stomatoloski fakultet u Pancevu

www.stomfakpan.edu.rs

Na fakultet je zvanično i stiglo rešenje o akreditaciji.

Ove školske godine Stomatološki fakultet u Pančevu je upisao osmu generaciju studenata. Fakultet je za ovo vreme narastao u zavidnu obrazovno-naučnu i zdravstvenu ustanovu. Studenti uče u lepom i prijatnom prostoru, rade na najmodernijoj opremi i sa savremenim materijalima. 89 nastavnika i saradnika u stalnom radnom odnosu pokrivaju 98% nastavnog procesa integrisanih akademskih studija (master), akademskih specijalističkih studija i doktorskih akademskih studija.
Nastava je organizovana kroz trimestre tako da se posvećuje maksimalna pažnja radu sa studentima, kako na medicinskim tako i na stomatološkim predmetima. Radi se u malim grupama a na vežbama iz stomatoloških predmeta svaki student radi na „svojoj“ stolici i sa „svojim“ pacijentima, pri čemu grupu od pet studenata obučavaju jedan asistent i jedan profesor. Takav rad je garancija za sticanje znanja i završavanje studija na vreme.
Vežbe iz predkliničkih i kliničkih stomatoloških predmeta se odvijaju na Klinikama Instituta za stomatologiju na samom fakultetu, gde se godišnje primi oko 1600 pacijenata. Tu se pacijenti potpuno zbrinjavaju počev od konzervativne, ortodontske i hirurške terapije, pa do protetskih nadoknada uključujući i implantate. Nastava iz kliničkih medicinskih predmeta se odvija na Fakultetu a vežbe u Zdravstvenom centru „Južni Banat“, gde studenti imaju odlične uslove da vide i nauče mnogo više od onoga što je samim programom za stomatologe predviđeno.
Stomatološki fakultet upisuje 5o studenata po generaciji što pruža mogućnost da se studenti kroz nastavni proces potpuno osposobe za samostalan rad u struci. Najbolja potvrda toga su diplomirani studenti kojih već ima dosta u samostalnoj praksi ili uspešno zamenjuju svoje roditelje u njihovim ordinacijama.
Fakultet raspolaže izvanrednim nastavnim i naučnim potencijalima. Trenutno se na Fakultetu realizuje šest naučnih projekata koje finansira Republičko Ministarstvo za nauku a u procesu je realizacija dva regionalna projekta između našeg Fakulteta i stomatoloških fakulteta Mađarske, Švajcarske i Slovačke.
Svake godine na Fakultetu gostuju poznati viziting profesori. Do sada su kao predavači gostovali profesori iz Švajcarske, Francuske, Mađarske, SAD, Rumunije, Bugarske i Italije. Njihova iskustva se prenose i na slušaoce seminara Centra za kontinuiranu edukaciju, što je stalna praksa Fakulteta.
Fakultet raspolaže sertifikatom SRPS ISO 9001:2001 i član je ADEE (Evropske asocijacije stomatoloških fakulteta).
Fakultet je akreditovao sve studijske programe i radi u sastavu Univerziteta Privredna akademija sa sedištem u Novom Sadu.

Sve dodatne informacije možete dobiti na info@stomfakpan.edu.rs
 
Ja sam u sl. situaciji > na drzavnom stomatoloskom treca sam god,a trebalo bi da budem sada peta jer nikako da upisem cetvrtu god dok ne ocistim drugu- ostala mi je samo patologija koja me ubija u pojam vec tri god. I stvarno vise nemam zivaca da upisujem opet trecu god. i sad razmisljam da predjem u Pancevo. Pa da li je neko bio u sl. situaciji da mi kaze da li u pancevu priznaju ispite sa drzavnog? jer ja tacno imam 3godine zavrsene i na polovini sam studiranja drzavnog tako da imam dosta ispita kojih sam dala. I kolika je skolarina u pancevu sada, ako neko zna, na sajtu ne mogu da nadjem... hvala unapred
 

Back
Top