Bezicne slusalice Plantronics

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Odavno nisanim wireless slusalice. Mnogo vremana provodim na konekciji sa korisnicima NetMeetinga ili SkyPe i razgocori traju ponekad satima. Trebalo mi je da se kad ne moram biti za racunarom, mogu zavaliti u fotelju, otici skuvati kafu, u WC ako treba, otvoriti nekome kad zvoni interfon...

Nakon duze potrage danas sam pazario sam Stereo Bluetooth Headset Plantronics PULSAR 590A
Jeste da kostaju podosta (oko 110 evra) ali izgleda da vrede. Da ne pricam o zavrsnoj obradi i pakovanju, sve je uradjeno bas profi sa sve elegantnom putnom torbicom.
Sve sto sam nasao u Beogradu je to ili neke Logitec (znacajno jeftinije), za koje su mi oni koji se razumeju rekli da nisu ni prineti ovima koje sam pazario. Pa onda, da poslusam strucnjake.

Probao sam i sve to lepo radi, uparuje se sa fabrickim bluetooth a i sa telefonom. Mogu uz komande na desnoj slusalici primati pozivi, prekidati pozivi, redial , preskakanje numera ako slusam muziku itd..

Zanima me da li neko koristi te slusalice i kakva su iskustva.
 
Pa ako imas te sluske znas imas valjda i svoja iskustva. Ne verujem da ce ti se mnogo(ako uopste iko) javiti da ti kaze utiske, al evo da ja tebe nesto pitam u vezi njih. Kakav je zvuk preko njih (mislim prvenstveno na muziku i tako to)? Pitam, jer sam mislio da za novu godinu uzmem bezicne slusalice.
 
Yebale me slusalice!
I ti Agente bas moras da mi stajes na muku? $^#%#&@@* Pa kako sam znao da su zenske, nigde nijedne rupe ni skice ni mape -nista....

Uff, lepo mi je pokojni deda govorio: "ko pita ne skita" - tako ja sutra treba da krenem u skitnju do prodavnice gde sam nabavio sluske! :(

Radi se o sledecem ( a nisam na vreme pitao )
Sluske imaju fabricki adapter koji se uparuje sa njima i mogu tako SAMO da cujem zvuk ali ne mogu da koristim mikrofon. To je prvo srranje koje sam napravio kad nisam pitao.
Da bih mogao da koristim i mikrofon i slusalice, moram koristiti bluetooth, a fabricki adapter mogu da turim u doope. To je drugo srranje.

Srecom imam neki MSI bluetooth koji nisam koristio do sada pa ga sad aktivirao. Aj' dobro, mogu sad da slusam sta mi neko preko netmeetinga prica i ja njemu takodje sve po spisku preko mog mikrofona na sluskama.
Ali, ne lezi vraze, jednom kad se aktiviraju sluske i preuzmu audio gateway na sebe, nema sanse da se vratim na zvucnike koji su ugradjeni na monitoru! Barem ne kod te aplikacije. Evo scenarija:

Aktiviram neki .mov file, neki tutorijal. Aktiviram bluetooth sluske i lepo cujem kako me covek necemu poducava. Dojadi to meni, stezu me sluske pa bih sad da nastavim da slusam na zvucnike na monitoru - oces djavola. Nema sanse da sistem preuzme na zvucnu karticu nista za TAJ program, mada sam iskljucio sluske, stopirao bluetooth i iscupao mikrofon iz sluski i sakrio kod babe u sobu!
Moram da ISKLJUCIM video i ukljucim ga ponovo nakon sto sam uradio disable sluski i bluetooth-a!

E sad, ako pozelim da ponovo stavim sluske i nastavim sa njima a prethodno sam od babe oteo mikrofon (mali stakleni taman se baba spremala da njime cacka zube), aktiviram bloetooh konekciju na sluske i - nista. Zvuk i dalje ide preko sistemskih zvucnika! :(
Moram da ISKLJCIIM video, aktiviram sluske i startujem video da bi sad cuo na sluskama a ne i na sistemskim zvucnicima.

Da bi bilo jasnije sta hocu i sta mi do sada radi, evo slike uredjaja koji koristim za izmenu pravca zvuka, jednostvnim pritiskom na taster menjam pravac na uredjaj koji ce reprodukovati zvuk (sistemski zvucnici ili sluske na kabl):

bluetooth-1.jpg


E sad mene zanima, kako ja sa ovim novim bluetooth sluskama da postignem isti efekat? Ne mora biti dugme jer nisam vise vezan kablom, ali neki desni,levi,srednji ili vazdusni klik misem bi mi dobro dosao.

Zato mi to treba?
Dok radim, dugme na gornjem uredjaju je istisnuto i kad me pozove na netmeeting ili skype neki ojadjeni Amer jer ne ume nesto da resi, sve lepo zvoni i ja se javim. Javim se tako sto pritisnem taster i stavim sluske, prihvatim konekciju i proderem "STA OCES BRE!" (vracam im sto su nas bombardovali)
Kad zavrsim, zatvorim konekciju i istisnem dugme da bih na sistemske zvucnike cuo sledeceg jadu ko me zove...

Znaci stalno mi rade Netmeeting i Skype.
E sad to sto stalno rade je i problem. Rade na sistemskim zvucnicima i kartici. Ja mogu u momentu zvonjave da aktiviram sluske ali - nista se ne desava! Desilo bi se prebacivanje zvuka na sluske, kada bih ZATVORIO netmeeting ili skype pa otvorio ponovo kada su sluske aktivirane! Ali onda ne bih imao kome pomoci jer je veza iskljucena! :(

I sad sam eto u dilemi:
1. Da li da obujem cizme i smrskam slusalice jednim udarcem
2. Da li da sutra obujem te iste cizme i odem u prodavnicu i smrskam prodavcu palac na nozi
3. Da zatrazim pomoc ovde
4. Da odem da spavam i da sutra proglasim "sportski dan" i ne radim nista dok se ne izduvam...

Ima li ko neku ideju, yebale me slusalice!?
 
Pre nego sto uzmem pare natrag, zanima me da li neko zna da li ima neki bluetooth uredjaj koji se ne ubada u PC slot, vec ima sopstveno napajanje (baterija) a koji ima razvanje na mirkfon i zvucnik ulaz.
Poput ovoga:
racva-1.jpg


Dakle sam bluetooth prima signal sa mikrofona slusalica i salje signal na PC preko bluetooth veze. Sa PC prima signal i salje slusalicama.
Veza bluetooth uredjaja sa PC je preko dva kabla. Bitno je da NE bude uboden u PC jer time bluetooth preuzima audio sve dok se ne iskljuci a i tada mora i aplikacija koja je sluzila za prijem zvuka da se iskljuci pa ponovo ukuljuci da bi se cuo zvuk preko sistemskih zvucnika!

Jel zna neko za takav switch?
Obisao pola interneta i nista.
Izgleda da cu i dalje biti "vezan ka pas" ovim starim sluskama. A neki puta neprekidno drzim na glavi to cudo, vezan za jednu stolicu po vise od dva sata....

Yebale me slusalice %*%&^%&^%
 

Back
Top