BezOBRAZno nas lažu! Zabrana Obraza i sličnih!

Da li ste za zabranu fašističkih organizacija Obraz, Nacionalni stroj, 64 županije


  • Ukupno glasova
    292
  • Anketa je zatvorena .

nesha t.

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.885
Prvi zvaničan spisak neonacista
10. decembar 2005. | 09:40 -> 19:20 | Izvor: B92, Beta
Novi Sad, Subotica -- Policija utvrdila da su Nacionalni stroj, skinhedi, Krv i čast i Rasonalisti neonacističke organizacije, a Obraz klerofašistički,dok su Pokret 64 županije i Honvedi nazvani neformalnim društvenim grupama koje nisu izričito optužene za delovanje s neonacističkim obeležjima.

MUP Srbije i Odbor Skupštine Vojvodine za bezbednost izdali su zajedničku informaciju o delovanju neonacističkih organizacija u Vojvodini.

Policijska analiza pokazala je podudarnost delova programa političkog pokreta "Obraz" i skinheda, uprkos tome što postoji animozitet između hrišćanske desničarske omladine koje okupljaju 'Obraz' i 'Dveri' s jedne i skinheda, koje vide kao nevernike, s druge strane.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2005&mm=12&dd=10&nav_id=182260

Pripadnici Obraza vole da se distanciraju od ostalih fašista objašnjavajući nam da to nisu. Čak i kad je jedan od njih u trenucima iskrenosti priznao ko mu je pravi idol ...
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=5118598&postcount=5
...demantovanje je nastavljeno uz opaske kako on navodno nije njihov.
Poznato je da je Dimitrije Ljotić uzor pripadnicima Obraza. Činjenica je da je dotični još pre 2 svetskog rata otvoreno izražavao divljenje Prema Hitleru, te je nakon okupacije oduševljeno prihvatio da za njega obavlja prljave poslove po Srbiji. Ulizištvo Hileru je išlo čak dotle da je predlagao da se od Srba formira SS divizija, kao što su po jedna stvorena od strane Hrvata i Bošnjaka. Čast srpskog naroda je ipak spašena time što nije mogao naći dovoljan broj budala koje bi podržale njegove sumanute ideje. Posle rata je ovaj notorni zločinac naravno streljan i nemojte mi sad roniti suze kako su on i njemu slični jadne žrtve komunističkog režima.

Danas pripadnici Obraza pretežno tvrde da nisu za Hitlera, a cene Ljotića koji je bio njegov ovlašćeni predstavnik ovde ( dva puta se i sastao s njim u Berlinu ). Da li to oni pojma nemaju u šta zapravo veruju ili misle da se svi mi ovde zakopčavamo na leđa?
 
sve u svemu zabraniti, i staviti tacku na to.
a oni posle neka nas tuze strazburu pa nek strazbur kaze da su zabranjeni zbog neceg drugog a ne velicanja zla. mislim da njima ne treba gledati u citap demokratije. jer oni je narusavaju. ko sto je i u svetu uradjeno - jednostavno nemas pravo da budes nacista, pa ti vidi sta ces.
 
sve u svemu zabraniti, i staviti tacku na to.
a oni posle neka nas tuze strazburu pa nek strazbur kaze da su zabranjeni zbog neceg drugog a ne velicanja zla. mislim da njima ne treba gledati u citap demokratije. jer oni je narusavaju. ko sto je i u svetu uradjeno - jednostavno nemas pravo da budes nacista, pa ti vidi sta ces.



Baš tako, a istomišljenici,... pa... neka misle u sebi.
 
sve u svemu zabraniti, i staviti tacku na to.
a oni posle neka nas tuze strazburu pa nek strazbur kaze da su zabranjeni zbog neceg drugog a ne velicanja zla. mislim da njima ne treba gledati u citap demokratije. jer oni je narusavaju. ko sto je i u svetu uradjeno - jednostavno nemas pravo da budes nacista, pa ti vidi sta ces.

Pozdravila te americka nacisticka partija

http://www.nsm88.org/

sto nisi zabranio mami da te rodi :D
 
ja ne podrzavam naciste podrzavam demokratiju. a po demokratiji i nacisti imaju pravo na sopstveno politicko delovanje sve dok ne ugrozavaju ustavno uredjenje zemlje i njen suverenitet i integritet.

vas problem je sto ste vi za komunjarsko shvatanje demokratije. Demokratija i sva prava za NAS i koje misle isto kao mi, a ZABRANE, ZATVORI, MALTRETIRANJE ZA NJIH, tj one koji ne misle kao mi. Najobicnije komunjare.


eto vidis da u americi postoji nacisticka partija Amerike i niko ne dize dzevu zbog toga i ne proziva ameriku da je nacisticka drzava.

Ja ne volim nacizam i mislim da je losa ideologija al ne mozes ljudima da zabranis da drugacije misle. Generalno mnogo vise ljudi je pobijeno u okviru recimo Islama ili Hriscanstva kao idelogije u srednjem veku pa nisam video da se iko zalaze za zabranu islama ili hriscanstva zbog toga. Cele civilizacije urodjenika u Americi su istrebljene zato sto nisu htele da prihvate hriscanstvo za svoju veru i ideologiju navescu ti samo neke - Inke, Maje, Azteci, indijanska plemena severne Amerike itd.
 
ja ne podrzavam naciste podrzavam demokratiju. a po demokratiji i nacisti imaju pravo na sopstveno politicko delovanje sve dok ne ugrozavaju ustavno uredjenje zemlje i njen suverenitet i integritet.

vas problem je sto ste vi za komunjarsko shvatanje demokratije. Demokratija i sva prava za NAS i koje misle isto kao mi, a ZABRANE, ZATVORI, MALTRETIRANJE ZA NJIH, tj one koji ne misle kao mi. Najobicnije komunjare.

eto vidis da u americi postoji nacisticka partija Amerike i niko ne dize dzevu zbog toga i ne proziva ameriku da je nacisticka drzava.



Da, ali ta ista Amerika nije imala milion žrtava za odbranu od te pošasti. Nije Hitler "narodima nižeg reda" proglasio Amerikance, već izmedju ostalih - SRBE, Jarry, nas Srbe. Seti se - ti si Srbin, ili se bar tako izjašnjavaš.

Uostalom, nije me briga za Ameriku, na koju se ti, inače, pozivaš samo kad ti odgovara, nacizam je bolesno stanje ljudskog duha i ne može biti društveno prihvatljivo, ma koliko se ti pozivao na demokratiju, pa neka je i tebi "mrska" - američka demokratija.

Stalno sam sebi "skačeš u usta". Neverovatno je koliko imaš različite aršine za iste stvari.

Sigurna sam da bi na eventualnoj anketi bio "za" zabranu LDP i LSV, a kad je Nacionalni stroj u pitanju, onda si protiv.

Neverovatno.
 
Policija utvrdila da su Nacionalni stroj, skinhedi, Krv i čast i Rasonalisti neonacističke organizacije, a Obraz klerofašistički


"Policija utvrdila"? O rly? Ko u policiji? Neki saobracajac? Jocic? Koje obrazovanje je imao taj u policiji ko je to utvrdio? Koliko se dugo bavio izucavanjem (klero)fasistickih organizacija kako bi mogao bez greske prepoznati iste? Da li je policija policija ili je postala nekakav socioloski institut? O cemu mi ovde pricamo...
:?:
 
Prvi zvaničan spisak neonacista
10. decembar 2005. | 09:40 -> 19:20 | Izvor: B92, Beta
Novi Sad, Subotica -- Policija utvrdila da su Nacionalni stroj, skinhedi, Krv i čast i Rasonalisti neonacističke organizacije, a Obraz klerofašistički,dok su Pokret 64 županije i Honvedi nazvani neformalnim društvenim grupama koje nisu izričito optužene za delovanje s neonacističkim obeležjima.

MUP Srbije i Odbor Skupštine Vojvodine za bezbednost izdali su zajedničku informaciju o delovanju neonacističkih organizacija u Vojvodini.

Policijska analiza pokazala je podudarnost delova programa političkog pokreta "Obraz" i skinheda, uprkos tome što postoji animozitet između hrišćanske desničarske omladine koje okupljaju 'Obraz' i 'Dveri' s jedne i skinheda, koje vide kao nevernike, s druge strane.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2005&mm=12&dd=10&nav_id=182260

Pripadnici Obraza vole da se distanciraju od ostalih fašista objašnjavajući nam da to nisu. Čak i kad je jedan od njih u trenucima iskrenosti priznao ko mu je pravi idol ...
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=5118598&postcount=5
...demantovanje je nastavljeno uz opaske kako on navodno nije njihov.
Poznato je da je Dimitrije Ljotić uzor pripadnicima Obraza. Činjenica je da je dotični još pre 2 svetskog rata otvoreno izražavao divljenje Prema Hitleru, te je nakon okupacije oduševljeno prihvatio da za njega obavlja prljave poslove po Srbiji. Ulizištvo Hileru je išlo čak dotle da je predlagao da se od Srba formira SS divizija, kao što su po jedna stvorena od strane Hrvata i Bošnjaka. Čast srpskog naroda je ipak spašena time što nije mogao naći dovoljan broj budala koje bi podržale njegove sumanute ideje. Posle rata je ovaj notorni zločinac naravno streljan i nemojte mi sad roniti suze kako su on i njemu slični jadne žrtve komunističkog režima.

Danas pripadnici Obraza pretežno tvrde da nisu za Hitlera, a cene Ljotića koji je bio njegov ovlašćeni predstavnik ovde ( dva puta se i sastao s njim u Berlinu ). Da li to oni pojma nemaju u šta zapravo veruju ili misle da se svi mi ovde zakopčavamo na leđa?

Ovaj tekst obiluje neistinama. Ne pada mi na pamet da branim Ljotica, ali... istine radi,
Ljoticevo knjizevno i ideolosko delo, pre `41, pokazuje jasnu distinkciju od nemackog nacional-socijalizma, ne moze se pricati o nekakvom divljenju prema Hitleru.

Ljotic nikad nije predlagao da se od jedinica SDK, formira SS odred, zajedno sa Nedicem uspeo je da odbrani odluku o neslanju srpskih jedinica na istocni front, (Srbi i Bugari jedini od okupiranih zemalja nisu slali jedinice).
Posle rata nije streljan, poginuo je neposredno pre zavrsetka rata u saobracajnoj nesreci u Sloveniji.
Nikada se nije sreo sa Hitlerom, Nedic jeste jednom, `43.
 
ja ne podrzavam naciste podrzavam demokratiju. .
Pa zašto onda podržavaš Davidovića?

Pozdravila te americka nacisticka partija

http://www.nsm88.org/
Ta američka partija ne vrši nasilje, a KKK koji vrši je zabranjen. Nije ti dosta što se družoš s našim nacistima, nego i američke tražiš. Lepo.

"Policija utvrdila"? O rly? Ko u policiji? Neki saobracajac? Jocic? Koje obrazovanje je imao taj u policiji ko je to utvrdio? Koliko se dugo bavio izucavanjem (klero)fasistickih organizacija kako bi mogao bez greske prepoznati iste? Da li je policija policija ili je postala nekakav socioloski institut? O cemu mi ovde pricamo...
:?:
Pričamo o obmanama, fašistima, nisi primetio? Pouzdano znam da policajci imaju u svom sastavu dovoljno stručne ljude da to utvrde. Što se tiče imena tih ljudi, ne znam, pitaj ih.
 
Ko je u policiji zaduzen da se bavi politickom procenom rada odredjenih organizacija? Koja je to jedinica zivo me interesuje? Ja sam bio ubedjen da se policija bavi poslovima koji lice recimo na istrazivanje krivicnih dela a ne time ko je kako raspolozen prema kleru.
Ovo degensko saopstenje bolida iz policije ozbiljno mogu da shvate samo jos veci degeni - B92 i pacenici koji gutaju sve sto oni objave.
 
Bio bi zadivljen kad bi znao koliko sve poslova policija radi.Vidis, u policiji postoje i profesionalni pregovaraci koji pregovaraju sa teroristima koji drze taoce, pa postoji i posebno odelenje za pracenje marginalnih grupa kao sto su obraz i stroj, te ih u skladu sa informacijama i iskazanim stavovima i delovanjem tih grupa, i klasifikuju.Doduse, ne treba mnogo mudrosti pa da se organizacija ciji clanovi dizu ruku u zig hajl ispred zastava sa svastikom, okarakterisu kao nacisti.
 
Cccccccc.Da, pregovaraci, koji pokusavaju da pregovaraju sa teroritima i ubede ih da puste taoce, ili, ako to ne uspe, odvlace im paznju dok se specijalci ne uvuku unutra; ti pregovaraci dalje sluze tome da, ako taoca ili taoce drzi mentalno poremecena osboba, takodje da ga ubede da taoce pusti ili mu takodje odvuku paznju dok se specijalci ne aktiviraju.U kom srednjem veku ti zivis, covece?
 
Ovaj tekst obiluje neistinama. Ne pada mi na pamet da branim Ljotica, ali... istine radi,
Ljoticevo knjizevno i ideolosko delo, pre `41, pokazuje jasnu distinkciju od nemackog nacional-socijalizma, ne moze se pricati o nekakvom divljenju prema Hitleru.

Ljotic nikad nije predlagao da se od jedinica SDK, formira SS odred, zajedno sa Nedicem uspeo je da odbrani odluku o neslanju srpskih jedinica na istocni front, (Srbi i Bugari jedini od okupiranih zemalja nisu slali jedinice).
.

Tridesetih godina prošlog veka, s usponom Hitlerovog
režima u Nemačkoj, antisemitska kampanja postala je i u srpskom
društvu organizovanija. Ovu kampanju je predvodio fašistički pokret
Zbor
, uz nekoliko pronemačkih urednika novina (npr. Stanislav Krakov i
Danilo Gregorić, urednici lista Vreme, Miodrag M. Savković, urednik
lista Male novine itd.) koje je podržavalo nemačko Ministarstvo
propagande i njegovi predstavnici u Nemačkoj ambasadi u Beogradu.
Najznačajniji i najradikalniji srpski desničarski pokret tog vremena
bio je Zbor, koji je osnovao Dimitrije Ljotić . Danas se
Ljotić smatra glavnim arhitektom i predstavnikom srpskog fašizma od
pre Drugog svetskog rata.

Strahinja Janjić, okupacioni predsednik kragujevačke opštine i istaknuti ljotićevac, zdušno je predlagao osnivanje srpskog SS odreda i njegovo slanje na staljingradski front.
Zabeleženo je i učešće pripadnika srpskog fašističkog pokreta „Zbor“ u streljanju nekoliko hiljada talaca u Kragujevcu, među kojima i đaka izvedenih iz školskih klupa, oktobra 1941.
 

Back
Top