Obavestajne sluzbe...

Hedonista

Poznat
Poruka
9.345
Sta nam rade,lokalno i globalno...koliki je njihov uticaj,koja je najmocnija,gde smo mi tu sa nasom?Koliko uticaja na svakodnevna desavanja imaju ?Ovo sto se desava u Raskoj oblasti na primer...BIA;)
CIA i MI5 protiv FSB...
Itd...
 
Sta nam rade,lokalno i globalno...koliki je njihov uticaj,koja je najmocnija,gde smo mi tu sa nasom?Koliko uticaja na svakodnevna desavanja imaju ?Ovo sto se desava u Raskoj oblasti na primer...BIA;)
CIA i MI5 protiv FSB...
Itd...


Rad je Ustavom zagarantovano pravo i kažnjivo je braniti nekom da radi.
Nije li teško danas naći posao u Srbiji a oni još našli u Raški?
 
Pišem žalbu firmi da mi ne odbijaju za zdravstvo i za pandure.
Imam para da platim usluge pa nek mi dostave račun po obavljenom poslu.

Ebote, obili nam podrume šest puta a oni "rasvetljavamo, rasvetljavamo". Pa el sam zvao pandure ili električare?

A i ovi doktori, plaćaš im Hipokrata.

Мораш да разумеш неке ствари. Твој подрум је део шире акције једне групе организованог криминала, оперативна сазнања постоје, али у циљу истраге не могу ти рећи више, стрпи се, бићеш стрпан, мислим, решићемо то... "преврнућемо и небо и земљу"...
 
Мораш да разумеш неке ствари. Твој подрум је део шире акције једне групе организованог криминала, оперативна сазнања постоје, али у циљу истраге не могу ти рећи више, стрпи се, бићеш стрпан, мислим, решићемо то... "преврнућемо и небо и земљу"...

Au kume pa mi to nismo znali. Strpljiv sam ja, nema veze, samo da baraba oseti lice pravde i doživotnu robiju zbog onog skupocenog rama od babine slike. Nego da vam kažem, ja sam čuo da u onoj najvećoj kući na kraju ulice živi neki što niko ne zna odakle mu pare a direktor. Hoćete i njega da hapsite? Možda on obija podrume jer ako je pokrao firmu što ne bi i komšije?
 
Ево за народне масе које мрзи да отварају линк



1. Које су основне активности БИА?
- БИА прикупља и обрађује информације које се односе на заштиту безбедности Републике Србије, као и откривање и спречавање делатности усмерених на подривање или рушење Уставом утврђеног поретка Републике Србије

2. Ко контролише рад Агенције?
- Рад БИА контролише Народна скупштина и Влада Републике Србије

3. Како грађани могу препознати припадника БИА?
- Припадници БИА поседују службене легитимације са натписом и ознаком "Безбедносно-информативна агенција", идентификационим бројем и фотографијом

4. Да ли припадници БИА носе оружје?
- Да, али само припадници БИА који имају статус овлашћеног службеног лица и припадници са статусом лица на одређеним дужностима, којима на полеђини легитимације пише да имају право да носе оружје


5. Да ли БИА има агенте?
- БИА је овлашћена да користи услуге појединаца за рад у корист Агенције (погледати члан 10. Закона о БИА). Агенти могу бити лица старија од 18 година, са страним, домаћим држављанством или без држављанства, која су спремна да сарађују свесно, конспиративно и у континуитету, а у циљу заштите безбедности Р. Србије и њених грађана.


6. Како се добија овлашћење за пресретање комуникација?
- БИА по закону може да пресреће комуникације само уз претходну писану одлуку Врховног суда Србије и овлашћења директора Агенције (погледати чланове 9., 14. и 15. Закона о БИА)


7. Ко може постати припадник БИА?
- Формално сваки држављанин Србије и Црне Горе старији од 18 година, физички и ментално здрав, који није осуђиван и задовољава квалификације за радно место на које се пријављује (погледати "Профил припадника")


8. Да ли у оквиру БИА постоје оружане формације?
- БИА нема посебну оружану формацију у свом саставу, а у складу са законски дефинисаним правцима рада приоритет Агенције је информативни рад у функцији заштите безбедности Р. Србије. Многи повезују бившу Јединицу за специјалне операције (ЈСО) са БИА, мислећи да је она представљала њен саставни део. Званично ЈСО је од новембра 2001. године изашла из окриља тадашњег Ресора државне безбедности (РДБ) и наставила да функционише у саставу МУП-а Р. Србије. Јула месеца 2002. РДБ је трансформисан у БИА, када су се изгубиле и било које законске основе за постојање оружаних формација у оквиру БИА.
 

Back
Top