ASTRO-MUJA IZ DALEKOG SVEMIRA

Kako leteti u Svemir? (višeopciona javna anketa)

  • Isključivo kao Srbin

  • Isključivo kao Pravoslavac

  • Muško jer ako mora u vojsku onda može i u Svemir

  • Žensko zbog ravnopravnosti polova i novih kosmičkih tračeva

  • Nema veze samo nek je beogradski Batica

  • Dosta vi iz ta Beograd da uživate, ja ima da letim

  • Prvenstvo leta ima vladajuća koalicija

  • Prvenstvo ima najjača opoziciona stranka koja je obećala pobedu na sledećim izborima

  • Imam strah od letenja pa me ne zanima


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
Vesti "Dojčevele" se redovno emituju na stanici "Radio S" u pola četiri svakog dana. Malo pričaju na Nemačkom o lepotama života u Evropskoj Uniji, malo o Kosovu, malo o srpskoj nesaradnji sa Hagom iako su istu jedni potpisali a ovi posle njih u obavezi da poštuju potpis ovih prvih.

Medjutim, nije mi cilj da Vam prezentujem još jednu antisrpsku, antipravoslavnu, soroševsko-cionističku američko-kapitalističku, japansko-tibetansku zaveru jer je današnja emisija bila mnogo interesantnija nego obično. Naime, u Svemir uskoro kreće nova grupa astronauta. Možda bi ova moja vest bila senzacija šezdesetih godina, ali tada nit je bilo javnog interneta pa samim tim ni foruma a niti je moj tata znao moju mamu pa ne bi ni imao ko da Vam ovo piše.

Pošto smo oguglali na sve jedino nas nešto sasvim novo može vratiti malo u život na koji smo zaboravili da je jedan jedini. Nemojte da vas zavaravaju da posle života ima nešto jer bi verujem, većina odmah otišla u to nešto. Što sad petljam religiju sa Kosmosom? Pa eto, u Kosmos leti prvi astronaut Muslimanske veroispovesti.

Reč je o putniku turisti iz Malezije, koji je ovaj let dobio na državnoj lutriji svih sposobnih za kosmički let u Maleziji. Zašto Malezija? Zato što su kupili 18 Suhoja od Rusa kad su kuburili sa kešom, pa još ćutali bratski dok nas roksovala NATO armada uzduž i popreko. Maleziji zahvaljuju zbog kupovine a nama se ne izvinjavaju u vidu neke blagosiljane S-600. Da nije bratski i nije. Još prave tunel ka Americi umesto ka svojoj braći.

Elem, vratimo se na našeg junaka, kosmonauta muslimanske veroispovesti. Neće mu biti laHko. Prvo iz razloga zato što je vodja leta ženskog pola. A drugo, uoči puta tj leta, biće mu uručena pravila muslimanske zajednice o ponašanju Muslimana u Kosmosu (!?!?). Koliko će puta morati da se posti ili klanja u bestežinskom prostoru i tome sl.
Ovime smo ujedno pomerili adresu obitavanja Tvorca. Više nije na Nebesima već negde u Mlečnom Putu a možda i na Alfa Kentauriju. To otvara mnoge dileme kako u naučnim tako u verskim krugovima. Naime, od nacija u Kosmosu su bili Rusi i Amerikanci a od vernika samo Muslimani.

Nemojte se ljutiti što je izabrao veru umesto nacije kako bi se predstavio vanzemaljcima. Rusi su u stvari uprskali stvar. Oni su na skafanderu pisali ćirilicom ne uvažavajući demokratska načela Kosmosa o predstavljanju putnika namernika. To je bilo važno Rusima a vanzemaljcima izgleda nije. Možda će sa verskog aspekta biti nekog pomaka.


Što se Srba tiče očigledno nećemo skoro u Kosmos. Prvo nastaće podela da li treba da se u Kosmos ide kao nacija tj kao Srbin ili treba da ide najveći vernik sa početka devedesetih prošlog veka. Zatim bi nastala podela da li da ide muško ili žensko. Onda bi nastala podela da li da ide neko iz unutrašnjosti ili da ide neko iz Beograda, pa će onda biti podele da li da ide predstavnik vladajuće koalicije ili najjače opozicione stranke, pa onda...

Sve u svemu mi nećemo skoro.

Nasa_mer_marvin.jpg


"I Zemlja i Mars i planete sve
Zeleni se ceo Svemir od naše boje"

(song Indexovog radio pozorišta iz osamdesetih na pesmi Jugovizije, predstavnika ondašnje nam republike BiH)
 
Koji crni Wilco

Kodna imena Strelka i Belka, meni je svejedno, mada bih vise voleo da sam strelka

star-time-1.jpg

Hej, nemoj da se blamiraš sa ovim skafanderima. Hoćeš da nam se smeju svemirci? Skroz su demode!




SuitSat_1_Suit.jpg

Ovaj najnoviji ruski model ima space-route mapu, hvata sve satelitske TV programe dok letiš i ima sistem za automatsko izbacivanje fekalija kao i par džepnih video igrica te dva sata besplatnog razgovora u mreži i jedan sat sa bazom.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top