Deca od papira

medved_bg

Elita
Poruka
15.540
"Deca od papira - Kradljivci dečijih senki"
Emisija na RTS-u o maloletničkoj prostituciji i trgovini decom. Novinarska ekipa inkognito obilazi gradove po Srbiji i razgovara sa (maloletnim) prostitukama i makroima. Komentari pripadnika policije, tužilaštva, službi za socijalni rad...
Da mi je neko rekao da će RTS uraditi nešto ovako ozbiljno, ludim bih ga proglasila...

Večeras je prikazan 1. deo, repriza je noćas u 02:55.
 
kad pustaju sledeci deo?

Ne znam. :( Možda sledeće srede - u svakom slučaju, sinoć je počelo u 22:00, pratiću da li će ovih dana da puste. Kad saznam javiću.

Ekipa od njih četvoro je u principu krenula za člancima koji su se par puta do sada pojavljivali u novinama o dečjoj prostituciji. U sinoćnoj emisiji su bili u Leskovcu (između ostalog) povodom onog članka o podvođenju 15-godišnjakinja Albancima za 10E. Muškarac iz ekipe se raspitivao kod taksista, koji su navodno posrednici u celoj priči. Posle par komentara tipa "ništa ja ne znam, što vidim-ne vidim" kreće upućivanje na kafane...Uglavnom se radi o devojčicama od 14-17 godina. U Zaječaru su pričali sa likom koji se predstavlja kao makro devojke (15) koju su zatekli u nekoj kafančugi posle ponoći "sve će one za pare da urade" (tarifa-1000din)....
U priči sa nadležnim organima svi manje-više prebacuju krivicu i traže izgovore - teško se otkriva i dokazuje, socijalci nemaju sredstva i kapacitete, sudovi spori, kazne niske pa slučajevi zastarevaju...
Jedan od sagovornika je i ginekolog za mlade, koja, opet, ne može da priča o konkretnim slučajevima, ali "kad bih vam rekla šta sam sve videla, ostali biste zapanjeni"
Uglavnom, poenta je skretanje pažnje da to kod nas postoji u mnogo većoj meri nego što se misli. Da je to svuda oko nas i da svi žmure. I te devojke uglavnom nikad ne izlaze iz tog kruga, jer iako su zavrbovane kao maloletnice, po navršavanju 18.g postaju prestupnici u očima zakona...
 
Kao sto sam vec negde spomenuo, moje misljenje je da najvecu krivicu treba traziti u roditeljima ili starateljima te dece. Nemoguce je da devojcica od 14 godina bude "zavedena" ukoliko je pravilno vaspitana u ranijim godinama. Moguce je da se nasilno privoli da se prostituise ali nikako sama da dodje na takvu ideju. Znaci, maksimalno poostriti kazna za roditelje ili staratelje dece do odredjenog uzrasta pa im nece biti svejedno da li im decu vaspitava ulica ili oni.
 
Ne znam. :( Možda sledeće srede - u svakom slučaju, sinoć je počelo u 22:00, pratiću da li će ovih dana da puste. Kad saznam javiću.

Ekipa od njih četvoro je u principu krenula za člancima koji su se par puta do sada pojavljivali u novinama o dečjoj prostituciji. U sinoćnoj emisiji su bili u Leskovcu (između ostalog) povodom onog članka o podvođenju 15-godišnjakinja Albancima za 10E. Muškarac iz ekipe se raspitivao kod taksista, koji su navodno posrednici u celoj priči. Posle par komentara tipa "ništa ja ne znam, što vidim-ne vidim" kreće upućivanje na kafane...Uglavnom se radi o devojčicama od 14-17 godina. U Zaječaru su pričali sa likom koji se predstavlja kao makro devojke (15) koju su zatekli u nekoj kafančugi posle ponoći "sve će one za pare da urade" (tarifa-1000din)....
U priči sa nadležnim organima svi manje-više prebacuju krivicu i traže izgovore - teško se otkriva i dokazuje, socijalci nemaju sredstva i kapacitete, sudovi spori, kazne niske pa slučajevi zastarevaju...
Jedan od sagovornika je i ginekolog za mlade, koja, opet, ne može da priča o konkretnim slučajevima, ali "kad bih vam rekla šta sam sve videla, ostali biste zapanjeni"
Uglavnom, poenta je skretanje pažnje da to kod nas postoji u mnogo većoj meri nego što se misli. Da je to svuda oko nas i da svi žmure. I te devojke uglavnom nikad ne izlaze iz tog kruga, jer iako su zavrbovane kao maloletnice, po navršavanju 18.g postaju prestupnici u očima zakona...

užasss...
svaka čast televiziji RTS-a na odvažnosti i hrabrosti da napravi ovakvu emisiju

kad se dobro zna da je to "čarobni lanac" prostitucija-droga-mafija-preprodaja ružja-pranje novca-politika
ima itekako jedno sa drugim veze
a ko previše takne u jedno od toga nabrojanog cijeli "lanac" počne da se na dotičnog "trese"...

zato kažćem na hrabrosti....

inaće ne tako davno... na HRTu je bila objavljena isto jedna podjednako užasna vest o mladićima (e sad dal su bili maloljetni il tek napunili 18 nisam siguran) koji su se na zagrebačkom željezničkom kolodvoru prodavali svoje tijelo za pae da bi imali što da jedu...

užasavam se uopće pomisliti da tako nešto postoji a postoji jer je evidentno da se takve užasne stvari događaju i da to više nisu izolirani slučajevi već da to poprima veće razmjere

a šta je najgore zločince je teško uloviti jer kao što rekoh sve je to povezano onim "lancem" a da stvar bude gora taj lanac često nije na nivou države već na nivou regiona u kojem živimo

dobro znamo da je srpska i hrvatska mafija surađivala i za vrijeme ratnih godina i to već neke detalje znamo kako dobro...

a tek sada...možemo i da zamislimo...

toliko od mene...neću više da me kakav Al Capone ne ukoka:|
 
Кривични закон ! Ригорозне казне за све силеџије - посебно оне педофиле (за које осим смртне нема адекватније) и ове макрое дечије проституције ...
 
takva emisija je mogla da bude i bolje najavljena jer je stvarno neuobicajena a autenticna .Ljudi koji su gledali prepoznaju lokale znaci to je tu oko nas. ako bude reprize da trebalo bi se obavestavamo...Uzas da nekom tako krene zivot.
 
zato sam ja za legalizovanje prostitucije, tim cinom stitis obe strane [i klijenta i prodavacicu], a i ovu trecu stranu [maloletnice] koja ne bi imala pravo na rad zbog godina. mogu vam reci da se kod nas prica davno da prostitucije ima na svakom cosku, zalosna je cena [10-20e] jer ta devojka sa tom cenom nikada ne moze ostaviti taj posao iza sebe, ali ja nikada nisam video, iako nemam razloga sumnjati u neke koji su dali taj izvor.
i jos nesto, da neke stvari ne biraju nacionalnost to znate, ali ako niste znali, cuo sam da neki momci u svakom trenutku idu u severni deo i dovode zenske za "nase" musterije, kazu da su to mahom zenske iz EX ruskih zemalja i da im je cena veoma povoljna.
i da ponovim, video nisam, ali mogu stati iza tih tvrdnji
 
Vaspitanje dolazi od kuce tako da su te cure ili bolje receno deca imale los uzor iliti majku da im od malena usadi u glavu da prvo sebe postuju a kada postuju sebe postovace i druge .
 
takva emisija je mogla da bude i bolje najavljena jer je stvarno neuobicajena a autenticna .Ljudi koji su gledali prepoznaju lokale znaci to je tu oko nas. ako bude reprize da trebalo bi se obavestavamo...Uzas da nekom tako krene zivot.

Ja sam slučajno uhvatila deo najave u Beogradskoj hronici, ali nisam ni pretpostavljala da se radi o pravoj reportaži, mislila sam da će biti jedna od onih standardnih emisija koje se puštaju na Svetski dan deteta ili sličnom "prigodnom" prilikom. Ja pratim program da ne propustim 2. deo, pa čim saznam javiću.
 
zato sam ja za legalizovanje prostitucije, tim cinom stitis obe strane [i klijenta i prodavacicu], a i ovu trecu stranu [maloletnice] koja ne bi imala pravo na rad zbog godina.

Ne samo to, već tada nema straha od prijavljivanja nasilja nad ženama, podvođenja dece, trgovine i uopšte bilo kog krivičnog dela. Da se ne lažemo, ne zove se to za džabe najstariji zanat na svetu. I koliko god da se to meni ne sviđa, žao mi je tih žena, jer svaki psihopata može da se iživljava, masakrira, ubije prostitutku i da nikada za to ne odgovara. A tek kad ovako vidiš klinku koja je 8. razred osnovne, koja ordinira po kafanama, ma užas!
 
takva emisija je mogla da bude i bolje najavljena jer je stvarno neuobicajena a autenticna .Ljudi koji su gledali prepoznaju lokale znaci to je tu oko nas. ako bude reprize da trebalo bi se obavestavamo...Uzas da nekom tako krene zivot.
pa nije to 48 sati svadba i Zikina Sarenica da ga reklamiraju :? inace bas sam pomislio kad sam vide u novinama najavu konacno da RTS napravi neku pametnu emisiju kad vec uzima toli harac od gradjana .
 

Back
Top