Prestolonaslednik Aleksandar- parazit ??

ilkebgd

Primećen član
Poruka
855
Princ Aleksandar ne plaća račune
Petak, 12. oktobar 2007. 11:17

Prestolonaslednik Aleksandar Karadjordjević i njegova porodica boravili su u januaru ove godine u hotelu "Grand" na Kopaoniku i te troškove pokrio je ondašnji generalni direktor kompanije Internacional CG u čijem je sastavu i hotel "Grand", Vladimir Gajić, piše "Glas". Medjutim, on nije potpisao i gratis boravak njihovog obezbedjenja u apartmanima "Sunčani vrhovi", pa se od Dvora traži da plati 152.650 dinara, koliko je koštao boravak trojice telohranitelja. Pare ne stižu jer na Dvoru smatraju da ništa ne duguju.

Sve to bi možda palo u zaborav da se pod kontrolom istražnih organa u slučaju "Geneks" nisu našle i poznate ličnosti u objektima kompanije na Kopaoniku.

Sredinom septembra ove godine iz Turističkog centra Kopaonik su prvi put zatražili od Fonda Kraljevskog dvora da izmiri troškove boravka tročlanog obezbedjenja u apartmanima "Konaci" od 8. do 13. januara ove godine. Uz pismo je poslat i račun na pomenuti iznos od 152.650 dinara. Sa Dvora su potvrdili prijem računa, ali i ponovili da je sve troškove boravka kraljevske porodice u "Grandu" pokrio tadašnji generalni direktor firme, gospodin Vladimir Gajić. Odgovor je potpisao Dušan Babacm direktor Fonda Kraljevski dvor.

Kako u Internacionalu CG nisu bili zadovoljni odgovorom, tri dana kasnije je iz službe finansija odaslat odgovor u kome se ponavlja kako nije u pitanju smeštaj kraljevske porodice u "Grandu", nego neplaćen račun za boravak obezbedjenja u apartmanima, uz napomenu da je neophodno da se taj račun plati u što kraćem roku.

Pošto se sa Kraljevskog dvora više nisu oglašavali, upućeno im je još jedno "prijateljsko" upozorenje da račun odmah plate. Tu se stalo sa prepiskom, a sada su na potezu istražni organi, piše "Glas".
 

П.С. Убеђена сам да и трошкове одржавања Белог двора, плаћамо сви ми.
:twisted:

U pravu si 100%, kad se vratio u Srbiju izjavljivao je i on a i drugi, kako ce on sam da održava i renovira dvor tj "moja kuća" kako ga on zove :D Kako je on pun ko brod i to neće ići na teret budžeta...

Međutim poznato je da nije tako, već vlada svake godine u budžetu predvidja, tj odvaja sumu za održavanje belog dvora... nisam siguran ali mislim da je suma oko 50 miliona dinara, znaci oko 625 000 evra, no treba proveriti taj podatak, stavrno nisam siguran...;-)

a plus sad postoje i obilasci dvora pa se ensto zaradi i od ulaznica, mada ne verujem da je to mnogo ;-)
 
Svaka kraljevska porodica koja je institucijalizovana predstavlja parazita društva i društvo, odnosno poreski obaveznici, uključujući i tebe Strelo, plaćaju njihov lagodan i bezbrižan život. To je u svakoj zemlji koja ima kraljevsku porodicu tako, samo nama nešto oko toga nije jasno. To što prestolonaslednik slabo barata srpskim više ide na našu savest nego na njegovu.
 
Svaka kraljevska porodica koja je institucijalizovana predstavlja parazita društva i društvo, odnosno poreski obaveznici, uključujući i tebe Strelo, plaćaju njihov lagodan i bezbrižan život. To je u svakoj zemlji koja ima kraljevsku porodicu tako, samo nama nešto oko toga nije jasno. To što prestolonaslednik slabo barata srpskim više ide na našu savest nego na njegovu.

Ало, како се зове држава у којој живиш, Република Србија, или Краљевина Србија?!
 
A tito je redovno placao svoje boravke nemojte da se lazemo.
Koliko njegovih objekata je sada u vlasnistvu drzave samo od kirije pojedinih bi mogao da odrzava ceo beli dvor.
Neka mu vrate pa nece biti "parazit".
Veci paraziti su politicari koji su podelili kuce na dedinju.A vi se uhvatili za jedan racun.
 
П.С. Испустила сам из вида да си са Пала, али ми овде живимо у Републици Србији.
Према томе Александар је овде гост, туриста, грађанин, шта год, само није престолонаследник, јер престола нема, а његов отац је отишао са престола Краљевине Југославије, а та држава више не постоји... Као што је дошао овде да живи у Београд, тако је могао да оде и у своју дедовину у Милочер, Словенију, или било где где су му његови преци оставили нешто у наследство...
 
П.С. Испустила сам из вида да си са Пала, али ми овде живимо у Републици Србији.
Према томе Александар је овде гост, туриста, грађанин, шта год, само није престолонаследник, јер престола нема, а његов отац је отишао са престола Краљевине Југославије, а та држава више не постоји... Као што је дошао овде да живи у Београд, тако је могао да оде и у своју дедовину у Милочер, Словенију, или било где где су му његови преци оставили нешто у наследство...

Da ali kad mu se vrati to nasledstvo a mi smo jedina zemlja u evropi koja nije vratila otetu imovinu.Restitucija je jedan od uslova koji treba da ispuni srbija da bi bila u uniji.
 
Da ali kad mu se vrati to nasledstvo a mi smo jedina zemlja u evropi koja nije vratila otetu imovinu.Restitucija je jedan od uslova koji treba da ispuni srbija da bi bila u uniji.

Словенија, ЦГ и не знам још где је све имао имања по бившој Југославији, му нису вратили ништа...А он се ипак доселио у Београд, јер је овде изгледа најбоље паразитима, свих врста и боја!
Реституцију неће да обаве, јер и Ружица Ђинђић живи у туђој вили!
А за унију ме заболе уво...
 
placamo 'putne troskove' ne_znam_koliko radikala, gajbu tomi nikolicu, maznjavanja u javnim preduzecima, astronomsku platu direktoru jata koji je u gubicima, stan mladom kolesaru, dodatak onom g17 nesrecniku-poslaniku koji se nije ozenio i td.

zasto ne bih placao nesto kraljevskoj porodici?

neshto shto je simbol dela nekakvog srpskog kontinuiteta. kad vec na sve strane placamo debile, barem neka budu 'kraljevski', simboli prestiza i kontinuiteta, eto, shatro, to nam je srpski prestolonaslednik, potomak karadjordja blabla

necemo bankrotirati zbog jednog kraljevskog para karadjordjvica, to je sigurno
 
placamo 'putne troskove' ne_znam_koliko radikala, gajbu tomi nikolicu, maznjavanja u javnim preduzecima, astronomsku platu direktoru jata koji je u gubicima, stan mladom kolesaru, dodatak onom g17 nesrecniku-poslaniku koji se nije ozenio i td.

zasto ne bih placao nesto kraljevskoj porodici?

neshto shto je simbol dela nekakvog srpskog kontinuiteta. kad vec na sve strane placamo debile, barem neka budu 'kraljevski', simboli prestiza i kontinuiteta, eto, shatro, to nam je srpski prestolonaslednik, potomak karadjordja blabla

necemo bankrotirati zbog jednog kraljevskog para karadjordjvica, to je sigurno
pa ja se skoro u potpunosti slazem sa tobom ,pogotovo sa prvim delom ali tu postoji jedan problem sto gorepomenuti sljam te svoje, nicim zasluzene privilegije iapa dobija zahvaljujuci sakatom pravnom sistemu ove zemlje i jos vise njegovim tumacenjem i pronalazenjem rupa u istom ,dakle oni imaju, ma koliko to izgledalo debilno neki zakonski osnov za to, dok Karadjordjevici ukoliko stvarno primaju apanazu od drzave cine to potpuno nelegalno ,mada ja mislim da drzava samo placa odrzavanje dvorskog kompleksa i to je sve .
 

Back
Top