Ustaska sahovnica NDH na sajtu vlade Hrvatske

ilkebgd

Primećen član
Poruka
855
Ko se imalo razume u istoriju i heraldiku zna da postoje 2 verzije hrvatskog grba- šahovnice.

U principu normalna šahovnica počinje crvenim poljem i takav je i danas zvaničan hrvatski grb, izuzetak je ustaška šahovnica koja je korišćena za vreme NDH kao grb,koja ima početno belo polje, a boga mi je koriscena i početkom 90-ih na tudjmanovim hdz mitinzima se upravo njome mahalo i kacena je sirom hrvtaske, sto je izmedju ostalog izazivalo i strah, negodovanje kod tamošnjih Srba...

Verzije šahovnice kroz istoriju...


sahovniceverzije.jpg


Jasno je da samo ustaška NDH sahovnica ima pocetno belo polje...

A pogledajte sajt hrvatske vlade i to od danas... jasnos e vidi ustaska sahovnica istina stilizovana na plavo, ali se vidi da je pocetno polje belo...
 
Baba Višnja kad namiri stoku vole da igra razne društvene igre. Recimo ona šak volam da pobedim.
Moš' posluži i 'rvacka zastava jerbo je ispiraciju dobila od ovu drvenu igru. Takoj piše kod Bjelicu Dimitrija.
Daklem, ovdena postoji fabrička greška sas nove zastave jerbo a1 nije bele boje pa ne moš da se složu figure kakoj treba.
 
Ama nek nakace i Shaku Zulua zabole me.

I mi smo nakacili dvoglavog orla koji njima smeta... jer je sa kokarde cetnicke... pa sta...

Nego da mi smanjimo nezposlenost u Srbiji... A za te simbole... ne treba se oko toga tangirati...
Evo pametan komentar, osim toga nismo ni mi a niti vi kačili bilo kakve simbole da bi drugima smetali.

to su povijesni simboli i nisu napravljeni da nekoga vrijedjaju nego da predstavljaju narod, ustanovu, tim.............


valjda je to svima jasno!
 
pa nije tacno, ova ustaska sahovnica je simbol NDH i ustasa... to je isto kao kad bi nemacka stavila na sajt kukasti krst, kako nije strasno, izvini???

za vreme ndh ustase su pobile preko 700 000 neduznih ljudi, pravile na desetine logora...

ajde sad lijepo pročitaj svoj uvodni post pa onda moj post u kojem ti VELIKIM slovima piše da je ona slika NEGATIV pa razmisli malo šta pišeš!!!


ili ti pojam negativ nije jasan?



Negativ is a Serbian rock band. The band is from the Serbian capital Belgrade. They took part in Beovizija 2004 with the song "Zbunjena" placing 1st out of 28 with a score of 79 points. This qualified them for the Evropesma 2004 contest where the winner would go on to represent Serbia & Montenegro in the Eurovision Song Contest 2004 in Istanbul. They eventually finished in 4th place with a respectable score of 44 points. They returned to Beovizija in 2007 with the song "Prava Stvar" finishing in 3rd place as the jury's favourite while only coming 8th in the public vote. The band released 3 albums: 'Negative', 'Ni ovde ni tamo' and 'Tango'.
:lol::lol::lol::lol::lol:
 

Back
Top