SPECIJALNA ANTITERORISTICKA JEDINICA....... MOLIM VAS POMOZITE

Ja bih ti predlozio da konkurises u vojnu skolu,tj.tacnije skolu za podoficire,traje godinu dana,a pri kraju same skole dolaze iz spec.jedinica i nude reklamni program za prijavljivanje,prijavis se,ako prodjes sve lekarske i fizicke provere,ides na osnovnu obuku,pa posle toga na specijalisticku i tako nastavljas u spec.jedinici,mozda uspes da udjes u kobre ko zna sve zavisi od tvojih psihofizickih sposobnosti,o konkursima se mozes informisati preko vojnih odseka,mislim da ti je to bolja varijanta,naravno odatle posle mozes da biras oces u saj ili bilo koju drugu spec.jedinicu,kobre su kobre,cela obuka im je jaca od SAS-a,a tokom zadnjih ratova su imali i direktna borbena iskustva sa sas-ovcima,koliko znam englezi su jedva ostali zivi,mislim to sto je ostalo.
 
Ja bih ti predlozio da konkurises u vojnu skolu,tj.tacnije skolu za podoficire,traje godinu dana,a pri kraju same skole dolaze iz spec.jedinica i nude reklamni program za prijavljivanje,prijavis se,ako prodjes sve lekarske i fizicke provere,ides na osnovnu obuku,pa posle toga na specijalisticku i tako nastavljas u spec.jedinici,mozda uspes da udjes u kobre ko zna sve zavisi od tvojih psihofizickih sposobnosti,o konkursima se mozes informisati preko vojnih odseka,mislim da ti je to bolja varijanta,naravno odatle posle mozes da biras oces u saj ili bilo koju drugu spec.jedinicu,kobre su kobre,cela obuka im je jaca od SAS-a,a tokom zadnjih ratova su imali i direktna borbena iskustva sa sas-ovcima,koliko znam englezi su jedva ostali zivi,mislim to sto je ostalo.

Ako mislis na onaj kurs za vodnike u Pozarevcu, mislim da on vise ne postoji, kao ni kobre!Svi srpski specijalci su ti u Nisu i Pancevu...Kobre su bile u 72., a sada su neke u gardi, neke u specijalnoj brigadi itd!Neka bolje proba da vidi za zandarmeriju pa onda ce da vidi za dalje!Jakove srecno!
 
Prijatelju,ranije je SAJ kandidate uzimao iz Sremske Kamenice,tj. od trenutka njihovog skolovanja pracen je njihov rad i onda se pozivaju u SAJ.Ti kazes da Srednja Skola unutrasnjih poslova ne postoji,to veruj mi ne znam(ne verujem i nisam cuo za to ukidanje skole),ali ako je to istina onda se mozda nesto promenilo.Ali,buduci da insistiras,javi mi se na PP.
 
Mi odosmo predaleko...... Sada sam skroz zbunjen.... Kako god.... Moze li mi neko opisati Kakvi su ti testovi, i kakve su obuke.... A to sa zenama kakve veze ima, pa ako nemas privatan zivot opalis neku kuvaricu... Sta ima veze..
Prvo... svaka cast za avatara... tako treba...

Drugo... u SAj mozes doci samo iz MUP-a... Nisam siguran da moze iz Vojske... Verujem da je bilo slucajeva, ali to je isto kao sto je i komandant Zandarmerije dosao iz Vojske... politika i veza...

Drugo... ako imas zavrsen fakultet ili visu... pa makar to bili Policijska akademija ili VSUP... koje su sad objedinjene... drasticno sam sebi smanjujes mogucnost da upadnes u SAJ... Zasto... zato sto onda moraju da ti daju i cin... a cin bez iskustva je besmislen... Tako da bolje zavrsi kurs za policajca ili zandarma... Onda nadji nekoga ko je vec u SAJ-u i popni mu se na glavu...

Taj konkurs postoji, ali je polujavan... Da bi upao na njega mora neko iz firme da te pogura... Da kaze da si dobar decko... Onda ides na lekarske preglede i fizicku proveru za koju moras biti vrashki spreman... Raspitacu se tacno sta se proverava ako te zanima... Posle toga upadas na selekciju... Tu dodje oko 10-20 onih koji su prosli preglede i testove... Selektivna obuka je ono najteze... tu otpadne vise od pola onih koji dodju... odnosno... odustane...

Kako izgleda... ostavis telefon kod kuce... pozdravis se sa svojima i odes u nepoznatom pravcu na neodredjeno... Niko ne zna gde si... I vratis se posle dva meseca sa rezultatom... Akcenat je na psiho-fizickoj izdrzljivosti... Onda te za Novu godinu puste malo na vikend i vratis se na finish... Ko dozivi taj vikend verovatno ce i biti u SAJ... Obicno svi napuste pre toga...

Trenutno je mislim selektivna obuka u toku... A ovo sto sam ti napisao je iskustvo od prosle godine... Posle toga, te svi smatraju kolegom i ravnopravnim, a posao je maksimalno naporan i predstavlja stalni trening... nema lencarenja... Plata je preko 70 tisuca... Uslovi za rad odlicni... kolektiv odlican... O opremi da ne pricamo...

Sve u svemu profesionalizam No 1!!!

Toliko... Puno srece... Imas dovoljno vemena da se pripremis ili da promenis ideju o struci:)
 
Neko pitanje od mene, ako neko zna molio bi da mi odgovori.
Da li ima neke razlike izmedju prijema za opertivu i za logistiku kod spec. jedinica?
Da li kod konkurisanja, diploma fakulteta ima neki uticaj?

Ne moras da imas diplomu fakulteta. Odnosno, pozeljno je, ali vecina je nema, pa im MUP pripomogne da je dobiju ;). A neki rade i sa srednjom skolom ui borbenim timovima. Tokom odabira kandidata procenjuju se sklonosti, pa se na osnovu toga odredjuje ko ce gde. Naravno, bitna je i licna sklonost i zelja. Policijska ili Vojna akademija nisu obavezne, jer u spec. jedinicama rade i ljudi sa zavrsenim DIF-om, Pravnim fakultetom, fakultetom bezbednosti, Defektologija, FPN, ali i raznim trenerskim skolama i slicno. Mozes da zavrsis neki od tih i na nekom privatnom fakultetu i tako olaksas sebi posao. Ako nece da te prime nece ti fakultet puno pomoci.
Bitno je da te prime, a posle te skoluju oni, salju te na razne kurseve o njihovom trosku. I to je sve odlicno organizovano, pa vredi truditi se.
 

Back
Top