Kanapei?

kanapei su stvar inspiracije i kreativne sposobnosti onoga ko ih pravi.. sustina je da su to zalogajcici, a sta ces na njih da stavis i cime ces da ih mazes ---zavisi od toga sta prija tvojim nepcima i cega sve imas u frizideru..
pusti masti na volju..
 
kanapei su stvar inspiracije i kreativne sposobnosti onoga ko ih pravi.. sustina je da su to zalogajcici, a sta ces na njih da stavis i cime ces da ih mazes ---zavisi od toga sta prija tvojim nepcima i cega sve imas u frizideru..
pusti masti na volju..

hvala ni na cemu...

jbg bice valjda neka knjiga sa kanapeima na sajmu knjiga...
 
Kanapei su zapravo minijaturni, veoma pikantni sendviči, koji su idealno hladno predjelo i sastavni deo koktel partya. Njihovo pripremanje zahteva malo više vremena, i malo maštovitosti, ali će vaši gost sigurno biti oduševljeni kako vizuelnim efektom tako i bogatstvom i raznovrsnošću ukusa.
Kao osnovu za kanapee možete koristiti tost hleb, koji ćete oblikovati okruglim modlama, ili razne vrste kifli (integralne, razan i obične) Koje ćete iseći na tanke kolutove.
Kolutove hleba tanko premažite puterom pa ih ispecite na tiganju bez masti, ili jednostavno malo zapecite u rerni zagrejanoj na 180 stepeni (dovoljno je da se uhvati bledo žuta korica.
Sada možete slagati kanapee.

Nekoliko predloga za kanape sendviče:

SA TARTAR BIFTEKOM



200 gr junećeg bifteka
1 kašičica seckanih crnih maslina
1 kašičica seckanih kapapa
1 kašičica seckanih kiselih krastavčića
1 kašičica sitno seckanog mluka
1 kašičica sitno seckanog peršuna
2 kašike kešapa





žumance
1 kašika ulja
malo senfa
tabasko sos
konjak
so i biber


--------------------------------------------------------------------------------

Biftek fino sameljite pa pomešajte sa nabrojanim sastojcima. Okruglom modlom nanosite tartar na hlebne podloge.
Ukrasite kockicama luka, polovinama maslina i peršunovim lišćem.






PLODOVI MORA - POSNO



250 gr plodova mora
mala glavica seckanog luka
10 crnih maslinki
1/4 Male glavice kupusa
limunov sok
so i biber






--------------------------------------------------------------------------------


Kupus isecite na tanke trakice, začinite biberom solju i limunovim sokom, pa malo izgnječite. Rasporedite na kanapee u obliku gnjezdašaca.
Na vrelom ulju ispržite sitno seckane plodove mora luk i maslinke, po potrebi začinite biberom i solju i kada se ohladi na svaki hlepčić prekriven kupusom na sredinu stavite kašičicu mase.
Ukrasite kockicama limuna i listovima peršuna.




SA RIBLJIM NAMAZOM



150 grama mariniranih ribljih fileta
1 krastavac isečen na kockice
1 kašika sitno seckane jabuke
1 kašičica seckanog luka


2 kašike kisele pavlake
limunov sok
so i biber


--------------------------------------------------------------------------------



Sitno naseckajte riblji filet pa pomešajte sa ostalim sastojsima. Kašikom nanesite na koluto
ve ražanog hleba. Ukrasite trakicama crvene jabuke koje ste naprskali limunovim sokom da ne promene boju, trakicama paprike i grančicana mirođije.

KLASIČNI



nekoliko vrsta sira
200 gr praške šunke u tankim režnjevima
100 gr švapskog sira
1 kašika ajvara
zelene maslinke


Sitno naseckajte riblji filet pa pomešajte sa ostalim sastojsima.
Kašikom nanesite na kolutove ražanog hleba. Ukrasite trakicama crvene jabuke koje ste naprskali limunovim sokom da ne promene boju, trakicama paprike i grančicana mirođije.
 
A moji omiljeni su na prepecenim kolutovima kifle (i namazanim puterom, dok su topli)-kriska lime-a i po malo crnog i crvenog kavijara. A volim i one sa lososom.. ali postavljac teme izgleda ne...
 
Nema na cemu, ima i drugih forumasa kojima trebaju ovakvi recepti.
Btw, nisam dala recept za kanapee sa lososom, kao sto se vidi... ja ih volim i pravim, to je moj ukus..
Ako hoces da izbegnes skupo (da li su i masline skupe, ili konzerva incuna?) ne znam kakav gastro uzitak ocekujes od kanapea... Moze kifla da se isece na kolutove, prepece, namaze mascu i pospe solju i alevom paprikom... Pospe seck. belim lukom... ukusno a vadlja nije skupo...
 
sto se tice teme kanapei da li je ova kombinacija dobitna-hleb francuski isecen na kolutice premazan maslacem ili buterom sad ne znam sta je ukusnije, preko toga dimnjeni govedji prsut, pa onda kackavalj, pa mi treba neka salata , pa onda jos jednom isto prsut, kackavalj a odozgo onaj paradajz mali ne znam kako se zove...

Sta mislite?
 
mislimo da preteruješ. šta će ti dva reda pršuta?
mislimo da losos ne mora da bude skup ako ga kupiš u metrou.
mislimo da možda i ta mast sa paprikom nije loša - ko voli.

evo par ideja. izbor podloge je tvoj(kiflica, francuski hleb, kreker+dobrojutro, majonez, šta god)
-meki sir (kamaber, bri, i njih imaš za male pare u metrou, ako ne onda bilo koji sir slabijeg ukusa)+polovina oraha
-tunjevina sa majonezom+kapar (može i kolutić kiselog krastavca)
-sir, šunka (NE nešto dimljeno), krastavčić ili kukuruz iz turšije
-rendani celer sa majonezom+komadić ananasa iz konzerve
-gorgonzola(ili slično)+komadić kruške iz konzerve

p.s. mali paradajz se zove šeri paradajz
 
mislimo da preteruješ. šta će ti dva reda pršuta?
mislimo da losos ne mora da bude skup ako ga kupiš u metrou.
mislimo da možda i ta mast sa paprikom nije loša - ko voli.

evo par ideja. izbor podloge je tvoj(kiflica, francuski hleb, kreker+dobrojutro, majonez, šta god)
-meki sir (kamaber, bri, i njih imaš za male pare u metrou, ako ne onda bilo koji sir slabijeg ukusa)+polovina oraha
-tunjevina sa majonezom+kapar (može i kolutić kiselog krastavca)
-sir, šunka (NE nešto dimljeno), krastavčić ili kukuruz iz turšije
-rendani celer sa majonezom+komadić ananasa iz konzerve
-gorgonzola(ili slično)+komadić kruške iz konzerve

p.s. mali paradajz se zove šeri paradajz
Hvala puno e ovaj odgovor sam cekala danima :D

hvala i za podsecanje kako se zove mali paradajz zaboravila sam...
 

Back
Top