilo toga khm khm.
Ljudi američku kulturu često posmatraju kroz prizmu politike, ili nekih oblika šoubiznisa i estrade. U stvari, Amerika je svjetskoj književnosti dvadesetog vijeka dala više nego ijedna druga zemlja na svijetu pojedinačno. Ne znam koliko dobro govoriš engleski, ali uvijek je lakše pisati na maternjem jeziku, osim ako ne misliš da si novi Džozef Konrad ili Vladimir Nabokov. Da bi izdao knjigu u Americi ne moraš tamo da odeš. Za početak je korisno da knjigu napišeš, na bilo kom jeziku.
 
Američka kultura je hibridna koliko je i američka nacija hibridna, a to po meni znači ni malo. Hibridna je bila jugoslovenska nacija, recimo, jer narodi koji su je trebali stvoriti nikad nisu prevazišli svoje etničke identitete i dobrovoljno postali samo Jugosloveni. S druge strane, američki melting pot na vrlo prirodan način topi sve identitete i stvara američki amalgam. Zato se čak i pisci koji su i sami rođeni izvan Amerike vrlo lako uklapaju u američku kulturu, i jasno se deklarišu kao američki pisci, evo ti "našeg" Čarlsa Simića, ili Nabokova, recimo.
Ali dobro, što se sajtova tiče na brzinu sam našao ovih par. Nadam se da su ti od pomoći.

http://www.soyouwanna.com/site/syws/publishbook/publishbook.html
http://howtopublishabookblog.com/
http://www.poetrymagic.co.uk/book-publishing/how-to-publish-a-book.html
 
apsolutno se slazem sa idejom da se izda knjiga u USA.Glavni i jedini adut mi je obavestenost o fer postupku izdavaca prema piscu.Tamo nisu potrebne veze i poznanstva vec talenat da se udje u niz klasika,sto je veliki talenat, kao npr.Dostojevski to vece interesovanje izdavaca jer je knjiga skuplja,zato sto je cita odabrana elita.Ako se radi o cisto komercijalnom pisanju,tipa ljubavi kao u spanskim serijama,opet veliko interesovanje,tim pre jer je i tamo zivot "teskoba"pa treba malo maste,cisto Frojdovski.Ugovori se postuju a naknade stete za nepostovanje su velike.Zato samo napred i to bez predrasuda,.
 
Odeš u Ameriku. Potražiš izdavača. Ne dođeš do izdavača nego do njegove sekretarice. Ona ti kaže da predaš rukopis i da će ti javiti. Ti predaš rukopis i čekaš i čekaš i čekaš. U međuvremenu pereš sudove po restoranima. Javlja ti se sekretarica. Kaže da do sada nisu čitali nešto tako izvanredno u Americi. Oni manjkaju u talentima. Izdaju te u 50 000 ma više miliona primeraka. Ti kupuješ vilu na zapadnoj obali. Slavan si pisac. Svi se pitaju odakle si.
S ponosom odgovaraš iz Srbije. Pozdravljaš majku, rođake. Mašeš im u kameru. Pušiš svoju dugačku cigaru.
U 7o-oj godini te nominuju za Nobela. Dobijaš Nobela. Konkurencija je mlaka. Ti. Andrić.
Ko je sledeći?
 
Odeš u Ameriku. Potražiš izdavača. Ne dođeš do izdavača nego do njegove sekretarice. Ona ti kaže da predaš rukopis i da će ti javiti. Ti predaš rukopis i čekaš i čekaš i čekaš. U međuvremenu pereš sudove po restoranima. Javlja ti se sekretarica. Kaže da do sada nisu čitali nešto tako izvanredno u Americi. Oni manjkaju u talentima. Izdaju te u 50 000 ma više miliona primeraka. Ti kupuješ vilu na zapadnoj obali. Slavan si pisac. Svi se pitaju odakle si.
S ponosom odgovaraš iz Srbije. Pozdravljaš majku, rođake. Mašeš im u kameru. Pušiš svoju dugačku cigaru.
U 7o-oj godini te nominuju za Nobela. Dobijaš Nobela. Konkurencija je mlaka. Ti. Andrić.
Ko je sledeći?

i,onda se probudis....hahaha
 

Back
Top