НЕОНАЦИСТИ ОТВАРАЈУ БАНКУ У НЕМАЧКОЈ

Poruka
8.488
Берлин - (Тањуг) - Екстремно десна, неонацистичка Националдемократска партија Немачке (НПД) жели да оснује сопствену банку, најавио је генерални секретар те партије Петер Маркс, остављајући отвореним питање порекла оснивачког капитала, пренели су немачки медији.

Оснивањем сопствене банке та партија жели, према речима Маркса, да избегне ситуацију у којој банке могу да откажу НПД рачуне и да омогући да се рачуни партијских чланова и других отворе код нове банке.

НПД, која је већ постала парламентарна сила на немачком Истоку, са циљем да, како кажу њени лидери, уђе у Бундестаг (доњи дом парламента), предмет је у последње време озбиљних расправа.

Владајуће социјалдемократе Курта Бека предлажу да се поново покрене судски поступак за забрану деловања ове партије коју води бивши војник Бундесвера и студент астронаутике, дипломирани политиколог Удо Фојгт.

Демохришћани канцеларке Ангеле Меркел су пре за политичку победу него за судску, изражавајући бојазан да би још један неуспели поступак забране пред судом само "ојачао крила" неонацистима.

НПД, основана почетком шездесетих година, која, према сопственим подацима, окупља више од 6.000 чланова, "вршља" и на тржишту некретнина, тако што, како пише немачка штампа, често инсценира куповину неког објекта, који се затим, да не би пао у руке десничарима, продаје по вишој цени, и организује скупове.
 
pa u pravu je Porin to je nadavno rekao profesor Perovic da su Srbija i slicne balkanske zemlje poput Hrvatske ,ili BiH suvise slabe da bi sebi dopustile iz jednostavbnog razloga sto odsustvo pravne drzave i institucija,nerazvijenost ,korupcija ,sveze ratne rane ,nizak standard i ogromna nezaposlenost ,pogoduju razvoju i bujanju ekstremnih grupa sto u Nemackoj nije slucaj pa je tako ta partija za preko 40 godina postjanja sakupila svega 6000 clanova sto i nije neka cifra ako uzmemo u obzir preko 80 miliona stanovnika koliko ih ima Nemacka ,sa druge strane Srbija danas mnogo vise po svemu lici na Vajmarsku Nemacku nego na dansnju .
Nego Koshe jel se zna kolika ce biti nacisticke kamate mozda udare neku ko Jezda pa privuku jos stedisa / clanova ?:lol:
 
Jok more. jel samo jevreji treba da imaju banke i da klepecu pare ? Svako po mom misljenju moze da otvori banku ako ima kapital i da radi sa kamatama kako njemu odgovara [a kome odgovara-odgovara. Zasto bi samo jedan sloj ljudi imao tu privilegiju ? Zato se i bune jer bi imali konkurenciju a nije u pitanju toliko nacizam. Samo interes. Udjite u bilo koju banku i pitajte ko je vlasnik [ime i prezime]. Poslace Vas kod nekog shefa ii direktora ali vlasnik......Nemogu da verujem da ste kratkovidi ? Nebranim ja ovu grupu gradjana koji se predstavljaju kao "stroj" , laik sam ali gledam realno sta je posteno a sta ne. Pozz
 
Ево ако Немци `оће, послаћемо Чанка и Чанчиће да каменују ту банду...ц,ц,ц,ц,...назисти, у Немачкој... па ја сам мислио да то још само у Србији има!
Baš tako. Gledajući ČČ kompaniju teško je zaključiti da ima nacističkije zemlje od Srbije.

Naravoučenije : Droge su opasne !
 
Ako neka banka ima 6.000 klijenata onda joj je mesto na pdf:"Posao i novac" a ne na "pdf Politika".

Na pdf "Politika" mogu da budu banke koje se otvaraju preko noći i nestaju u noći sa Vašim parama.
Da, baš sa Vašim parama! Nema! Banka bankrotirala!

Vodite računa da je sada samo jedna osoba zadužena da prati pisanja po ovom delu i mislim da nije fer da vršimo bespotrebno opterećivanje iste.
Mislite o tome!
 
Jok more. jel samo jevreji treba da imaju banke i da klepecu pare ? Svako po mom misljenju moze da otvori banku ako ima kapital i da radi sa kamatama kako njemu odgovara [a kome odgovara-odgovara. Zasto bi samo jedan sloj ljudi imao tu privilegiju ? Zato se i bune jer bi imali konkurenciju a nije u pitanju toliko nacizam. Samo interes. Udjite u bilo koju banku i pitajte ko je vlasnik [ime i prezime]. Poslace Vas kod nekog shefa ii direktora ali vlasnik......Nemogu da verujem da ste kratkovidi ? Nebranim ja ovu grupu gradjana koji se predstavljaju kao "stroj" , laik sam ali gledam realno sta je posteno a sta ne. Pozz

Jel ste razmislili ?
 
Kao i zelenashi. Samo kamate nek odredjuje kako ko hoce po slobodnoj proceni ali konkretno da se zna kolko. Ovako se nista nezna. Kad uzmesh kredit kod nekih od sadashnjih banaka i rata ti je npr 220 eura ti nemozesh da svakog meseca odnesesh 220 eura i dash ratu nego samo u dinarima i to po "njihovom" kursu a ne onom iz menjacnica. Jelashic nishta ne preduzima. Verovatno da ima deo tog kolaca. Zakljucak je : svima otvoriti mogucnost da otvore banke. Samo to nikad nece biti. Jevrejima neodgovara. E tu podrzavam "stroj' a ostalo neznam i nezanima me !
 

Back
Top