stomatoloski fakultet u Pancevu

Zasto ne moze i jedno i drugo? Onda si stvarno zanatlija,radis a ne znas bas najbolje sta radis.
Ne postoji "visak" znanja.Sve ti kad tad zatreba.

Vidi slazem se ja sa tim. Treba znati sto vise. Ali to je jedno. A ono sto ja govorim je proces zaboravljanja usled ucenja gomile detaljcica. Dakle kada mozak cak i one bitne informacije brize usled prenatrpanosti. I kada imas pojavu da neko ko je kao "znao" ti kaze posle 15 dana "A STA JE TO?"
 
Amerikanci?!?
Da,oni su bas pametnjakovici.
Treba slediti njihove svetle primere.Zatupljavanje ljudi,ne daj boze da budemo kao Amerikanci,a na dobrom smo putu,samo da se olaksa sto vise,da sto manje znamo,ako moze i da se uzme diploma bez muke...pa onda je stomatologija stvarno zanat kao sto rece neko iznad.



Pa da.. klasicno je ovo razisljanje.... mi srbi smo nebeski narod a svi ostali nam nisu ni do kolena... svima nadjemo manu a nase nikako da resimo.
A jel to stomatologija nije zanat ??? zasto praviti nauku tamo gde je nema i treba jasno i iskreno reci da jeste zanat i to nije sramota jer ne moze svako da zavrsi stomatologiju i radi taj po meni odvratan posao :)...
inace u zivotu nikada necu otici kod zubara koji je golobrad i za kog nemam neku informaciju kako radi...... pa samim tim me boli sa kog je fakulteta
 
Samo mi se omaklo da opet pročitam istu neverovatno rasprostranjenu informaciju o tome kako je neki (u ovom slučaju, taj u Pančevu) privatni faks pun neke tobožnje prakse koje na državnom nema. Ako si bio na oba, čak ni to nije merilo, jer na državnom verovatno nisi stigao do prakse.

Al' stvarno smarate sa tim forsiranjem neke umišljene prakse, kao da vam je jedino bitno da stojite i gledate neke prdonje kako buše zube, pa niste bravari majku mu.

Aco, jednom sam ti napisala i napisaću opet - ako hoćeš zanat (posao koji se sastoji samo od prakse) za to ti uopšte ne treba fakultet.
 
Samo mi se omaklo da opet pročitam istu neverovatno rasprostranjenu informaciju o tome kako je neki (u ovom slučaju, taj u Pančevu) privatni faks pun neke tobožnje prakse koje na državnom nema. Ako si bio na oba, čak ni to nije merilo, jer na državnom verovatno nisi stigao do prakse.

Al' stvarno smarate sa tim forsiranjem neke umišljene prakse, kao da vam je jedino bitno da stojite i gledate neke prdonje kako buše zube, pa niste bravari majku mu.

Aco, jednom sam ti napisala i napisaću opet - ako hoćeš zanat (posao koji se sastoji samo od prakse) za to ti uopšte ne treba fakultet.

Praksa nije umisljena praka stvarna i ne gledas neke prdonje kako buse zube nego studenti buse zube. I na zalost u stomatologiji se zivi od busenja zuba, stavljanja lekova u ista, od brusenja i pravljenja proteza. Ne zivi se od teoretisanja i filozofiranja. I to je naj bitnije od svega. Ta praksa jeste prozeta sa nekom teorijom , ali mozes da znas 1000 teorija ako ne umes da zavrsis posao ne umes. Boli pacijenta uvo sta je tebi u glavi. Pacijent oce rezultat ako dobije taj rezultat preporucice te dalje ako ne cao zdravo.
 
nemam pojma kako je tamo ali u dvoristu su uvek extra kola............:mrgreen:

Gde si ti tamo video dobre automobile? Ima mozda par njih sa nekim extra kolima.

A bravara sto se tice, ti stomatolozi sto buse zube i rade zube kako vi kazete bravari oni uzimaju kintu to se placa, ovi sto filozofiraju i teoretisu ne uzimaju kintu. Pa vi vidite malo.
Stavim sebi par iljada evrica u dzep pa brav ili ne bravar nije ni bitno.

Svatite ljudi sve se vrti oko para i kako uzeti pare. Pa ne mislite valjda da neko oce da postane stomatolog da bi sedeo i teoretisao nesto. Zna se gde je prava lova.
 
E stvarno si teski bukvalista.Ili crno ili belo.Ili praksa ili teorija.
Rece jedan medicinski radnik
Uzas :roll:
Ali bar si iskren

Vidi sreco ja sam rastao okruzen stomatolozima i lekarima. Znam one koji su ko bravari kako vi kazete busili zube, i lomili kicmu, a znam i one koji su glumili velike doktore i kojima je ovo i ono bilo ispod casti. Ti sto su ko bravari busili zube kako neki kazu, danas imaju karijere, novac, i super su prosli u zivotu, ovi veliki doktori koji su radili po 5 sati na dan, imali kerefeke da ih pacijent ceka po 2 dana posto su grande dotori oni danas jedva sastavljaju kraj sa krajem.

Stomatologija je zanat a ko to ne shvati sada svatice kasnije. Srceno vam bilo. I za 10 godina javite kako kicma.
 
Praksa nije umisljena praka stvarna i ne gledas neke prdonje kako buse zube nego studenti buse zube. I na zalost u stomatologiji se zivi od busenja zuba, stavljanja lekova u ista, od brusenja i pravljenja proteza. Ne zivi se od teoretisanja i filozofiranja. I to je naj bitnije od svega. Ta praksa jeste prozeta sa nekom teorijom , ali mozes da znas 1000 teorija ako ne umes da zavrsis posao ne umes. Boli pacijenta uvo sta je tebi u glavi. Pacijent oce rezultat ako dobije taj rezultat preporucice te dalje ako ne cao zdravo.
Kao što rekoh, to se može naučiti i u srednjoj školi. Ja znam da školstvo (visoko) i ide u tom smeru, i protiv sam toga.

Jednom mi je popravljala zub studentkinja (ili zubarka, ali koja je još na obuci, dao joj ovaj što mi je radio zube, video da trpim :lol: ) i ne bih ponavljala to :|
 
Ti sto su ko bravari busili zube kako neki kazu, danas imaju karijere, novac, i super su prosli u zivotu, ovi veliki doktori koji su radili po 5 sati na dan, imali kerefeke da ih pacijent ceka po 2 dana posto su grande dotori oni danas jedva sastavljaju kraj sa krajem.
Znam i ja neke ljude koji nemaj dan radnog staža, pa su opet nekako bogati..... sticajem okolnosti :lol:

Aco, ako čovek uči da bi imao para, težiće tome ma koji fakultet završio, i to sa praksom nema aman baš nikakve veze. "Zanat" se i uči od majstora i ti, ma šta da završiš, teško da ćeš opstati ako odmah, sam otvoriš svoju privatnu ordinaciju :lol: nadam se da nisi baš tako planirao..... pa ni moj "zanat" ne može tek tako da se počne raditi sam od sebe.

Danas radim u Sagi, sutra dobijem profi program, i sve iznova... a programi su uglavnom slični i neke teške obuke tu nema, dok ne provedeš vreme sa njim, godinu..... dve...

Ja ne studiram da bih se obogatila, već da bih pristojno živela, i da bih radila nešto koliko-toliko zanimljivije od terenisanja po njivama.
 
Nije baš da su svim stomatolizima tuđa usta smrdljiva. Lik mi je radio 11 plombi, sve jednu za drugom, prošle godine..... trebalo bi da je haos unutra, a on je ponavljao kako imam divne zube i kako je šteta što mora ovoliko da ih buši....... ne bih pisala napamet, ali jednostavno se vidi po načinu na koji govori da zna posao i da voli da vidi lep osmeh, kakogod... za njega je to lični pečat, umetničko delo, i trebalo bi da bude. Ne podmazivanje lanca za biciklo, tu je postupak već prilično jasan, unapred.....
 
Ja sam plasticni hirurg, plastik fantastik
ugradjujem turbo-sise bombastik
polivinilhlorid silikon elastik
lozi se laik skeptik sholastik
suzavam mindzu smanjujem tibu
od lopate pravim vrhunsku ribu
samo pljuni lovu genge pare
armaturu u karu erbeg u jaje.

Zatezem lice smanjujem njonju
pumpam usne na pet atmosfera
Stemujem vilicu na licu anomalije
posuvracujem kozuricu abartujem genitalije
depiliram dlake iz nosa uveta
trajno cupam praziluk iz dupeta
samo donesi love pun kufer
ima da ti ugradim njufer

Shvati moje usluge ne moze platiti svako
socijalno te ne pokriva na ruku mi ide zakon
odbijam musterije platezne moci slabe
a ni rodjenu majku ne bi operiso dzabe.
Ako hoces da te ljudi stvarno postuju
da te postuju dok im uzimas lovu
da radis privatne vip promocije
za galantnu gospodu izlozbe erotskog vesa
moraces ordinaciju da mi napunis
kubicima gotovine, kamionom love,
avionom novcanica feribotom kesa,
samo brdo kesa je sila sa dovoljno stila.

Kurvice, pickice, sponzoruse, mackice,
fufice, lutkice, turbo-folk pjevacice,
maserke PR-menadzerice, hot-line
i ledene televizijske spikerice
u akciju - odmah - na stiklama gibaj
spotove snimaj akontaciju avans
baksis ziralno solarno oralno
istrazivanje trzista akceptni nalog
electron karticu sponzorstvo za projekt
marketing lova pranje ispiranje
odradi ga ispostuj ljubazno sa svima
gazdama, tjelohraniteljima
strateskim partnerima
ali kad se otrombolji mala
kad dodje do zamora materijala
donesi love pun kufer
ima da ti ugradim njufer

Hipokratova zakletva tjera me da cutim
al moji pacijenti ne zele da se kriju
ne cekaju ni da im izvadim konce
lete odmah na radio televiziju
imao sam slucaj za mene najbolja reklama
uz sipku plesu sestre blizankinje, baba
cerka i mama, i starac fodzo bilder u tange
a kroz tange bubri silikonska salama.
A nekada sam ko budala radio samo humane stvari
za malu platu dezuro operiso i lijecio
u debele knjige oci svake noci becio
po klinikama volontirao dupe svoje kecio.
Sada radim u struci sam sam svoj gazda
sam sam vecinski vlasnik privatnog predizeca
sab jaguar bentli ja sam covjek od ukusa
na balkonu moje vile ne smrdi kaca kiselog kupusa
lozim kamin dok drkam na stenvej
a na klaviru se prevrce mlada pica
u kabinetu u neglizeu cvrkuce sekretarica
prasinu sa knjiga tvrdih korica
brise francuska sobarica
ispod klavira cuci i pusi ga
gimnazijalka ponavljacica.​

RASMC​
 
Nisi valjda mislila da neko zavrsava estetsku hirurgiju da bi iz humanitarnih razloga pomagao nesrecnim cerkama bogatih roditelja i sponzorusama da imaju privlacnije sise? Svi koji zavrsavaju estetsku hirurgju imaju u glavi da zavrse negde privatno i uzimaju debelu kintu. Ko kaze drugacije laze ko pas.
 

Back
Top