bruh kod dece

smeh

Veoma poznat
Poruka
13.755
Maleni mog btata ima 4 godine i pojavio mu se bruh pre par dana. S obzirom da je ponovo oteceno, lekar je predlozio operaciju. Svi smo sludjeni, koliko mi je poznato to nije nista neuobicejeno niti strasno, ali se plasim da je trauma vise psihicka nego fizicka... Smirilo me je malo kad sam cula da neki put dete odmah puste kuci tako da ni ne prenoci u bolnici... Ima li ko slicnih iskustava?
 
To je rutinska operacija koja se mora uraditi da se nesto ne bi iskomplikovalo.Znam da je stres za roditelje veliki ali zaista to je nesto sto se svakodnevno radi.
 
Joj... Znam da sam preosetljiva i da suvise zelim da zastitim to dete, ali ne mogu da zamislim da noc provede u bolnici sam... Ujutro treba da se jave hirurgu pa da ga on pregleda i donese odluku (mada pedijatar kaze da je operacija neminovna). U medjuvremenu mi recite da li je moguce da se sve uradi u jednom danu i on uvece bude kuci? Neki prijatelji tvrde da se to praktikuje ...
 
Ne znam koliko je to pametno,ipak koliko god bila rutinska operacija ipak je operacija i taj postoperativni boravak u bolnici bi trebao da bude bar nekoliko dana,moze posle operacije da dobije temperaturu...dobro je da bude pod kontrolom lekara.A gde se operise?Obicno je roditeljima ,majkama dozvoljeno da borave sa decom u bolnici.
 
Zrenjanin je u pitanju. Koliko mi je poznato, majkama je dozvoljeno da borave u bolnici samo sa jako malom decom... do godinu - dve. I ja sam se iznenadila kad sam cula da je trogodisnja devojcica iz bolnice otpustena istog dana kad je i operisana...
Ma znam da zvucim blesavo, ali stvarno mi je zao malisana... Jako ga dobro poznajem, znam kako reaguje i nije cudo sto toliko brinem kako ce on sve to podneti (ne toliko operaciju koliko boravak u bolnici). U svakom slucaju, hvala...
Pozdrav!
 
smeh:
Zrenjanin je u pitanju. Koliko mi je poznato, majkama je dozvoljeno da borave u bolnici samo sa jako malom decom... do godinu - dve. I ja sam se iznenadila kad sam cula da je trogodisnja devojcica iz bolnice otpustena istog dana kad je i operisana...
Ma znam da zvucim blesavo, ali stvarno mi je zao malisana... Jako ga dobro poznajem, znam kako reaguje i nije cudo sto toliko brinem kako ce on sve to podneti (ne toliko operaciju koliko boravak u bolnici). U svakom slucaju, hvala...
Pozdrav!


Slažem se sa doktorkom ipak je u pitanju operacija a to zahteva ležanje bar dva dana u bonici! To jeste rutinska operacija ali je ipak potrebno da on primi neku terapiju posle toga i najbolje je da to bude pod nadtorom doktora!
Pozdrav
 
Danas je hirurg rekao da to nije "pravi" vec "vodeni" bruh. Nemam pojma sta je to, ali je receno da dete mora biti operisano, no tek u maju.
Sta je vodeni bruh i ima li izgleda da se sam povuce?
 
Ja ne znam na sta je mislio kad je rekao vodeni,u svakom slucaju nije hitno ako se odlaze tek za maj.Da je urgentno a to su stanja u kojima se u kilnoj kesi nadju izvesni organi stomaka onda bi bio operisan odmah.
 
Ispostavilo se da nije ni bruh, vec, koliko sam shvatila, nije zatvoren neki kanalic prilikom spustanja testisa pa se tu skuplja tecnost i dolazi do otoka... Kazu da je operacija neophodna, ali je rutinska i upravo je tako: pre podne operisu, popodne ce ga vec pustiti kuci.
Hvala svima na odgovorima... Sta cu kad sam slepo zaljubljena u tog malisana...
 

Back
Top