Business casual

Odelo ne ide bez kravate :P

To bi moglo da bude vako nesto: blejzer, kosulja koja ide bez kravate ili neka rolka, a dole obichne pantalone (znaci ne one koje idu uz odela) ili cak mozda u nekom slucaju farmerke (ali da pazis kakve) i cipele naravno (neke sportskije, sto da ne).
 
Eto, KLL ti je odgovorio.
Pomenuti nacin odevanja predstavlja neformalnu varijantu oblacenja za posao. Dakle ne odnosi se na sivo odelo, belu kosulju i teget kravatu.
Pojam je prilicno rastegljiv, pa se u zavisnosti od firme i prilike razlicito tumaci i primenjuje.
Takvo odevanje postaje uobicajeno za svakodnevni rad u sve vecem broju kompanija, za razliku od ne tako davnog vremena kada su ozbiljne firme ovakav nacin oblacenja dozvoljavale iskljucivo petkom, kao toboznji ventil i kobajagi sirinu demokraticnosti i brige za potrebe uposlenika.
Za poslovne sastanke ili druge vazne prilike vaze druga pravila.

Ono sto je bitno je da se sledece stavke u najvecem broju broju slucajeva oznacavaju pod ovaj stil:

- Kosulja moze da bude i nekonvencionalne boje (naravno, obratiti paznju na kroj i na to da boje ipak ne treba da budu upadljive), moze da bude sportskog kroja, odnosno da ima dugmad na kragni.
- U nekim slucajevima je dozvoljena polo majica kao deo garderobe.
- U nekim slucajevima sako nije obavezan.
- U nekim slucajevima kravata nije neophodna.
- Sako i pantalone ne moraju da budu u istoj boji.
- Boja pantalona takodje ne mora da bude siva ili teget.

Ovo sve podrazumeva da odeca bude neostecena, cista i ispeglana, a cipele uredne.

Nisu dozvoljene patike, obicne majice bez kragne, dzins i, dodao bih na svoju ruku, fensi komadici garderobe.

Sto se mene tice, uvrstio bih dzins kao dozvoljen materijal prilikom neformalnog oblacenja za vreme posla.
Nove farmerke, sako i kosulja sasvim pristojno izgledaju.

Tebi bih preporucio da pogledas kako se oblace zaposleni u firmi u kojoj treba da se pojavis, pa da se obuces na slican nacin.
 
U pitanju je banka i prvi dan na poslu!! Receno nam je da se obuchemo business casual.
Ja sam mislio da obuchem odelo, znachi koshulju i sako! Ali sam mislio da ne stavljam kravatu... Sta mislite??
 
Obuci najloncarapu na glavu.
Hm, malo sale nikad nije na odmet.

Mislim da ti tvoji iz banke hoce da ispadnu pametni gadjajuci se stranim izrazima.
Ono sto se meni cini je da su zaposleni u bankama ili odeveni u odela, ili imaju istu odecu - uniforme; sto znaci da recimo svi imaju iste kosulje, ako vec ne nose sakoe.
Odevanje bankarskih sluzbenika nekako ne svrstavam u business casual, cak ni po znacenju izraza, koji pretpostavlja odredjenu slobodu i individualnost u odevanju.

Kazem ti, prosetaj do te banke, pa osmotri kako su obuceni zaposleni u njoj.
Ja bih tako uradio.

Parka, muskarci se uveliko depiluju, samo ne kukaju. Jesmo li muskarcine ili nismo?!
Jeeebote, koja si ti ljanka... mislim, ne verujem... u kom si fazonu...
 
business_casual.jpg


Nije obavezna kravata, ali se određena elegancija podrazumeva.


Duranona se potrudio do jaja, kao i obično. Kojot će ti dati samo ovaj sajt, uz napomenu da stranicu koja se otvori pročitaš do kraja.
Srećno, bankarski pripravniče! :)

http://www.ncf.edu/CareerServices/Documents/DressForSuccess.htm
 
MA jbš ti to...

Obuci šorc, siguran sam da će ti reći kako si trebao da se obučeš. :lol:
I sutra dođeš obučen kako treba. :lol:
Možda izgubiš posao...:D

Ozbiljno, obuci pantalone i košulju, nešto ozbiljnije. Pa prvi dan ćeš videti kako se
oblače kolege, mada si mogao i da vidiš odlaskom u banku ranije... :)
 
Farmerke nikako pa cak i da su super firmirane. Kosulja je obavezna, moze i polo majica ali mora imati kragnu, rolke nisu Business Casual vec samo "casual" kao i farmerke. Cipele su obavezne, sandale, papuce i patike nisu.
 

Back
Top