Tridesete stigle....

ZbunjenaZ

Zainteresovan član
Poruka
419
Da li mislite da morate resiti SVE 'ocekivane' duznosti,poput muz,dete,posao,stan ili se osecate kao da ste tek na pocetku i kada se pogledate u ogledalo vidite onu nasmejanu dvadesetogodisnjakinju punu neozbiljnosti ali i snage?
 
Čini mi se da ispunjavanjem svih tih "dužnosti" koje si nabrojala postaješ zreliji i odgovorniji (nekima ni to na pomaže da odrastu), posebno kad beba dođe. I ja se od nedavno osećam ozbiljnije i odgovornije ali bih volela da nikad ne postanem klasična žena u trci za spremanjem ručka, sređivanjem kuće, brigom oko dece i muža.
 
Kazu da se sa trideset sve menja...
Meni se zaista otvorio potpuno nov svet. Imale su i dvadesete svoje cari ali i neke nesigurnosti i nedoumice, koje su tridesete jednostavno odnele. Meni su tridesete super :)

A sta je sa cetrdesetima?
 
mislim da je neophodno i dovoljno
u tridesetoj
nauciti kako se pravi doobar ajvar.
To je prelomni momenat.
Ako si i u tridesetim kao dvadesetogodisnjakinja, ovo znanje daje novi kvalitet u zivotu, a ako si vec pomalo umorna (kao, bajagi, "omatorilo se") bar znas kakvo si korisno i prakticno znanje stekla.

I, to znanje opste nije u koliziji (ma sta mislile emancipovane/moderne) sa visokom obrazovanjem, postovanjem sopstvenog vremena, visokom samoocenom, afirmacijom duhovnih vrednosti...itd...itd...

Eto, dodjite na pecene paprike na "kulinarstvo"... :)
 
ni sa 20 nisam nesto bila vesela i bezbrizna, imala sam obaveze koje sam postovala...nema tu drasticne promene, neki ljudi su jednostavno ozbiljniji, manje se zezaju, samo se to manje vidi pre nego sto stignu krediti, deca, kuca...kad vec dodje do toga, onda razlika u mentalnom sklopu postane uocljivija. mogu se promeniti navike ali sustina ostaje ista
ko je prirodno veseo, opusten, bice takav i sa trideset i sa cetrdeset, bez obzira na obaveze...ko nije, to mu nije u prirodi i nema veze sa godinama. vec brak, dete, kupovinu stana ne mogu da dozivim kao nesto sto treba odraditi, u bilo kojim godinama - spremna sam ili nisam, ako nisam - ne mora se...
 
Ja imam 27 i ne mogu da zamislim šta bi to drastično moglo da mi se promeni u tridesetoj:? Niti da kažem da mi tada počinje život; šta sam do tada radila; vegetirala?:?
Udala sam se, imam dete, ne zato što je to neko očekivao od mene, jednostavno se desilo, a bila sam spremna, zrela valjda... Nadam se da će biti kuća do tridesete i još jedno dete i da ću na poslu uspeti nešto da promenim, odnosno uradim. Eto, to očekujem i tome težim do tridesete.
Jedino, šta kažu, posle su orgazmi učestaliji i bolji valjda :mrgreen: :lol:
 
Samo da vas pozdravim. Lepo je videti na jednoj temi ovoliki broj doajena forumastva.
Eh, kad se setim, koliko juce smo svakodnevno veselo catovali na temama poput ''Svrsila sam na njegov mozak'', a sada se okupimo samo sporadicno, na temama o preslavama ili nekoj slicnoj ovoj.
Stari se... odrasta se. Dolaze obaveze, kuva se ajvar...
Ako bi neka bila voljna da mi odvoji jednu teglu, bio bih joj nemerljivo zahvalan.
 
Imam 29, za 3 meseca 30... i... duh mi je malo doteran, imam tu misao da je zivot kratak i da je sad, sad vreme da uradim sve ono sto mogu i sto zelim, a nisam... fizicki sam ista kao... hehhe...

Meni je super u ovim godinama... covek treba da sazreva, ali i da "zadrzi mladost" tako sto ce pokusati da bude optimista i dobra osoba...

Meni je najstrasnije kad neko s godinama postaje zlobniji, prevejaniji... a uvek su me odusevljavale bake i deke koje deluju kao dobrice, toplo i srecno...
 
Samo da vas pozdravim. Lepo je videti na jednoj temi ovoliki broj doajena forumastva.
Eh, kad se setim, koliko juce smo svakodnevno veselo catovali na temama poput ''Svrsila sam na njegov mozak'', a sada se okupimo samo sporadicno, na temama o preslavama ili nekoj slicnoj ovoj.
Stari se... odrasta se. Dolaze obaveze, kuva se ajvar...
Ako bi neka bila voljna da mi odvoji jednu teglu, bio bih joj nemerljivo zahvalan.


Cemu sluze prijatelji... consider it done.
 
Eto, dodjite na pecene paprike na "kulinarstvo"... :)

na kulinarstvo nikako, pa još o ajvaru da pričam! :lol:
Ni si ti bila tu kad je Espanol uveo diktaturu, nisi smela da pomeneš da ajvar spremaš drugačije od njega, grmeo je na sve strane:lol:
jel volite cepkani ajvar ili mleveni? Ja sam ljubitelj cepkanog. Više posla, ali je lepši. Doduše, ja ga još ne spremam, a prešla sam tridesetu. Koliko to govori o meni i tim prelomnim godinama. Dal se računa ako sjajno spremam torte i kolače?
 
Evo ja ću 33, a ništa od tih ''dužnosti'' nisam rešila i lepo mi ...čak sam se ubacila u trip ponovnog studiranja :mrgreen: .... život je preddamnom ... a i gde žuriti? Ako u proseku živiš do 70 godina, znači da pred tobom ima još 40 za rešavanje nekih stvari i statusa.
 

Back
Top