Kako zavrsiti na sopstvenoj sofi ili...

  • Začetnik teme herzschmerz
  • Datum pokretanja
H

herzschmerz

Gost
da se i vama ne cini da danasnji muskarci pocinju da lice na zene a zene na muskarce-psihicki naravno?
Elem, ja sam se odselila na kauc ili sofu kako god zbog alkohola..tj.moj dragi pije i ja to nisam uocavala dok nismo poceli da zivimo zajedno-ali ne sami, vec sa mojim roditeljima. Dosao je na 5 dana dok ne nadje stan a ostao godinu dana. Kad sam ga pitala sta bi sa trazenjem stana rekao mi je da hoce da nadje stan ali da ne zivimo zajedno jer ja ne mogu da platim polovinu rente i struju, telefon. Ako bih zatrazila da ode, on bi me optuzivao da zelim da ga oteram a sam ne preduzima nista oko nalazenja stana, iako sam ja voljna da mu pomognem da trazi drugi stan i ovako. Ali rekla sam sebi, ako nema veze, sam ce da shvati da je stan mali i da nam je tesno i ipak ga volim i ne mogu da ga izbacim. On ne radi, ustedeo je dosta na prethodnom poslu i sad to trosi. Zavukao se u kucu visi na internetu i na svako moje pitanje zasto ne trazi neki posao da se malo zanima, jer ja radim i nemam vremena da mu se posvetim, on kaze da je ustedeo dovoljno da ne mora da radi narednih 5 godina. Ali vidim da ga grize sto je usamljen, ima malo drugova, slabo izlazi ocigledno je u depresiji iz ciste dosade jer nema cemu da se posveti, a ja dodjem s posla i onda bi on da mi izadjemo a ja sam preumorna, razapeta izmedju zelje da se odmorim i da izadjem s njim. Tako je poceo sve vise da naginje picu a ja sedim i gledam kako propada. To propadanje on karakterise kao super zabavu koju ja kvarim i kako mu ja branim da pije-to sto sam ga zamolila da ne pije toliko i naljutila se par puta na njega-to je bilo moje branjenje da pije...
Udaljavamo se sve vise jedno od drugog a bili smo jako bliski i mnogo me to boli, volim ga i dalje ali ne mogu vise da se pretvaram da je sve u redu, preselila sam se na sofu u sopstvenoj kuci a on stalno prica kako ce se odseliti ali nista. Ja ni ne znam da li zelim da ode ili ostane i to je najgore.
Eto pa sad molim vas da mi kazete da li sam ja podbacila kao zena ili on kao muskarac ili oboje?
Osecam se grozno...
 
Milow:
Sa tobom nista ne fali... ta gnjida je problem. Taj parazit u tvom zivotu koji te koci, gusi i ubija. Da li mozes sebe da vidis sa njim na duge staze, mislim da ne, ssudeci po tekstu koji si napisala.
Sa ovim se stvarno slazem i mislim isto...

Ratosiljaj ga se bice ti lakse.
Ali ovo vec... Mnogo lakse reci nego uciniti, jos teze za tebe jer ga volis. Znam jedno, promeniti ga neces, ali ako imas snage da iscackas problem iz njega to bi bilo dobro.
 
little:
Milow:
Sa tobom nista ne fali... ta gnjida je problem. Taj parazit u tvom zivotu koji te koci, gusi i ubija. Da li mozes sebe da vidis sa njim na duge staze, mislim da ne, ssudeci po tekstu koji si napisala.
Sa ovim se stvarno slazem i mislim isto...

Ratosiljaj ga se bice ti lakse.
Ali ovo vec... Mnogo lakse reci nego uciniti, jos teze za tebe jer ga volis. Znam jedno, promeniti ga neces, ali ako imas snage da iscackas problem iz njega to bi bilo dobro.
Slazem se.
 
Pa njemu je baš superiška! Idol svake udavače! :)
Šalim se malo, verujem da tu je blagi užas, ali ako je već radio i kako kažeš zaradio, znači da je sposoban da normalno živi.
E sad, stvarno je nefer od njega što ti je tako uleteo u gajbu, ali verovatno se niste unapred dogovorili oko uslova ostajanja kod tebe. Mislim na vremenski period, troškove koje bi trebao da snosi isl. Malo je tu greška i do tebe, ali si verovatno računala kao je on normalan i shvatiće kad treba da se iseli.
I nije mi baš najjasnije ono oko zajedničkog života u iznajmljenom stanu- tebi smeta što nisi u stanju da učestvuješ u kiriji u ostalim troškovima ili njemu? Ako je njemu to smetnja, onda ne shvatam zašto je došao i na tih pet dana kod tebe.
 
Njemu smeta sto ja ne mogu da ucestvujem u kiriji i ostalom a ne meni-finansije mi to ne dozvoljavaju ali mu ocigledno ne smeta da zivi kod mene i njegova obaveza je da placa telefon a ponekad se nervira sto je racun toliki iako ga on napravi skoro sam..kad popije nezgodan je i vredja ili me voli najvise na svetu. Ja sam na emotivnoj klackalici svaki dan jer mnogo stosta zavisi od njegovog raspolozenja-da li da ga upisem na kurs anger managmenta ili da ga pohadjam sama jer sam ljuta tuzna i razocarana sto stvari teku ovim tokom.
da li zivim u proslosti kad je sve bilo divno i mislim da ce se popraviti ioli sam totalna budala?
Pokusala sam da razgovaram sa njim ali on pobegne od razgovora sa tezom da sam ja za sve kriva i netolerantna prema njemu..uhh,ja vise ne mogu da se snadjem u tim pricama, sigurno da ima i moje krivice ali je ja momentalno ne vidim.
Nedostaje mi ljubav..a kome ne nedostaje?
 
Daj, vraćaj se u svoj krevet a on neka ide u ... Ili dolazim ja da te prodrmam iz te sofe! :x :x
Zar ne vidiš da sama rešavaš svoj, njegov i zajednički problem.
Znam da ti nedostaje ljubav, ali nemoj da uskoro nedostaješ sama sebi.
On očigledno ima neki problem, neće da ga reši, neće da se seli, neće da radi, neće da razgovara...
Sama znaš da li vredi ulagati u tu vezu, ali njegovo ponašanje (kako si ga ovde izložila) je stvarno za svaku kritiku. Šta je bilo ranije, koliko su vaše emocije duboke i ostalo mogu samo da nagađam, ali činjenica da te je on sopstvenim ponašanjem iselio iz sopstvenog kreveta...
 
herzschmerz:
Njemu smeta sto ja ne mogu da ucestvujem u kiriji i ostalom a ne meni-finansije mi to ne dozvoljavaju ali mu ocigledno ne smeta da zivi kod mene i njegova obaveza je da placa telefon a ponekad se nervira sto je racun toliki iako ga on napravi skoro sam..kad popije nezgodan je i vredja ili me voli najvise na svetu. Ja sam na emotivnoj klackalici svaki dan jer mnogo stosta zavisi od njegovog raspolozenja-da li da ga upisem na kurs anger managmenta ili da ga pohadjam sama jer sam ljuta tuzna i razocarana sto stvari teku ovim tokom.
da li zivim u proslosti kad je sve bilo divno i mislim da ce se popraviti ioli sam totalna budala?
Pokusala sam da razgovaram sa njim ali on pobegne od razgovora sa tezom da sam ja za sve kriva i netolerantna prema njemu..uhh,ja vise ne mogu da se snadjem u tim pricama, sigurno da ima i moje krivice ali je ja momentalno ne vidim.
Nedostaje mi ljubav..a kome ne nedostaje?

Ti si jedna izuzetna osoba, strašno jaka i puna energije. Na žalost mislim da taj parazit ne zaslužuje tebe, ni kao prijatelja. Ti ga voliš, ali pogledaj šta ti radi. Da li bi bila spremna da provedeš preostali deo tvog života sa tavnom osobom? Iskreno mislim da ne.

Ti si iznad svega toga što se dešava. Znam da tražiš ljubav, ali mislim da tražiš u pogrešnoj osobi. Jer ta osoba koja parazitira kod tebe, to ne može da ti pruži.

Ostavi ga, i izbaci ga, koliko to bolelo. Ako ništa drugo to će ga opametiti, možda će mu to pomoći.
 
ma libu njega patka ochigledno.... ja bi to terao sto dalje od sebe ali ja nisam ti....

ako bih ziveo sa nekim, sigurno bi ZAJEDNO trosili ono sto ZAJEDNO zaradimo, odnosno ako mozemo KAO PAR da iznajmimo gajbu to bi i uradili, ne gledajuci koliko ko donosi u kucu.... osobama poput njega treba naplacivati i toalet papir da bi video kolika je u stvari gnjida... (dorucak+racun, rucak+racun, bilo kakvo trosenje struje + racun, ma disanje + racun)... ja zajednicki zivot ne zamisljam kao postoje moje stvari i postoje tvoje stvari (mada mi se cini da u tvom slucaju tvoje stvari ni ne postoje)...

a ako zaista bleji po ceo dan u gajbi tvojih roditelja njemu je sigurno bolje nego kod rodjene majke

moj savet> pamet u glavu a njemu put pod noge, a srce zaledi tecnim azotom na neko vreme
 
jesam egoista, znam da sam egoista sto cu i potvrditi sledecim tekstom:

moje pitanje je do koga je tebi vise stalo: tebe, njega ili vas
onda sta ti zapravo hoces, pokreni ga, zar ne mozes da napravis onaj stari stos razboli se na nedelju dana i strogo zabrani roditeljima da se mesaju, tad on mora da preuzme odgovornost i da se brine o tebi, koliko da skuva caj i da ti meri temperaturu a i vratice mu se, po mom misljenju izgubljeno samopouzdanje...
i uradi nesto kriticno, jer na kraju krajeva ako ti ne volis sebe nece ni on tebe, dakle recimu ili alkohol ili ti, i budi jako, imas samo ovaj jedan zivot, nedaj ga drugima...
stvar je u tome sto sam dete roditelja koji su imali slican problem, i ne kazem sa bi sad trebalo da rodis dete, nego da se sa sve resava sa jednim sve ili nista
poz i nadam se da ce biti onako kako ti zelis :)
 
moje pitanje je do koga je tebi vise stalo: tebe, njega ili vas
onda sta ti zapravo hoces, pokreni ga, zar ne mozes da napravis onaj stari stos razboli se na nedelju dana i strogo zabrani roditeljima da se mesaju, tad on mora da preuzme odgovornost i da se brine o tebi, koliko da skuva caj i da ti meri temperaturu a i vratice mu se, po mom misljenju izgubljeno samopouzdanje...
i uradi nesto kriticno, jer na kraju krajeva ako ti ne volis sebe nece ni on tebe, dakle recimu ili alkohol ili ti, i budi jaka, imas samo ovaj jedan zivot, ne daj ga drugima...
stvar je u tome sto sam dete roditelja koji su imali slican problem, i ne kazem da bi sad trebalo da rodis dete, nego da se sa sve resava sa jednim sve ili nista i definitivno je bolje pre nego kasnije, za godinu, dve...
poz i nadam se da ce biti onako kako ti zelis :)
 
Gazdarica:
Kad vec ima toliko novca, sto ne kupi sebi stan...? :roll:

Upravo... a ako neko godinu dana ne radi nesto sto, kao, namerava, to onda znaci da on to nece....
Procitaj ako imas vremena "trovacnicu" od Emila Zole... Lik Lantijea ti je pljunuti taj tvoj....
A moj ti je savet - svoj zivot u svoje ruke, a on ili da se sredi, ili put pod noge. Pa ne mozes dozvoliti da te on vecito koristi!
 
ana marija:
jesam egoista, znam da sam egoista sto cu i potvrditi sledecim tekstom:

moje pitanje je do koga je tebi vise stalo: tebe, njega ili vas
onda sta ti zapravo hoces, pokreni ga, zar ne mozes da napravis onaj stari stos razboli se na nedelju dana i strogo zabrani roditeljima da se mesaju, tad on mora da preuzme odgovornost i da se brine o tebi, koliko da skuva caj i da ti meri temperaturu a i vratice mu se, po mom misljenju izgubljeno samopouzdanje...
i uradi nesto kriticno, jer na kraju krajeva ako ti ne volis sebe nece ni on tebe, dakle recimu ili alkohol ili ti, i budi jako, imas samo ovaj jedan zivot, nedaj ga drugima...
stvar je u tome sto sam dete roditelja koji su imali slican problem, i ne kazem sa bi sad trebalo da rodis dete, nego da se sa sve resava sa jednim sve ili nista
poz i nadam se da ce biti onako kako ti zelis :)


ma idi...ti tako sve vece zivotne probleme resavas tako sto se razbolis na nedelju dana?

neverovatno je sta su nase zene u stanju da istolerisu! naravno, ne treba ih kriviti ali treba kriviti sredinu, roditelje koji podrzavaju stav da zena uvek treba da bude ta koja ce da se zrtvuje. uzas!!
to je tvoj stan, za pocetak!! ne treba ti da spavas na sofi!! nemoj da te grize savest! on nije tvoje dete....
 
anakin:
ana marija:
jesam egoista, znam da sam egoista sto cu i potvrditi sledecim tekstom:

moje pitanje je do koga je tebi vise stalo: tebe, njega ili vas
onda sta ti zapravo hoces, pokreni ga, zar ne mozes da napravis onaj stari stos razboli se na nedelju dana i strogo zabrani roditeljima da se mesaju, tad on mora da preuzme odgovornost i da se brine o tebi, koliko da skuva caj i da ti meri temperaturu a i vratice mu se, po mom misljenju izgubljeno samopouzdanje...
i uradi nesto kriticno, jer na kraju krajeva ako ti ne volis sebe nece ni on tebe, dakle recimu ili alkohol ili ti, i budi jako, imas samo ovaj jedan zivot, nedaj ga drugima...
stvar je u tome sto sam dete roditelja koji su imali slican problem, i ne kazem sa bi sad trebalo da rodis dete, nego da se sa sve resava sa jednim sve ili nista
poz i nadam se da ce biti onako kako ti zelis :)




ma idi...ti tako sve vece zivotne probleme resavas tako sto se razbolis na nedelju dana?

neverovatno je sta su nase zene u stanju da istolerisu! naravno, ne treba ih kriviti ali treba kriviti sredinu, roditelje koji podrzavaju stav da zena uvek treba da bude ta koja ce da se zrtvuje. uzas!!
to je tvoj stan, za pocetak!! ne treba ti da spavas na sofi!! nemoj da te grize savest! on nije tvoje dete....


ma hajde, ovo ne moze da se uopsti, tako da je to bio samo predlog kako njega na fin nacin naterati da uradi nesto, posto ocigledno price, ideje, fina pitanja i cekanje na pomazu zasto se ne posluziti lukavstvom i smestiti ga u situaciju gde on jednostavno mora ili da joj pomogne ili da zove pomoc, pa nek sam odluci...
 
Micko!Spakuj ti njega lepo zajeeedno sa ushtedjevinom i poshalji shtooo da dalje od sebe!
Videla sam skoro identichan primer - njoj je trebalo 10 godina zivota da shvati da je syebana zbog njega. Vukla ga je na grbachi (cutala je zbog povremenih "genijalnih" poslovnih poduhvata koje nije bio u stanju da izgura do kraja), trpela ga zbog "ljubavi" i njegove beskrajne dobrote, podnosila ga je pijanog (jednom "povremeni" alkoholichar - uvek alkoholicar!)i pod uticajem lakih droga (s tim da je zbog svega dobila gastritis i ko zna sta sve ne josh!), nesvesno je doslo do poremecaja menstrualnog ciklusa (na nervnoj bazi-podsvesno nije zelela dete sa njim - nepouzdanim i bezlicnim!), poslednje dve godine braka provela na sofi... da bi na kraju pokupila svoje stvari i napustila ga! Posle dve godine je upoznala divnog i odgovornog mladica sa kojim sada ima prelepu devojcicu. Volim da je vidim nasmejanu i zadovoljnu - veruj mi!
 
hej "nije lako",prica strashno podseca na moju ali ja nemam nameru da cekam 10 godina na neko ostvarenje sna.. progres je tu-doslo je do uzasne svadje iz koje izadjoh kao osvojilac mog kreveta nazad a on je momentalno na sofi obara rekord u spavanju od cetvrtka do subote vec :) a ja cekam da se probudi i da mu dam do znanja da ide...gde god hoce, iskreno mislim da se pretvara da spava samo da bi ukrao jos malo vremena da se ja predomislim ili da se smisli gde ce dalje, i zao mi je sto je tako, ali ne mogu vise i ne verujem mu nista ali..
Tesko je odvojiti se od sna koji je poceo da se sanja a lep je, ali kad te ovako ruzno trgnu iz njega nije ti ni do cega..sem do svog sopstvenog kreveta! :cry:
 
herzschmerz:
hej "nije lako",prica strashno podseca na moju ali ja nemam nameru da cekam 10 godina na neko ostvarenje sna.. progres je tu-doslo je do uzasne svadje iz koje izadjoh kao osvojilac mog kreveta nazad a on je momentalno na sofi obara rekord u spavanju od cetvrtka do subote vec :) a ja cekam da se probudi i da mu dam do znanja da ide...gde god hoce, iskreno mislim da se pretvara da spava samo da bi ukrao jos malo vremena da se ja predomislim ili da se smisli gde ce dalje, i zao mi je sto je tako, ali ne mogu vise i ne verujem mu nista ali..
Tesko je odvojiti se od sna koji je poceo da se sanja a lep je, ali kad te ovako ruzno trgnu iz njega nije ti ni do cega..sem do svog sopstvenog kreveta! :cry:
Imas moju punu podrsku!!! Eliminisi malog 8) Teraj tu stoku iz stana! (Oprosti za ovo 'stoku', znam da ga volis, ali sta ces kad je stoka!). Nadam se da ces ispasti dovoljno jaka posto te 99% ocekuje ono "Volim te, UBICU SE...". I sama znas da sa tim kupuje vreme, i trazi jos jednu sansu. Napravices najvecu gresku ako popustis. Do tog iseljenja mora doci pre ili kasnije! Dajem ti jos jednom podrsku i nadam se da ces biti dovoljno jaka!
 

Back
Top