PROFESIONALNA VOJSKA

Nije sve u novcu, ima nesto i u kvalitetnoj opremi, ali i u kvantitetu... Tih nekih 10000 profica u slucaju nekih aktivnijih angazovanja brzo bi se svelo na manju cifru, a di nam onda rezerva koje nema obucene?...
Model malih, dobro opremljenih i obucenih i mobilnih jedinica jeste dobra zamisao, ali samo ako se raspolze sa dovoljno oklopa koji ce da iskoristi uspesne, odnosno amortizuje neuspesne akcije manjih udarnih sastava... inace u recenu cifru nemoguce je implementirati oba koncepta...
 
Po vezama da,a ako i srbija udje u taj NATO,sto ce pre ili kasnije biti pa od tih 10 000 posalje po 1 000 u dve mirovne misije,gde je smena za njih i nek posalje po par stotina u neke manje misije,i smena za njih,a imamo sandzak,administrativnu granicu s nezavisnim kosovom,pa dodaj presevo i okolinu,ne znam ali tih 10 000 i da imaju platu po 20 000 e ne verujem da ce to moci da pokriju,koncepti koje si naveo mogu da odagovaraju izazovima jednog vatikana,lihenstajna ili san marina,mislim da i svajcarci imaju vecu cifru od 10 000,a koji su tek njihovi izazovi u bezbednosti ne smem ni da pomislim.
 
Posle redovnog skolovanja,ides u neku od spec.jedinica,ako prodjes prijem,a osnovna obuka kod njih traje 6 meseci,pa tek kad nju prodjes,onda na obuku za duznost u istoj ili za specijalnost koju ces da sljakas,plus obuka za dopunsku duznost tj.ako moras da zamenis kolegu na njegovom delu posla,a uz to redovno i svakodnevno osnovna obuka,kondicione pripreme,vezbe,i naravno specijalisticka obuka iz svoje duznosti,tako da njihova kompletna obuka traje malo duze,a i pored obuke posle osnovne zapadaju ih i zadatci.
 
Moze ako imas jos 20 000 pripadnika poluaktivne rezerve.Pripadnike do 30te godine zivotne starosti koji ce dobijati dzeparac dok su pripadnici,jednom godisnje 2-3meseca odlaziti na obuku,...jednostavno biti u formi,i u mogucnosti da ih podignes za 24sata.Cim neko nije u stanju da ispuni fizicke predispozicije sut karta.Sta ce nam 70000 vojnika od kojih polovina nije u stanju da istrci 2km, uradi pet zgibova i, koristi kais na pantalonama do predzadnje rupe.
 
Iskljucivo zato sto drzava laze da nema para,eto npr.brodovi RRF ne plove zbog stednje nafte,a motori trose oko 110 l nafte na sat,najvise zbog stednje,pa se i obuka izvodi fiktivno,npr.zamisljaju da plove pa onda se prica kako se sta radi,a k-danti referisu samo koliko je ustedjeno,obuka iz fizicke pripreme se ne sprovodi,jer nemaju gde,tereni sa preprekama propali,ljudi nemaju da plate kiriju AVL,jos da kupe sportsku opremu,misaona imenica,nema ko da napravi plan i program izvodjenja istih priprema,a i kad bi bio ko,ono opet nema ko da napravi plan zastite od povreda kao i propis pod kojim uslovima i kada se isti treba sprovoditi,takodje nema sracunatog rizika pretocenog u zakonsku obavezu prema istoj obuci kao i vojske kao institucije koja ce se adekvatno postaviti prema povredjenima,sve u svemu sada cupkaju travu,a da i strazu su ukinuli i uveli neku cuvarsku sluzbu pa se kao mazge setkaju na odredjeni vremenski interval oko kasarne,a papire sto trose,od toga mogu na mesecnom nivou da kupe novog pezoa,ali izgleda da su to bitne stavke,ma sve ce to dragan da resi kad zapeva sa tasom,,metar moga sela.
 
Pa moramo uz vetar zbog grejanja,jedino tako mozemo da se zagrejemo,mislim kad je vetar nanese na nas a ona onako topla,sve milina da te prodje,samo to drugi nisu jos provalili,pa piske niz vetar,a vetar ko vetar nanosi sve na nas,a nama sve toplije i toplij,i tu imamo veliku ustedu,ne moramo da grejemo i ovih par kasarni,posto ih zamokravaju i susedi i mi.
 
Pa moramo uz vetar zbog grejanja,jedino tako mozemo da se zagrejemo,mislim kad je vetar nanese na nas a ona onako topla,sve milina da te prodje,samo to drugi nisu jos provalili,pa piske niz vetar,a vetar ko vetar nanosi sve na nas,a nama sve toplije i toplij,i tu imamo veliku ustedu,ne moramo da grejemo i ovih par kasarni,posto ih zamokravaju i susedi i mi.

e ova ti je orginalna... posteno sam se nasmejao, kako ti bre ovo samo pade na pamet!
:):):)
 
Aj nek mi neko objasni kako to moze Slovenija da ima 8000 vojnika na 2 miliona stanovnika?!Po toj logici mi bi trebalo da imamo 40000 vojnika, na priblizno 8 miliona stanovnika, a imamo ih 21000!Kao po obicaju, vade se na to da smo rizicni po region itd.Ako je tako sta su onda Albanci?!?!Na toliko nasih vojnika 1000 pripadnika specijalnih jedinica u mirnodopskim uslovima i 3000 u ratnim okolnostima!Ok je dati ljudima sansu da biraju izmedju civilnog i redovnog sluzenja vojnog roka, ali dali bi je trebalo ukidati?!Znam da sam u manjini sto ovo pricam, ali razmislite?!Mislim da ce uskoro neka frka...vi?!
 
Russland Über Alles!!!!
russland.gif
 
Na ovu teritoriju i s obzirom na pominjane okolnosti.. Srbija treba i moze da ima 40-50000 profesionalaca.. lako bi se oni mogli i platiti i opremiti, samo da nije onih, po demokratskim principima postavljenih, koji ne mogu da gledaju da taj novac neko drugi, sem njih, dobija.
Kada te stvari ocistimo, imacemo, daj boze, respektabilnu i motivisanu vojnu silu, i moci cemo sa druge pozicije da komuniciramo sa "medjunarodnom zajednicom", ukratko, bicemo postovani u najmanju ruku.
 

Back
Top