Orijentacija na istok

etleboro

Početnik
Poruka
39
Све је у реду када САД и Велика Британија намећу правила на тржишту и у енергетском снабдевању безобзирно користећи државне ударе, превентивне ратове, насилне шпекулације и субвенције господарима рата.

Нестабилност Кавказа, од Каспијског до Црног мора, кћи је англоамеричког империјализма који је продро у та подручја после распада совјетске империје. „Тексако“, „Шеврон“ и „бритиш петролеум“ спремни су да раскомадају остатке совјетског костура у Чеченији, Грузији, Азербејџану. Европа de facto на коленима гледа како се уз државне преврате граде километри и километри нафтовода који води до Сејхана, сигурног лучког терминала на јужним обалама у савезничкој Турској.

Европа није седела скрштених руку, пар година касније, када је, десетак година после првог великог јуриша на још топле рушевине совјетске тврђаве, група фондација са америчком матрикулом изградила – помоћу звецкања долара – лик новог демократског председника Украјине, Виктора Јушченка, који је био актер олигархијског успона на великом банкету Међународног монетарног фонда у Кијеву. Укроћена Европа, проширена на исток у свето име НАТО пакта, стаје на страну „наранџасте револуције“, обојеног државног удара једнаког као што је био онај у Грузији. Међу првима који су славили биле су баш оне чланице које су за улазак у Европску Унију добиле америчку подршку пре саме европске сагласности: Пољска и Мађарска. Посебно Варшава игра улогу „демократског“ посредника између американофилске и русофилске опције.

Пре годину дана, ехо хладног рата, који су на брзину архивирали Горбачов (отварањем првог „Мек Доналдса“ у Москви) и Јељцин (док је отпијао гутљај „кока-коле“ између два гутљаја вотке), почео је да се претвара у блиски звук никада завршене битке.

Европи, убеђеној да се налази на неповратном путу ка јединственом либералистичком тржишту под вођством САД, отвара видике Русија са Путином, повремено проглашаваним „царем“, „империјалистом“, зависно од тога да ли су акције које је предузимао усмерене на сузбијање америчке агресивности, на консолидацију Руске Федерације или на одбрану националних интереса.

Пошто се не може напасти Кремљ до краја, нападају се његови највернији савезници, са Белорусијом на челу. Битка постаје смешна када се, да би се показало у каквој диктатури живе Белоруси, износи као пример недавни закон о имиграцији који одриче право белоруским манекенкама да се крећу по целој америчкој територији.

Протекционизам лоше звучи на уснама непријатеља, али нико се не скандализује када САД доказују – интелигентним бомбама, осиромашеним уранијумом и белим фосфором – да су спремне да бране оно што сматрају „окућницом“, односно остатак света.

Путин је донео победу далеко значајнију од самог споразума који су потписали његова десна рука Медведов и Украјинци из „Нафтогаза“.

Улог је био двострук: са једне стране, доказивање међународној заједници да је Русија у стању да диктира темпо на комерцијалном плану; са друге, да се по хиљадити пут опомену европски суседи о потреби да на време преиспитају своју слепу „атлантску љубав“.

Само пар месеци раније, као задње чин свог седмогодишњег канцеларског мандата, бивши немачки премијер Шредер прихватио је Путинов изазов стављајући немачки потпис на пројекат балтичког гасовода, који представља алтернативу (у будућности) за атлантску свемоћ у погледу енергетског снабдевања.

Савезници из Европске Уније су га оптуживали за издају, пошто су потпуно заслепљени у свом подаништву Вашингтону.

Време је да се европа ослободи великог америчког товара.

Европа је на истоку, на копну, а не на Атлантском океану.

Сиро Азинели
 
Одавно ја то говорим.
Рече неки руски мислилац да запад иде у пропаст авионом, а Русија трамвајем :mrgreen:
Ако је Русија Запад (а не Исток) чему онда антируска кампања у многим западним медијима? Што вилене локални трабанти?!?
Такође се не слажем што се тиче заосталости. Русија је напреднија него прозападна Грузија :mrgreen:
По објективним критеријумима :[115]:

Ствари око "наранџасте револуције" су ме убедиле да нас Америка (па ни Европа) не сматра својима, али исто тако да се треба уздати у још даљи Исток - Кину. Мада и Русија сада показује да није за бацање.

О свему осталом погледати литературу Центра за модерну деталибанизацију 8)
 
I ja kažem - Rusija je u fazi prvog kapitalizma koji je Amerika odavno prošla.
Jurišaju po celoj Evropi, od fudbalskih klubova do vila po Crnoj Gori.
Takodje uveli demokratiju.

Napred Ruskim stopama braćo Srbi i sestre, snajke, ribe Srpkinje!
 
12623580-12623583-slarge.jpg

DVOJICA DEMOKRATA SA SVE ZVEZDICAMA :D
 
Da imamo političare koji umeju da se bave politikom,ne bi morali da drobimo ovoliko gluposti...te zapad,te istok,te ovo,te ono.Niko ništa ne poklanja,i niko ne daje podršku bez interesa.Glavni oslonac politike,jaka ekonomija kod nas ne postoji.Zaključite sami šta je ono što nam treba i da li će neko da nam pokloni pare,da nam ojača ekonomiju.
 
I koga mi sada da branimo, Rusiju ili Ameriku? Hajde svi Srbi - NE DAMO KREMLJ.

Ko malo bolje pamti, u skorasnjoj proslosti Rusija je drzala pod okupacijom celu istocnu Evropu i deo Azije. Koliko su ove porobljene zemlje napravile ruskih nuklearki i propatile pod Rusima. Pitajte ljude u tim zemljama hoce li sa Rusima u federaciju ili konfederaciju. GDE RUSKA CIZMA ZGAZI TU TRAVA NE NICE. Sve baljezgarije, mi i oni pravoslavni, pa eto oni samilosni... pomazu nam.
Mi i kad nam ne nude "milosrdnog andjela" trazimo ga, na ovaj ili onaj nacin.

Rusija - Amerika, koja razlika, razlika je samo u nacinu i metodama pljacke, Kome su oni pomogli neka mu je Bog u pomoci. A mi ovako mali nikako da se opametimo, tumaramo ko' guske u magli.

Daleko im kuca, i jednim i drugima. Daj nadjimo mi u svoj ovoj svetskoj frci svoje mesto, pa da zivimo jedan normalan zivot, a ne da resavamo svetske probleme. One koji su u guzvi izmedju dvojice siledzija retko kad promasi samar. Pa cemo posle da se cesemo, sta ovo bi.

A ova nasa politicka elita, oni ne mogu da sagledaju interese mesne zajednice a ne drzave, diplomate tipa Vuka Jeremica, Tadica i sl. Pa ljudi misle da je diplomatija zabaviste, sportski dogadjaj a obicno ne znaju jesu li dosli ili treba da idu.
 

Back
Top