hepatitis B

little smile

Primećen član
Poruka
517
Moj drug vec 4 godine nosi u sebi virus hepatitis B, ne moze da ga izbaci nikako, na dijetama je stalno, ne pije alkohol, veoma vodi racuna... Zanima me da li ipak postoji neki nacin da izbaci iz sebe taj virus, da li ce celog zivota biti na tim mukama i na koji nacin (osim putem krvi) se jos prenosi virus? Volela bih da mu pomognem, pa ako postoji nacin, molim Vas da mi kazete! Hvala unapred!!!
 
little smile:
Moj drug vec 4 godine nosi u sebi virus hepatitis B, ne moze da ga izbaci nikako, na dijetama je stalno, ne pije alkohol, veoma vodi racuna... Zanima me da li ipak postoji neki nacin da izbaci iz sebe taj virus, da li ce celog zivota biti na tim mukama i na koji nacin (osim putem krvi) se jos prenosi virus? Volela bih da mu pomognem, pa ako postoji nacin, molim Vas da mi kazete! Hvala unapred!!!
Pa tvoj drug je verovatno ona grupa ljudi koja ostane dozivotni nosilac virusa...to nije za salu jer dobar deo takvih osoba ima sansu da dobije cirozu jetre ili hepatocelularni karcinom.
Za njegovog seksualnog partnera je najbolje da se vakcinise protiv hepatitisa b.
Sto se tice prenosa,putem krvi,seksualnim kontaktom i vertikalnom transmisijom sa majke na dete.
Razlika izmedju B i C virusa je u obliku virusa ali i tezini klinicke slike.Za hepatitis C ne postoji vakcina i on ima neki veci postotak slucajeva kakad ce se razviri rak.
 
.....lijek koji će liječiti infekciju virusom HEPATITISA B ne postoji.Postoji samo imunoglobulin koji se daje osobama koji su pod rizikom od oboljevanja od ove bolesti.
Razlika između hepatitisa B i C učinjena je na osnovu specifičnih antigena prisutnih ma površini virusnog omotača.I dok virus hepatitisa tipa B opstaje prvenstveno putem prljave vode i hrane,virus hepatitisa C ISKLJUČIVO se prenosi putem krvi i tjelesnih tečnosti(sperma),i nije otporan u spoljašnjoj sredini...
U zapadnoj Evropi i Americi OBAVJEZNA je vakcinacija djece na virus HEPATITISA B,što i naši pedijatri preporučuju,ali se vakcina kupuje iz vlastitih sredstava....
Međutim razmatra se uvođenje OBAVEZNE vakcinacije protivu ove opake bolesti koja može dovjesti do karcinoma jetre...
 
smeh:
Ono sto mi ostaje nejasno, to je da li je moguce da se virus hepatitisa (bilo B ili C) izbaci iz organizma?

Znam samo za virus hepatitis B da moze, ali ne uspe svako, moja sestra je uspela za 2 meseca da ga izbaci, sada je majka, dete joj je zdravo, sve je ok... Za C ne znam zaista, ali mislim da ne moze...
 
smeh:
Ono sto mi ostaje nejasno, to je da li je moguce da se virus hepatitisa (bilo B ili C) izbaci iz organizma?
Pa zavisi od osobe,zavisi koliko ima virusa i kakva mu je aktivnost.Neko ce uspeti da se resi virusa za par meseci a neki ce ga nositi ceo zivot.
 
jagodica:
da li se dobije i oralnim seksom? (u oba pravca) da li mozes da imas virus, a da ne znas (kao sa HIV)
Kad se kaze da se nesto prenosi seksualnim kontaktom onda to znaci seksom bilo koje vrste.
Postoje asimptomatski oblici hepatitisa ali u malom broju slucajeva,uglavnom telo odreaguje na virus pocevsi od zutice (ali ova zutica nije ona prljavih ruku),bolova pod rebarnim lukom(desnim)...dalje vec se klinicka slika razvija na svoj nacin da ne davim sad.
 
Anonymous:
Goscica:
Anonymous:
Goscica:
raspitaj se negde konkretno
Ma nije bitno, nego mi u momentu zvucalo kao nesto nemoguce za obicne smrtnike...
300E.ampula


Radi se samo o imunoglobulinu izolovanog iz seruma konja.Zbog mnogobrojnih neželjenih efekata upotrebljava se samo u stanjima ŽIVOTNE UGROŽENOSTI!!!Lijeka protivu hepatitisa C nema,a vjerojatno ga neće ni biti u skorašnje vrijeme! :shock:
 

Back
Top