PROBLEM Log on to Windows XP

sklopotnica

Zainteresovan član
Poruka
173
Imam Win XP, sve je do nedavno funkcionisalo ok!
Sada kad se dize izbaci masku Log on to Windows kao i pre da upisem username i pasword.
Upisem to , ali verovatno pogresno. Znaci te sifre nece i ja mogu samo da nagadjam.
Sta da radim. Nije problem u capslock i drugim sitnicama.
Da li je neko imao ovakav problem.
MOLIM HITNO POMOC, OVO MI JE PUNO VAZNO
HVALA DO NEBA
 
Restart > F8 pri podizanju sistema , odaberi "Safe Mod" , Uđi na nalog "Administrator" , pa promenio parametre za svoj nalog u Control panel-u "User Accaunts"
Pa kako će se ulogovati kao Admin ako nije u mogućnosti da se uloguje ni kao user?
Ili kada ti se pojavi prozor za logovanje dva puta brzo stisni CTRL + ALT + DEL , u prozorčetu upiši Guest umesto Administratora i stisni ok. :)
Guest a. je po default-u isključen, zar ne? A i koja je korist od toga kad ne može ništa konkretno da uradi u njemu?
 
Pa kako će se ulogovati kao Admin ako nije u mogućnosti da se uloguje ni kao user?

Guest a. je po default-u isključen, zar ne? A i koja je korist od toga kad ne može ništa konkretno da uradi u njemu?
Istraživanjem je dokazano Da 90% korisnika nije stavilo šifre na administratorske naloge , a stavili su šifre na korisničke naloge , 8% je stavilo šifru "12345" i "Administrator" tek dva posto je stavilo ozbiljne šifre na administratorske naloge i to su obično profesionalni korisnici . Svega 1% korisnika drži uključene šifre na BIOS-u!!
Guest nalog je po defaultu isključen Ali se uvek može pokrenuti!

Što se tiče pomenutog problema , da je on/ona malo proguglao/la po internetu našao/la bi bar 10 alata koji omogućavaju brisanje pasworda , od kojih je bar jedan free. A mi što znamo ne pominjemo te alate jer oni nisu legalna sredstva i njihova upotreba spada u neke druge domene.
 
:)
Jesi li se ti to meni malo iznervirao?
Samo primetih očigledno... NHF...8-)
Guest nalog je po defaultu isključen Ali se uvek može pokrenuti!
Nego u vezi ovoga... Kako misliš uvek se može pokrenuti?
Hoćeš da kažeš da se može pokrenuti pri samom logovanju premda je isključen?
Mislim, ono... Pitam jer nikad nisam pokušavao tako nešto pa me zanima.
Malo mi je to čudno ako je tako...
 
@sklopotnica
Malo sam citala tvoje teme sa Krstarice i da te pitam nesto:
Sta ti radis svojim operativnim sistemima kad sa svakim imas probleme od 98-ice, XP-a, Win2000 (mozda mi je neki i promakao).

Juce:
1) Radim na win 98 jos:sad:, posjedujem USB memory stick 2.0 1GB Easy takems
Ne mogu nikao da ga instaliram, mada kazu hoce na win 98.
Driv ne mogu da nadjem na netu nikao .Pretraziom sam adresu proizvodjaca i puno toga , ali nista.
Molim za pomoc , ali konkretnu.

hvala puno

2) prilikom dizanja sistema izbaci:

Alert ! previous shut down due to thermal event.
Strike the F1 key to continue, F2 to run the setup utility.

kad idem na F1 onda weindows normaly, pa se izgasi i tek posle par pokusaja prodje..

nisam racunar korisnio desetak dana pa mozda nema dobro "usaglasavanje" sa haed diskom ili.......?

Molim savjet od dobronamjernih

pozdrav!

3) WINDOWS 2000 NECE Da se podigne, izbacuje sledece:

STOP: 0x0000007B (0x81410CD0,0xC0000032x, 0x00000000, 0x00000000)
INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE
Molim za pomoc i savjet sta da radim!
Hvala unapred!

4) Da li postoji besplatan softver za razbijanje administratorskih naloga,
ne mogu da promjenim lozinku, nista od parametara ne mogu menjati
molim pomoc
hvala

5) Upalim komp pod windows xp....Sestra nesto zeznula i zaboravila lozinku i pasword. Tako da racunar trazi username i pasword.
Kako da postavim nove parametre. Normalno komp.nije umrezen!
Hvala

6) Postovani, kada ukljucim racunar koji dadi pod windows xp ubrzo mi se pokaze sledece:

STOP: c0000218 (Registry File Failure). The registry cannot load the hive (file):
/system root/system 32/config/system
or its log or alternate.
Beginning dump of physical memory. physical memory dump complete. Contact your system administrator or technical support group for further assistance

MOLIM ZA SAVJET STA DA URADIM
S postovanjem!


I za finale:

7) POSTOVANI,
INTERESUJEM SE ZA POSAO U TELEKOMU SRBIJE, ALI NIGDJE NE MOGU DA DODJEM DO INFORMACIJE KOLIKE SU TAMO PLATE NPR. MOG ZVANJA DIPLOMIRANI INFORMATICAR...

U cemu je zapravo tvoj problem??
 
Znam da je ovo protivno pravilniku (i ponizno prihvatam privremeni / vaspitni ban), ali prosto moram...


27de2f43f6.gif
 
dr_Boro , Uh mene je malo teže iznervirati , ništa se ti ne boj nisi ugrožen s moje strane a i previše te cenim jer znam da imaš ogromno znanje , da bih te napadao , nego ne želim da upadam u zamku tipa da nekom pomognem a taj provali u tuđi kompjuter sa tim , mada je na ovom forumu toliko bilo priča oko toga i o tim programima da je uz malo truda mogao da dođe do imena programa i da ih nađe negde na net-u.
I da Guest accaunt se može skoro uvek pokrenuti sa onom forom naravno ako uopšte postoji ,ako postoji onda i nije bitno dali je off ili on , za nepoverovati je.
I na kraju dozvoli da ti se pridružim :D :D :D :D :D
 
promjenio sam bio domain i selektova workgroup i to se posle desilo,
pored stoji SR u maloj plavoj kocki,
sa dve tastature sam probao, a mogu opet

Na osnovu svega sto je vec vidjeno na ovoj temi, ovde moze da bude i fremlina..

Ali ako vec hocemo, moze da bude jedna banalnost...

Ako je sve tacno sto je postavljac teme napisao onda je najvjerovatnije problem u rasporedu slova....

Kako???? Boldovano lijepo pise gdje je problem, a prije radnje sa domainom je vjerovatno bilo podeseno na EN, stim da znate i sami da neks slova nemaju svoje mjesto..

Najvesci problem prouzrokuje slovo Z

Ako je :

Primjer:
password bio zaragoza
na SR tastaturi je to yaragoya..

I jos jos nesto..

Dr.Boro
nasmijao si me do suza...
 

Back
Top