Jevreji su krivi kao narod...zasto?

То је верски проблем. Док год постоје Јевреји постојаће и јеврејска вера и њихова Библија, што се коси са Хришћанством и Новим Заветом.

Ne postoji njihova Biblija, to je Stari zavet, imaju ga i hrišćani, samo što hrišćani imaju još i Novi zavet, a jvreji Talmud...
 
Cinjenica je da su Jevreji izabrani narod, sto bode oci mnogim megalomanskim narodima kao sto je germanski uopste. Pogledajmo samo koliko su Jevreji doprineli svetu, koliko je pametnih, umnih ljudi izaslo iz tog malog ali zilavog naroda. Ljubomora je uzrok svih mrznji, pa i mrznji prema Jevrejma.
 
Ne postoji njihova Biblija, to je Stari zavet, imaju ga i hrišćani, samo što hrišćani imaju još i Novi zavet, a jvreji Talmud...

Библија, Талмуд и Стари Завет је иста књига и то је Јеврејска историја, ако то не знаш онда мораш правити такве грешке. Хришћани немају Библију него се служе са јеврејском коју су присвојили баш зато да би преузели примат одабраног народа, и,продужили су је са Новим заветом, или Еванђељем. Самим тим је све јеврејско уништено, и требало је још да Хитлер уништи и остатак Јевреја па да Хришћанство потпуно преузме сву историју цивилизације. Знамо да се то није десило. Сада су ту хришћанску улогу преузели Муслимани, али ми није баш јасно због чега, а мислим да није ни њима то јасно. Док год постоје Јевреји дотле нико неће моћи да се сматра одабраним народом и да присвоји сву цивилизацију себи. У томе је суштина свих прогањања Јевреја од Христа па до сада , а то се и наставља под другим именом.
 
A zašto su Srbi krivi kao narod???

Ти би то требао знати, прелистај историју од Првог Светског Рата па до Милошевића, а можеш и до данас, и само ће ти се казати. Посебну пажњу скрени на Тита и несврстане за стране народе, а Србе комунисте, и ако их ја не убрајам у Србе, за садашње комшије. Зар није Тито са бродом Србија слао наоружање Алжирцима против Француза, а у повратку довозио рањенике на лечење у СФРЈ. Зар нису УН Титина војска пропустила Египатску армију преко својих положаја у Синају. Зар нису Титини Партизани нападали Грке и Енглезе у грчкој Македонији све до 1948. Зар није слао материјалну помоћ Вијетнамцима против Америке. Зар нисмо истерали Италију до Трста и Соче. И само листај и наћи ћеш још много тога што је рађено на наш рачун и сада нам се разбија о главу.
 
Mora se pomenuti da Jevrejsko stradanje u nacistickoj Nemackoj nije nista novo: Rec geto znaci pec ili livnica, nisam siguran i nastala je u vreme pravljenja cuvenog stakla u Veneciji. Tu su Jevreje prvi put smestili u poseban deo grada sa zabranom prelaska u drugi. Jevreji su stradali u istoriji i u Spaniji, Rusiji a u Americi nisu imali gradjanska prava kao ni prava na dokumenta sve do pocetka 2.sv. rata. Sad se postavlja pitanje: zasto jedan narod ima istu sudbinu vekovima gde god da se pojavio? Ima li istine u otporu koji se pruzao prema njima gde god da su bili? U cemu je stvarno problem?
 
Кад би тако поставили проблем онда је асимилација крива и за Јевреје и за Србе. То су два народа који се немогу лако асимилирати и због тога су одбацивани скоро свуда, па и омрзнути као у неким државама. Они за то нису криви, али је то чињеница. То треба објаснити, како на пример Срби који су прешли у Аустроугарску у оно време пре 500 година су још увек Срби? Многи су се асимилирали али већина је остала исто што је и била пре доласка, чак су основали и своје енклаве које су покушавали присвојити себи. Срби и Јевреји су народи посебних особина, јер им је вера везана уз нацију. То је случај и са Кинезима и Италијанима у УСА где они имају скоро у сваком граду своје четврти, Чајна таун или Мала Италија. Али то није све, има и историјских чињеница и обичаја који се надовезују на то, што није могуће мењати, а што изазива љубомору и нетрпељивост. Може се рећи да смо у принципу друкчији од осталог света и зато нас не прихватају свугде.
 
PA fora je jedino sto mi se ne svidjaju Jevreji je to sto su oni krivi za razapnuce Isusa.Ali mi nije jasno owi danasnji klinci se prze na Nacizam!Imao sam prilike da widim kod burazera koji ima 14 godina!Imaju sliku ,njih 9-oro drzi pogidgnutu desnu ruku!Ali takvo je vreme,Siptari na Kosovu i tu se otvara velika mrznja prema njima pa i prema ciganima...a u drugim zemljama i prema jevrejima!
 
Ne mogu da se slozim sa takvom generalizacijom da su Jevreji odgovorni za razapnuce Isusa. Pa i sam isus je rodjen kao Jevrejin. Nemojmo mesati pojedince koji su iz politickih i samoljubivih razloga izmanipulisali narodne mase i doveli do njegovog raspeca. Jevrejski narod, kao narod je dosta patio kroz istoriju zbog te nametnute krivice.
 
Kao sto rece Antonije sam Isus je bio Jevrejin, a Hriscanstvo je bilo Jevrejska sekta.... Ne vidim potrebu da nas neko mrzi.... Jednostavno trenutno dominantne religije u svetu Islam i Hriscanstvo dobar deo svojih obicaja, dogadjaja, licnosti duguje Judeizmu..... Jer oni su u svojim svetim knjigama koristili imena i dogadjaje koji su vec bili opisani u Tori, odnosno koji su se prenosili usmenim zakonom Talmudom.... Tako da ne vidim neku nasu posebnu krivicu, narocito ako se zna da smo svoju drzavu cekali gotovo dve hiljade godina.... ako se zna da smo proganjani proterivani, ne samo za vreme WWII bukvalno u svakom istorijskom periodu.....
 
Hriscanstvo nije bilo ( niti se ikad biti ) Jevrejska sekta nego je starozavetni Judaizam prethodnica Hriscanstva. Jedina vera koja se logicnim redosledom nastavila a koja je prorostvom dokazana i kasnije opravdala sve proroke je Hriscanstvo. Hrist je mesija kojeg su pominjali ne samo starozavetni Jevreji nego cak i Kineski i Grcki mudraci a u starozavetnim spisima se pominje mnogo puta. Jevreji koji su razapeli Hrista ( postoje Jevreji krsteni ) su oni koji su ostali u Mojsijevoj veri a koja vise nema smisao jer je spasitelj docekan. Taj Judaizam je prokletstvo koje nose vec 2000 godina, Judaizam kojim su razapeli mesiju, Judaizam 30 srebrnjaka ( poznati bankari i lihvari ) i Judaizam laznog mesije kojeg dan - danas cekaju. Kada su ga osudili pred Pilatom vikali su: " njegova krv na nas! " i tako je i bilo od tada pa do danas.
 
Kao sto rece Antonije sam Isus je bio Jevrejin, a Hriscanstvo je bilo Jevrejska sekta.... Ne vidim potrebu da nas neko mrzi.... Jednostavno trenutno dominantne religije u svetu Islam i Hriscanstvo dobar deo svojih obicaja, dogadjaja, licnosti duguje Judeizmu..... Jer oni su u svojim svetim knjigama koristili imena i dogadjaje koji su vec bili opisani u Tori, odnosno koji su se prenosili usmenim zakonom Talmudom.... Tako da ne vidim neku nasu posebnu krivicu, narocito ako se zna da smo svoju drzavu cekali gotovo dve hiljade godina.... ako se zna da smo proganjani proterivani, ne samo za vreme WWII bukvalno u svakom istorijskom periodu.....

Тачно тако, не дугујемо ништа Јеврејима ни они нама, али Тито је увек био на Палестинској страни против Израела, али зашто то треба питати комунисте а не Србе, само Срби за то испаштају, јер се у католике несмије дирати.
 
Cinjenica je da su Jevreji izabrani narod, sto bode oci mnogim megalomanskim narodima kao sto je germanski uopste. Pogledajmo samo koliko su Jevreji doprineli svetu, koliko je pametnih, umnih ljudi izaslo iz tog malog ali zilavog naroda. Ljubomora je uzrok svih mrznji, pa i mrznji prema Jevrejma.

A zar ti nije verovatnije da su tako doprineli čovečanstvu zato što misle da su izabrani i da moraju to i drugima da pokažu!
Ili si Jevrejin ili jednostavno samo lupaš gluposti!
Varijacije u inteligenciji Jevreja i drugih su mnogo mnogo manje od indeksa : dorinos čovečanstvu / populacija nacije !
 
Hriscanstvo nije bilo ( niti se ikad biti ) Jevrejska sekta nego je starozavetni Judaizam prethodnica Hriscanstva. Jedina vera koja se logicnim redosledom nastavila a koja je prorostvom dokazana i kasnije opravdala sve proroke je Hriscanstvo. Hrist je mesija kojeg su pominjali ne samo starozavetni Jevreji nego cak i Kineski i Grcki mudraci a u starozavetnim spisima se pominje mnogo puta. Jevreji koji su razapeli Hrista ( postoje Jevreji krsteni ) su oni koji su ostali u Mojsijevoj veri a koja vise nema smisao jer je spasitelj docekan. Taj Judaizam je prokletstvo koje nose vec 2000 godina, Judaizam kojim su razapeli mesiju, Judaizam 30 srebrnjaka ( poznati bankari i lihvari ) i Judaizam laznog mesije kojeg dan - danas cekaju. Kada su ga osudili pred Pilatom vikali su: " njegova krv na nas! " i tako je i bilo od tada pa do danas.

Њихово проклетство је много старије. Били су проклети још у време Вавилина и фараона.
 
A zar ti nije verovatnije da su tako doprineli čovečanstvu zato što misle da su izabrani i da moraju to i drugima da pokažu!
Ili si Jevrejin ili jednostavno samo lupaš gluposti!
Varijacije u inteligenciji Jevreja i drugih su mnogo mnogo manje od indeksa : dorinos čovečanstvu / populacija nacije !

Ja ovde nisam spominjao namerno inteligenciju, vec upotrebicu tvoje reci: "doprinos covecanstvu". Ako ne znas koje poznate licnosti je izrodio taj narod, ja ti tu ne mogu pomoci, sedni pa pocni googlati, trebace ti mnogo, mnogo vremena, verovatno kada zavrsis ova tema ce biti davno zaboravljena, ali se nadam da ces barem promeniti svoj rasisticki pogled na svet.
 
То није решење него констатација, на основу односа двеју страна. И данас се чују оптужбе да су Јевреји убили Исуса? А истовремено се тврди да је Исус син Божји, како може човек убити сина Божјег, какав је то онда Бог и његов син. А кад је Исус био на оној Гори, и кад је питао оца да ли може да га та чаша заобиђе, наводно је одговор био да не може. Значи да је то била жеља или план Божји да тако буде, па зашто онда кривити Јевреје за Божју одлуку. Није то тако једноставно као што ти закључујеш.
 
Ja ovde nisam spominjao namerno inteligenciju, vec upotrebicu tvoje reci: "doprinos covecanstvu". Ako ne znas koje poznate licnosti je izrodio taj narod, ja ti tu ne mogu pomoci, sedni pa pocni googlati, trebace ti mnogo, mnogo vremena, verovatno kada zavrsis ova tema ce biti davno zaboravljena, ali se nadam da ces barem promeniti svoj rasisticki pogled na svet.

:-D:-D:-D Ovo je extra,ako prihvatimo tvoju početnu tezu, izgleda da ovde imamo dokaz da ti sigurno nisi Jevrejin!:D
Čovek koji kaže da su Jevreji izabrani narod, govori o tome kako sam ja rasista koji kažem da samo imaju dobar motiv da se tako dokazuju, jer upravo veruju u to što i ti veruješ, nacističku, ili u najboljem slučaju etnonacionalističku tezu o tome da su oni izabrani!
Jedina razlika Hitlera i njih je u metodama! Njihove su humanije u smislu da ne podrazumevaju želju za time da ih ostali narodi prepoznaju kao izabrane, dokle god oni tako veruju i dokle god se realna moć, u svim oblicima , nalazi u njihovim rukama!
A ne brini se , na vikipediji se lako vidi lista Jevreja koja je impozantna, i odavno sam je video i poštujem je!

Jbt, kolikih ovde ima DEBILA!
Baš mi je drago da si se provalio izjavom o mom rasizmu, a da pritom propagiraš njih kao izabrane, kao što je izmedju ostalog i sam Hitler radio sa nemačkim narodom koji je takođe dao izuzetan doprinos čovečanstvu!
 
Jedina razlika Hitlera i njih je u metodama! Njihove su humanije u smislu da ne podrazumevaju želju za time da ih ostali narodi prepoznaju kao izabrane, dokle god oni tako veruju i dokle god se realna moć, u svim oblicima , nalazi u njihovim rukama!



postoji jos jedna razlika a to je da je to jedini nacin da oni opstanu, Nemci bi opstali i bez toga
da oni to ne rade ostali bi ih pojeli
 

Back
Top