Feminizam i muzika

Liza Dennis

Domaćin
Banovan
Poruka
3.703

Ja sam feministkinja. Od pocetka sveta zene su se borile za svoja prava. Eva je htela da bude ta koja ce nahraniti Adama. To su vec koreni nezavisnosti zena. Mama mi je rekla: “Liiiizo, obrazuje se i pamet u glavu, tako ces postati svoj gazda!” Ja sam nju poslusala i pocela sam da sviram muzicke instrumente i pevam. Videla sam da je muzika olicno tlo za sirenje ideja o slobodi zena.
Ipak, ja najvise volim da budem princeza oko koje trckaraju momci i ispunjavaju joj sve njene zelje. Tada se osecam najlepse. Jos ako imaju skupa kola. Uuuuuuh, nema mi mi kraja. Lepa Brena, Vesna Zmijanac i Mira Skoric su srdinom 90. tih otpevale cuveni hit o muskarcima. Postojala je i Girl Power, koju smo zapocele moje drugarice Bananarame i ja, a koju su kasnije eksploatisale mnoge druge zenske grupe.
Muzicka industrija je prepuna pevacica, koje svojim atraktivnim izgledom sebe predstavljaju kao igracku za muskarce. Muzika im je i obezbedila da budu odminantne i samostalne. Koliko je muzika doprinela emancipaciji zena?
8-)
 
owo zwuci kao da su zene gay. ili wrlo sowinisticki.

Cek malo...
Sta npr... da se tema zvala sovinizam i muzika?!

Ista je to stvar...
Niko nije rekao da su zene gay... vec sam rekao da ti jbni feministicki pokreti to propagiraju...

Nisu to nikakvi borci za zenska prava... to je teska zabluda...

Zene imaju jednaka prava ko i muskraci...
A to sto se feministkinje trude da zene dominiraju to mi se ne svidja... jer je isto kao i sovinizam... zapravo intenticno...

Nije ovo 19. vek pa da sada ne znam ni ja se nesto desava ili sta god...

Dovoljno je malo gledati na tv-u sta pricaju pripadnice tog pokreta i sve ce vam biti jasno...
 

Back
Top