Да ли сте прочитали "Mein Kampf"

Да ли сте прочитали књигу "Mein Kampf"?


  • Ukupno glasova
    46
  • Anketa je zatvorena .
Poruka
8.488
Пошто видим да сви пљују по поменутој књизи, јако ме занима колико их је прочитало ту књигу и где су је набавили?
И наравно, занима ме да ли је могуће да у тој књизи нема баш ништа паметно за прочитати!?
 
ima da se kupi i na platou na zelenom vencu...kod onih ulicnih prodavaca....verovatno je jeftinija nego u knjizari,a ista knjiga
a da pitam ja vas
ko je od vas procitao bibliju???
kako se to ne zapitaste...a mein kampf.....moze ali i nemora
Нви завет јесам, а Стари завет ми не пада на памет да читам, заболе ме шта су Јевреји радили пре Христа и зашто су водани по пустињи 40 година???
 
Ja sam je procitao...ima neka zanimljiva posmatranja na svet, ali u principu je baljezganje, jedva sam je procitao. Imas da je nabavis u Beogradu,knjizara pored Vukove zaduzbine

Чекај, па то значи да је штампана у Србији?
Јел` зна Чанак за то?
Треба му рећи, можда се спали испред књижаре.:twisted:
 
ima da se kupi i na platou na zelenom vencu...kod onih ulicnih prodavaca....verovatno je jeftinija nego u knjizari,a ista knjiga
a da pitam ja vas
ko je od vas procitao bibliju???
kako se to ne zapitaste...a mein kampf.....moze ali i nemora

Хе,хе...
Када би библију прочитали сви хришћани, већ сутра би се вера угасила.
Ћути, боље да не читају, биће вас више ако само верују у оно што им се каже... :lol:

''Mein kampf'' нисам прочитала. Живо ме чуди што законом није забрањен. Мора да су успели да преправе кључне делове и да им одговара да се та књига чита... Но прочитаћу па ћу онда коментарисати...

KoscheiBesmertnii, која се то књига чита од средине?
Како верујеш сину ако не знаш од каквог је оца?
 
Najzanimljivije u knjizi je njegova biografija (našminkana naravno, ali opet se i iz nje može mnogo saznati).
Takođe je "poučno" pročitati metode borbe, organizaciju partije, odnosno kako on planira doći do vlasti.

Veliku pažnju posvećuje omladini i njezinoj indoktrinaciji kroz obrazovanje od malih nogu.

Ostalo su plitke kvaziintelektualne analize.

E da naravno dio o širenju Njemačke na istok je isto bitan - čovjek je fino rekao šta namjerava uraditi, ali ga niko nije ozbiljno shvatao.

Da bi se dobio bolji uvid u Hitlera trebaju se pročitati i Razgovori za stolom, a i Moj poredak svijeta (onaj prvi obavezno).
 
Хе,хе...
Када би библију прочитали сви хришћани, већ сутра би се вера угасила.
Ћути, боље да не читају, биће вас више ако само верују у оно што им се каже... :lol:

''Mein kampf'' нисам прочитала. Живо ме чуди што законом није забрањен. Мора да су успели да преправе кључне делове и да им одговара да се та књига чита... Но прочитаћу па ћу онда коментарисати...

KoscheiBesmertnii, која се то књига чита од средине?
Како верујеш сину ако не знаш од каквог је оца?

Књига је подељена на поглавља која се могу разматрати и свако за себе... а и има људи који почну, па одустану, или читају "на прескок".
 
Прочитао сам. По стилу писања је више него јасно да ју је писала особа без формалног образовања, препун је једнореченичних пасуса у виду прокламација и парола и дигресија. Што се садржаја тиче, може се поделити на аутобиографски и политичко-аналитички део. Као што рече краутербокс, аутобиографски део је прилично романтизован. Политичко-аналитички још и има неке логике када прича о унутарнемачким питањима али кад крене о расама, заверама и сл...пиши пропало.
 
Da li je za nacisticki pokret vazniji Mein Kampf ili dela Nichea i sl.?

Ниче је злоупотребљен, као и Шпенглер, и романтичари, чак можда и Хегел.
Једино што би по значају могло да се мери са Мајн Кампфом су идеје о "нордијској раси", сад заборавих који су то професори фавотизовали... Такође "Међународни Јеврејн" дело америчког индустријалца Форда је веома значајно за идеогенезу.
 
Ма људи, читајте Химлеров велики план од Хедер Прингл. Није толко о идеогонези, више о идејама које су проистекле из нацизма. Рецимо Аненербе и њихова експедиција на Тибет, теорија "универзалног леда", онда неки Вајзтор који је изашао из луднице па им био главни "пророк"... лудило!
Мада идеје су свакако занимљиве. Углавном као уметничка инспирација, тек понешто ваља и критички узети у обзир.
 
Prijatelju kao prvo samo pitanje je totalno bezveze, jer 99,99% nacista ni tada, a ni sada ne bi moglo shvatiti 0,1% Ničea.

Kao drugo, možda sam ja ono pregrubo rekao "nemoj vrijeđat", ali jednostavno mi je bilo čudno da iko može postaviti takvo pitanje.
Ispada da je Ničeova filozofija program nacista, a ne "Moja borba", koja je do '32. prodana u preko 5 mil. primjeraka, a nakon dolaska Hitlera na vlast do rata prevedena na 11 jezika. Svaki vjenčani par npr. nakon '34. pri registraciji dobijao je jedan primjerak na poklon.

Isto si tako mogao pitati da li su za komunistu važniji Hegelovi "Osnovi filozofije prava" ili "Manifest komunističke partije"?
 

Back
Top