stomatoloski fakultet u Pancevu

Zar ovo nije tema o Stomatoloskom fakultetu u Pancevu?
Mislim da smo sa temom o kojoj ti pricas zavrsili i da je zatvorena. A u hiljadama postova smo ti objasnjavali ono sto bih ti ja i sada napisala kao odgovor na tvoja prethodna tri, zar ih nisi citao?

I ovo sam te vec jednom pitala, i ne samo ja: Zar nisu tvoji profesori sa fakulteta u Pancevu zavrsili drzavni fakultet? I sta, ti sad kad zavrsis u Pancevu, bices bolji strucnjak od njih? :lol:
 
Da dacu sve od sebe da kad dodjem u godine mojih profesora budem bolji od njih. Jer to tako treba da bude. Onaj ko tvrdi da ucenik ne moze da postane vremenom bolji od svog profesora je supak i debil (izvinjavam se pojedincima na forumu samo iznosim svoje misljenje). To i jeste cilj i tako napreduje drustvo. Na zalost dok se svuda u svetu trude da ucenici postanu bolji od profesora da bi drustvo napredovalo u Srbiji se radi na tome da ucenici budu gori od profesora i da im se objasni kako nikad u zivotu nece biti ni blizu svojim profesorima.
 
Auuuuuuu narode oko cega se vi svadjate a niste ni poceli da radite da vidite koliko znate.....
Apsolutno nema pravila i price koji je fakultet jaci, a koji slabiji...
Svima nama ce trebati dosta vremena posle fakulteta da naucimo da radimo samostalno i bez straha, naravno ako ste savesni stomatolozi.
Stomatologija je inace jedan veliki cirkus koji glumi elitu. Vecite svadje kako u privatnim komorama tako i u drzavnim.
Ko ce vas sutra da pita koji ste fakultet zavrsili ako znate da radite. To vam je isto kao i one seljacke fore kada vas glupaci non-stoppitaju koju ste ocenu dobili, a tek kasnije vidite da tu isto nema ama nikakvih pravila.
Zalosno, ali istinito i to narocito kod nas morate (ako nemate vezu) debelo da ucite..na oba fakulteta, a onda ako nemate rodbinu stomatologe, da kopate rukama i nogama da bi vam iko dao da radite na stazu.
Na oba fakulteta imate ljude koji prolaze lagano i one koje uce..i ne vidim zasto ste ogorceni kada je sistem takav na bilo kom fakultetu, tako i na nasim stomatologijama.
Stalno se borite za neku pravdu..i trosite reci..a to na zalost nikome nece pomoci.
E onda...zavrsite oba fakulteta, nebitno koji...na red dolazi staz..sta sad?? mogli smo na privatnom fakultetu da popravimo i povadimo ne znam ni ja koliko zuba...pa to da zapisujemo i da se hvalimo, a onda dodjete u drzavne ustanove koje su sve privatizovane i godinu dana za dzabe (sto masa stalno ponavlja) ne uzmete turbinu u ruke..eventualno kavitron pa aj malo po kamencu..(ako ga uopste imaju u ustanovi).Ista prica je i sa drzavnim.
Zato, ......samo uzivajte i borite se da nesto naucite a kasnije i malo zaradite i budite kolegijalni. Zbog takvih kao sto ste vi i postoji ovaj ciganluk u stomatologiji koji se na zalost bas zbog ovakvog profila ljudi jos dugo nece zanemariti.
 
Fakultet je priznat i kod nas i u Evropi.I ja planiram da ga upisem samo ne znam kolika je konkurencija ove godine,mnogi govore da je veoma lako upasti na faks samo das pare,ali ja sam bila pre nekoliko nedelja tamo i ne cini mi se bas tako pa me zanima da li zna neko kakav je prijemni i da li je to zaista tako lako?Takodje me zanima koliko traje stomatologija u Beogradu?
 
Fakultet je priznat i kod nas i u Evropi.I ja planiram da ga upisem samo ne znam kolika je konkurencija ove godine,mnogi govore da je veoma lako upasti na faks samo das pare,ali ja sam bila pre nekoliko nedelja tamo i ne cini mi se bas tako pa me zanima da li zna neko kakav je prijemni i da li je to zaista tako lako?Takodje me zanima koliko traje stomatologija u Beogradu?

Ovaj fakultet jos uvek nije dobio akreditaciju:

КОМИСИЈА ЗА АКРЕДИТАЦИЈУ И ПРОВЕРУ КВАЛИТЕТА
СПИСАК УСТАНОВА И ПРОГРАМА СА РЕЗУЛТАТОМ АКРЕДИТАЦИЈЕ
IV ЦИКЛУС
ДХ ПОЉЕ
Датум: 08.06.2009
Стр: 1/13
МД УНИВЕРЗИТЕТ ПРИВРЕДНА АКАДЕМИЈА- СТОМАТОЛОШКИ ПАНЧЕВО Акт упозорења 90
ФАКУЛТЕТ
1 МД САС - СТОМАТОЛОГИЈА Акт упозорења 20
2 МД ИАС - СТОМАТОЛОГИЈА Акт упозорења 50
3 МД ДС - СТОМАТОЛОГИЈА Акт упозорења 20

Stomatologija u Beogradu traje 6 godina:http://www.stomf.bg.ac.yu/upload/documents/education/INTEGRISANE nastavni plan 2008 FINAL.pdf
 
то је то сто се тиче овог факултета

4 МД УНИВЕРЗИТЕТ ПРИВРЕДНА АКАДЕМИЈА- СТОМАТОЛОШКИ ПАНЧЕВО Одбијен 90
ФАКУЛТЕТ
1 МД ИАС - СТОМАТОЛОГИЈА Одбијен 50
2 МД САС - СТОМАТОЛОГИЈА Одбијен 20
3 МД ДС - СТОМАТОЛОГИЈА Одбијен 20

Pisi propalo.... mucak... i sl.. na zalost ali tako je... izgleda d aima istina u svim onim silnim pricama...
 
то је то сто се тиче овог факултета

4 МД УНИВЕРЗИТЕТ ПРИВРЕДНА АКАДЕМИЈА- СТОМАТОЛОШКИ ПАНЧЕВО Одбијен 90
ФАКУЛТЕТ
1 МД ИАС - СТОМАТОЛОГИЈА Одбијен 50
2 МД САС - СТОМАТОЛОГИЈА Одбијен 20
3 МД ДС - СТОМАТОЛОГИЈА Одбијен 20

Pisi propalo.... mucak... i sl.. na zalost ali tako je... izgleda d aima istina u svim onim silnim pricama...

Odakle ti ta informacija!!!!!?????
 
sa sajta komisija za akreditaciju...
http://www.kapk.org/images/stories/odluke/IV_CIKLUS.pdf

ne znam ... ne razumem se u uslovima za stomatologiju ali verovatno da postoji neki valjan razlog cim je odbijena..

Pa svakako bi jedan od uslova trebao da bude da ti studenti za vreme vezbi ne bleje u kaficu jer nemaju pacijenata ili da ne bleje u ordinacijama fakulteta jer takodje nemaju pacijenata, a onda im neko tamo upise u kartone lazno odredjene vezbe da bi prosli godinu. I tako fino vec 15 godina stancuju doktore stomatologije koji su jedva neki zub popravili za vreme studija. Nekadasnje generacije pre njih su za potpis morale da pisaju krv. Verovatno postoji jos uslova. Ali i to bi trebao da bude uslov.
 
pazi... ako pogledas temu od pocetka videces da nisam protiv privatnih fakutleta... ali koliko mi smeta kada oni sa drzavnog naapdaju privatne toliko mi smeta i kada oni sa privatnih napadaju drzavne...
drzavni su u fazonu posle njih potop... a privatni da ne bese njih bio bi potop...

ja en znam jos ni jednog stomatologa sa privatnog fakulteta...v erovatno i jos uvek nema svrsenih generacija jer je to relativno mlad fakulte... a sa druge strane ovoliki broj stomatologa je proistekao upravo sa drzavnih fakulteta i to su veoma dobri strucnjaci .. naravno da imas one koji nista ne znaju ali to ima u svakoj bransi i u svakoj drzavi...
ipak mislim da postoji neki problem zasto fakultet nije dobio akreditaciju ... dosta ozbiljan jer ne vidim da nesto mnogo odbijaju ... mozda je ovo i prva ustanova koja je odbijena... ima tu i tamo studijski program po neki ali je ovo prva ustanova... nadam se ne i poslednja...
 
Stomatološki fakultet iz Pančeva nije dobio akreditaciju, a upisao brucoše

Privatni Stomatološki fakultet iz Pančeva prvi je fakultet koji nije dobio akreditaciju, odnosno, dozvolu za rad a za sada se još ne zna kako će 50 studenata, koji su se u junu tek upisali, nastaviti školovanje.

Ukoliko fakultet uspe da obezbedi propisane uslove i ponovo uđe u proces akreditacije, brucoši će nastaviti da ga pohađaju, a u suprotnom će verovatno biti raspoređeni na druge stomatološke fakultete koji su dobili dozvole. Inače, pančevački stomatološki mora da obezbedi studentima starijih godina, kojih ima oko 500, okončanje školovanje po nastavnom programu prema kojem su započeli studije.

Predsednik Komisije za akreditaciju Slobodan Arsenijević kaže za "Borbu" da Stomatološki fakultet iz Pančeva nije prošao akreditaciju jer nema svoju nastavnu bazu.

"Ovaj fakultet ima dobre i interesantne studijske programe koji su dobro organizovani, međutim, nema nastavnu bazu u kojoj treba da se izvode klinički predmeti. Oni su za svoju bazu proglasili pančevačku bolnicu, ali je problem što tu nisu zaposleni njihovi profesori pa ne mogu studentima da vode vežbe", rekao je Arsenijević.

On je ponovio da mu je žao što taj fakultet neće dobiti dozvolu jer ima dobre programe.

"Stomatološki fakultet ne može zakonski dobiti dozvolu jer ne ispunjava sve uslove i mi ne možemo ništa da uradimo. Ovde su u opasnosti deca i roditelji koji mogu da budu opljačkani", upozorio je Arsenijević.

Pokušali smo da stupimo u kontakt s upravom Stomatološkog fakulteta u Pančevu, međutim, do zaključenja ovog izdanja "Borbe" niko se nije javio.

Stomatološki fakultet je jedina ustanova u Srbiji koja je izgubila dozvolu za rad, a na pojedinim fakultetima nekoliko studijskih programa, takođe, nije dobilo dozvolu. Tako, Visoka škola modernog biznisa neće dobiti dozvolu za program menadžer u savremenom biznisu, dok akreditaciju nije prošao ni program menadžmenta u turizmu na Fakultetu za sport i turizam, koji se nalazi u okviru Univerziteta Metropolitan. Bez dozvole je ostao i smer inženjer menadžmenta na Fakultetu za preduzetni menadžment Univerziteta Braća Karić, kao i odeljenje za psihologiju Filozofskog fakulteta u Prištini.

Inače, sve informacije o akreditaciji fakulteta i viših škola studenti i roditelji mogu videti na sajtu Komisije za akreditaciju (www.kapk.org), a iz Ministarstva prosvete savetuju da budući studenti biraju samo one fakultete koji su prošli akreditaciju.


(Preuzeto sa sajta Borbe od 22. 07. 2009.)
 
a da li je neko od vas mozda cuo kako je na stomatologiji u Novom Sadu???!!! e tu bedu tek treba da vidite.

Nemas idealan stomatoloski fakultet kod nas. Kod vas na drzavnim bolesno preteruju sa opstom medicinom, pa neces sutra da budes specijalista nefrologije zaboga miloga pa da moras opstu medicinu da znas na nivou specijaliste, a ona posle peripetije sa opstom medicinom imate jako slabu stomatologiju zbog podloge. Privatni stomatoloski ima nesto slabiju opstu medicinu, u domenu onoga sto je potrebno jednom doktoru stomatologije da zna i zaista mislim da su po kolicini gradiva uboli ali ne i po strukturi, neke stvari bi zamerio, nesto bi ubacio a nesto izbacio. Ali zato ima strahovito jaku stomatologiju , prvo teorijsku i zatim strahovitu praksu gde se ubijas od rada. Zato je tvrdim da je bolji. Znaci svaki ima svoje rupe samo treba da vidis cije su manje.
 
На седници Националног савета за високо образовање, одржаној 09.10.2009, Стоматолошки Факултет у Панчеву је добио акредитацију за:

Интегрисане академске студије
Специјалистичке академске студије
Докторске студије
Факултет као установу
Овим путем упућујемо захвалност свим члановима Националног савета за високо образовање на веома одговорном, професионалном, и савесном раду. Захваљујемо се свима који су нас подржавали на путу истине и веровали у нас.

Посебно се захваљујемо онима који из различитих побуда нису веровали, јер су тиме добили прилику да нас кроз процес акредитације боље упознају а истовремено су много допринели да у јавном мњењу будемо препознати као елитна школа за школовање лекара из области стоматологије.
:D
 

Back
Top