Plavi ekran - restart PROBLEM

TajRad

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
170
Pre nedelju dana sam prikljucio tft monitor 19"
preko dvi ulaza na graficku 128 mb i dodao sam 512 Mb rama ddr400 na postojecih 256 mb ddr333
pokusao sam tada da instaliram i service pack 2,ali nije islo,pa sam uz muke ponovo instalirao xp
od tada je pc poceo s' vremena na vreme da se restaruje,a do tada se to nikada nije desavalo.
Instalirao sam xp jos nekoliko puta,sto upgrade sto format c pa nova instalacija.

Trenutno stanje posle poslednje instalacije je da se barem jednom dnevno pojavi onaj plavi ekran (dumping memory sa odbrojavanjem) pa restart
probao sam sve varijante koje su ponudjene na plavom ekranu za otklanjanje istog:upgrade-ovao/flash-ovao sam bios,update-ovao drajvere za maticnu (agp i sl),kao i drajver za graficku
ali plavi ekran se opet pojavljuje,totalno random i u najrazlicitijim situacijama,kad hocu da otvorim folder,kliknem na nesto u browseru,kopiram nesto itd...

Kako da resim problem???

HVALA unapred
 
Posto si cackao memoriju proveri da li si dobro usla u slot. Drugo resenje ne vidim. Nisam siguran da neces imati problema sa memorijom jer ti je jedna ddr400 a druga ddr233 po mome bi trebale da su iste sacekaj mozda ces dobiti sigurniji odgovor. U medju vremenu proveri da li je dobro upala u slot
 
o.k je usla,da nije ne bi se dizao os vec bi se culi beep kodovi,kao sto se desilo ortaku pre neki dan,skinio sam sad neke programe za testiranje memorije,da vidim kako radi...mozda slotovi za ram na maticnoj msi koja je stara 3 i po godine ne primaju novu memoriju kako treba...videcu
 

Back
Top