PTJ i SAJ

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ko je bolji PTJ ili SAJ?
U cemu je razlika

razika je sto PTJ sluzi za "obicinije" zadatke, ne tako specifice kao SAJ... hapsenje kriminalaca, pomoc zandarmeriju i UPBOK-u, sprovodnjnje opsnih kriminalaca...
SAJ ti sluzi za spacifine misije kao sto je resavanje taackih situacija, razbijanje naoruzanih teroristickih bandi... itd.
 
bas i nemaju, bio je komandant PTJ na tv-u pa je objasnio razliku.
kao prvo PTJ nije namenjen za resavanje visko rizicnih talackih situacija. to se vidi i po opremi, SAJ ima i bolje oruzje i opremu od PTJ-a jer imaju i slozenije zadatke!
 
To ti mislis Dejina.Da ne objasnjavam mnogo.Sta je po tebi visoko rizicna talacka situacija?I ako PTJ nije namenjen za oslobadjanje talaca,zasto onda ima pregovaracki tim?Jednostavno,zasto se obucavaju za takve akcije?Ko je ucestvovao u Sablji u hapsenju?Otkuda ti to da SAJ ima bolju opremu i naoruzanje?Jesi li nekada video cime raspolazu obe jedinice?
 
PTJ i SAJ se ne bas i ne "mirisu"
SAJ smatra da su PTJ uglavnom "neskolovani" policajci i skupljani s koca i konopca po principu dovoljno je da budes jak, izgledas opasno i umes dobro da pucas.
Ne odricu im da su dobri u tome sto rade, ali sebe ipak smatraju "skolovanim" policajcima i boljom jedinicom.
 
To ti mislis Dejina.Da ne objasnjavam mnogo.Sta je po tebi visoko rizicna talacka situacija?I ako PTJ nije namenjen za oslobadjanje talaca,zasto onda ima pregovaracki tim?Jednostavno,zasto se obucavaju za takve akcije?Ko je ucestvovao u Sablji u hapsenju?Otkuda ti to da SAJ ima bolju opremu i naoruzanje?Jesi li nekada video cime raspolazu obe jedinice?

jesi ti zoranns83... pa ako pricam o necemu naravno da znam sta imaju jedni i sta imaju drugi... a pregovaracki tim imaju, pa kao spec. jedinica naravno da imaju, sta si ti tima, izmislio tiplu vodu!
nisam primetio da PTJ duzi u svm arsenali SAKO TRG ili BLASER snajpere... a koliko znam SAJ jedini duzi i SIG 55x automatske puske, kao i opticli sistem koji se kaci na same puske putem pikatini sine da se specijalac nebi direktno izlagao vatri.
a PTJ je uvek bila udarna jedinica za razbijanje teroristickih bandi, i to ce i ostati, bez obzira na sve sto se prica!
 
Prvo za tvoju informaciju SAJ nema pregovaracki tim,drugo pretpostavljam da mozes ukapirati da ako jedinica u svom sastavu igrom slucaja ima pregovaracki tim,onda se i znaju njeni zadaci.Mozda ti nisi primetio da ne duze Blaser i SAKO TRG,ali ja znam i da ih imaju i mogu ti kao dokaz pustiti dosta foto sa tim oruzjem.A SIG 55x je ustvari SIG 552 Comando,sto je ustvari automat ili skracena verzija puske sig 550,a inace saj koristi i SIG-550-1 ako znas koja je verzija te puske.Pikatini sina,e sad si nas prosvetlio,nisam znao da se na toj sini montiraju ne samo opticki sistemi vec i ostalI pomocni uredjaji.Ako znas organizaviju jedinica,onda i znas koliko timova imaju i za sta su namenjeni.
E da nisam taj Zoranns83,nemam pojma ni ko je to.Prvo SAJ i PTJ jesu SWAT jedinice,a ne specijalne jedinice.E da,to za pregovaracke timove vidi se da neznas jer nije praksa da SWAT jedinice imaju u svom sastavu takve timove,vec Policija ima takve timove.Kod nas igrom slucaja samo PTJ ima takav tim.A vidim da verovatno nisi ni znao koji model sig-a koriste SAJ.Znas li koje verzije SAKO koriste te jedinice,jesi li ih video mozda uzivo(osim ako nisi vjnik pa gadjao sa TRG-21).Znas li uposte sta PTJ ima od oruzja?E jos nesto,i SAJ sluzi za razbijanje terorisytickih bandi kako kazes,jer i sam njen naziv kaze ATJ,i ucestvovala je dosta puta u takvim akcijama.Priseti se rudnika na Kosovu i najcuvenije akcije SAJ-a,iznete u javnost.
 
Prvo za tvoju informaciju SAJ nema pregovaracki tim,drugo pretpostavljam da mozes ukapirati da ako jedinica u svom sastavu igrom slucaja ima pregovaracki tim,onda se i znaju njeni zadaci.Mozda ti nisi primetio da ne duze Blaser i SAKO TRG,ali ja znam i da ih imaju i mogu ti kao dokaz pustiti dosta foto sa tim oruzjem.A SIG 55x je ustvari SIG 552 Comando,sto je ustvari automat ili skracena verzija puske sig 550,a inace saj koristi i SIG-550-1 ako znas koja je verzija te puske.Pikatini sina,e sad si nas prosvetlio,nisam znao da se na toj sini montiraju ne samo opticki sistemi vec i ostalI pomocni uredjaji.Ako znas organizaviju jedinica,onda i znas koliko timova imaju i za sta su namenjeni.
E da nisam taj Zoranns83,nemam pojma ni ko je to.Prvo SAJ i PTJ jesu SWAT jedinice,a ne specijalne jedinice.E da,to za pregovaracke timove vidi se da neznas jer nije praksa da SWAT jedinice imaju u svom sastavu takve timove,vec Policija ima takve timove.Kod nas igrom slucaja samo PTJ ima takav tim.A vidim da verovatno nisi ni znao koji model sig-a koriste SAJ.Znas li koje verzije SAKO koriste te jedinice,jesi li ih video mozda uzivo(osim ako nisi vjnik pa gadjao sa TRG-21).Znas li uposte sta PTJ ima od oruzja?E jos nesto,i SAJ sluzi za razbijanje terorisytickih bandi kako kazes,jer i sam njen naziv kaze ATJ,i ucestvovala je dosta puta u takvim akcijama.Priseti se rudnika na Kosovu i najcuvenije akcije SAJ-a,iznete u javnost.
a moras mi reci gde sam rekao da SAJ ne duzi sako i blaser?
kada sam reka sig 55x malo mucni glavom i ako se razumes malo u nesto shvatio bi sta se pdrazumeva malo u to... ja jako dobro znam razliku i kako izgleda familija oruzja sig55x. i naravno da znam i sta je sig552 comando!
P.S. SAJ koristi SAKO TRG 22( .308, .300 ) i 42 (.338 ) a model 21 je bio u naoruzanju vojske!
SIG-550-1 je snajperski model...113 cm / 91cm 7 kg ( duzina sa i bez rasklopljenog kundaka i masa samog oruzja). naravno pikatini sila ili model 1913 ili po stanang-u 2324... blabla! nisi bas najpametniji, i naravno da znam sta se sve kaci na pomenutu sinu, ali sam dao primer specifine opreme.
cini mi se da si malo pun sebe... uzivaj u tome!
 
Pricao si o PTJ da ne duze ta oruzja,a ja sam rekao da duze.Model 21 nije bio nikada u naoruzanju vojske,vec je bio i ostao u naoruzanju specijalnih jedinica VS,a to je velika razlika.Google je cudo zar ne,jos ti trebas sisati
 
e upravo tako! a to da se takve jedinice ne podnose i pod uslovom da je to tacno?! mozda je suvisna informacija na forumu,hvalim te boze pa se forum ne uzima za neki ozbiljniji izvor informacija

"Ne podnose se"....to je suvise grubo formulisano.
Radi se o profesionalnom podozrenju koje postoji gotovo u svakoj "struci"
Znaci nit' se vole, nit' se mrze, prosto svako misli da je bolji od onog drugog.
 
Pricao si o PTJ da ne duze ta oruzja,a ja sam rekao da duze.Model 21 nije bio nikada u naoruzanju vojske,vec je bio i ostao u naoruzanju specijalnih jedinica VS,a to je velika razlika.Google je cudo zar ne,jos ti trebas sisati

molimte mi objasni kada je su specijalne jedinice vojske srbije bila van te vojske... moras mi objasniti samo to... a i ja se slazem da je google cudo! nigde nisam cuo a ni procitao ( mora da ti jesi ) da su specijalne jedinice neke vojske odvojene od te vojske... mozda spadaju u drugu komadu, korpus... ali na kraju dana, sva njihova oprema se racuna u naoruzanje jedne vojske!
a da malo bolje procitas video bi sta sam i koga pominjao!
 
"Ne podnose se"....to je suvise grubo formulisano.
Radi se o profesionalnom podozrenju koje postoji gotovo u svakoj "struci"
Znaci nit' se vole, nit' se mrze, prosto svako misli da je bolji od onog drugog.
Лепо речено


ет тема:Ево овако најгрубље лаички да кажем: Сви знамо да САЈ има најзахтевнију и најбољу обуку од домаћих полицијских (специјалних) јединица (да ли је боља од војних - немам појма). Е сад, Ја колико видим ПТЈ свако мало иде у неку акцију а сај сам чуо само 2 пута и то још '99 и после тога кад су хапсили земунски клан, мислим да је ПТЈ искуснији али не могу да гарантујем
 
Samo da razjasnimo ovo dejina.Prvo ja ne moram ici na google da bih nesto saznao,pogotovu ne o nasim jedinicama,a ima i svakakvih gluposti po netu tako da to ne uzimam nikada kao izvor informacija.Ima nekoliko ljudi koji znaju ko sam ja i cime se bavim.A i na ono tvoje sto kazes,koja SJ van vojske ili tako nesto je obicna neformulisana glupost koju iznosis.Ako kazes naoruzanje <vojske> onda se misli na celokupne OS,pa stime ako kazes nasa vojska koristi SAKO TRG-21 onda se time podrazumeva da cela VS,tj snajperski timovi ili jednostavno "snajperisti" imaju to oruzje.To je greska,a i ti to znas.Jer ako recimo ta SB,ili Kobre imaju tih 20ak SAKO-a to ne znaci da cela vojska poseduje takvo oruzje i tu gresis.Kada budes obisao neke jedinice za specijalne operacije ili policijske SWAT jedinice,ne mislim samo na nase onda ce mo razgovarati.Do tada pripazi malo kako i sta pises,jer sve ono sto si napisao nema veze sa nekim stvarima...Nego da se vratimo temi.
Kao prvo SAJ je prva jedinica ove vrste nastala u bivsoj SFRJ i verovatno sa najvise iskustva od svih drugih jedinica na tom podrucju.PTJ je po datumu nastanka mladja od SAJ-a ali njene korene trazimo u ATG,i takodje ima borbenog iskustva.To zasto se u poslednje vreme vise forsira PTJ od SAJ,to vam javno ne mogu objasniti.Jednostavno po vama,da SAJ nije dobra jedinica da li bi opstala tokom svih ovih skoro 30 godina.Mozda ce vam ovo zvucati neverovatno,ali SAJ skoro svakodnevno deluje.PTJ do sada nema nekakvih vecih akcija,osim ova hapsenja sto su i proslavila jedinicu.Inace ove dve jedinice odlicno saradjuju i razmenjuju iskustva,ali naravno da postoji doza netrpeljivosti.
Kazem vam ljudi,radi se o 2 profesionalne jedinice sa istim zadacima,samo sa akcentom na pojedine vrste zadataka,s time sto SAJ ima uvek prednost ako se radi o talackim situacijama.
 
Jednostavno po vama,da SAJ nije dobra jedinica da li bi opstala tokom svih ovih skoro 30 godina
Зар је неко рекао да је лоша?

Мozda ce vam ovo zvucati neverovatno,ali SAJ skoro svakodnevno deluje
Што би било невероватно, заправо сасвим је логично! Зашто би свако требало да зна шта ради најелитнија полицијска јединица ...


PTJ do sada nema nekakvih vecih akcija,osim ova hapsenja sto su i proslavila jedinicu.Inace ove dve jedinice odlicno saradjuju i razmenjuju iskustva,ali naravno da postoji doza netrpeljivosti.
Има оно што су се са вехабијама јурили по планинама и шумама ... бар ја мислим да је то била ПТЈ
 
Колико ја знам САЈ по опреми не заостаје за страним колегама

pa realno, verovatno ne moze da se uporedjuje sa mnogo vecim budzetima koji imaju druge policije na raspolaganju ili da to kazemo drugacije ako nasi imaju jednu dobru snajperku na raspolaganju druge jednice imaju 5-6 takvih, trose vise para na obuku, veci luksuz imaju na raspolaganju njihovi pripadnici, mozda bolje objekte, trening centre i sl. sve to utice, ali da li je to presudjujuce kada dodje do prave akcije ne znam, ali stoji cinjenica da se samo ponavljanjem dolazi do savrsenstva, a to sve kosta
 
pa realno, verovatno ne moze da se uporedjuje sa mnogo vecim budzetima koji imaju druge policije na raspolaganju ili da to kazemo drugacije ako nasi imaju jednu dobru snajperku na raspolaganju druge jednice imaju 5-6 takvih, trose vise para na obuku, veci luksuz imaju na raspolaganju njihovi pripadnici, mozda bolje objekte, trening centre i sl. sve to utice, ali da li je to presudjujuce kada dodje do prave akcije ne znam, ali stoji cinjenica da se samo ponavljanjem dolazi do savrsenstva, a to sve kosta
Па што јес јес ал опет реално гледано колико од тог свег наоружања они заправо користе ...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top