trazim vase misljenje

  • Začetnik teme losa_majka
  • Datum pokretanja
L

losa_majka

Gost
ja odavno nisam tinejdzerka,ali bi zelela da cujem vase misljenje o mom problemu,naime,moja srednja cerka ima 15 godina i opsednuta je idejom da ce biti model.stalno ide na kastinge,snimanja...i uvek dobije posao.ja ne zelim da se time bavi tako da joj cesto ne dam da ode na kasting ili prihvati posao,a njem otac (razvedeni smo) je bas u inat meni podrzava i daje joj novac za fotografije i stvari.ja necu da podcenjujem manekenski posao,ali mi to ne deluje kao nesto gde vidim svoju decu jer sam cula dosta losih iskustava...pa sta vi mislite?!
 
imala sam slican problem ali moja mama nije postupala kao vi,nego mi je stalno donosila price sa ispovestima manekenki,pricala kako ne zna kako ja trpim sve te fotografe i stiliste koji me `pipkaju i stipkaju`,donosila statistike i tekstove o anorexiji i bulimiji (i dalje imam problema sa anorexijom)...i sve vreme me ubedjivala da me podrzava.na kraju mi je zgadila taj (inace divan) posao i ja sam raskinula sa svojom agencijom zbog cega se sad jako kajem.

p.s.iako mnogi ne veruju,manekenke imaju tretman kao princeze
 
ja se nakvise plasim za njeno zdravlje (vidis da miss i dalje ima problema) i za to da ne pocne da se drogira i spava sa svim onim klijentima da bi dobila posao...i jos da ne uradi to meni iz inata
 
losa_majka:
ja se nakvise plasim za njeno zdravlje (vidis da miss i dalje ima problema) i za to da ne pocne da se drogira i spava sa svim onim klijentima da bi dobila posao...i jos da ne uradi to meni iz inata

To sto joj ti sve vise i vise zabranjujes... To ce njen inat rasti...
Zato dobro pazi sta radis...
Umesto sto joj branis,bolje ti je da je podrzavas... Da ides sa njom na kastinge... Da budes tu kad joj pomoc zatreba... I ostalo...
I ako se nesto lose desi.. Ili ona pomisli da moze... Ne daj Boze... Obratice se tebi za pomoc...
Bas zato sto ima 15 godina i manekenka je... Misli da se ceo svet vrti oko nje...
Moras veoma biti strpljiva sa njom...
 
losa_majka:
ja se nakvise plasim za njeno zdravlje (vidis da miss i dalje ima problema) i za to da ne pocne da se drogira i spava sa svim onim klijentima da bi dobila posao...i jos da ne uradi to meni iz inata


izgovorili ste kljucnu recenicu!!!
U 80% slucajeva deca rade lose stvari u inat roditeljima, ako nesto naume uradice to sa ili bez vase dozvole. Vasim zabranama i protivljenjem mozete postici da pocne da vas laze, bezi od kuce (ne daj Boze)i sl.
Manekenstvo nije lose zanimanje, istina je da se svasta prica o tom poslu(ali verujte da ni ostali poslovi nisu zasticeni od zloupotrebe devojaka), svi smo mi razlicite licnosti, deca su slika i prilika svojih roditelja. Morate da razgovarate sa njom, posavetujete, usmerite na obrazovanje. Kaznama i zabranama se nista ne postize, ali npr. neki dogovori, moze manekenstvo ali uslov postavite da mora da nastavi dalje obrazovanje i fakultet. Tinejdzeri veruju da su u rangu sa odraslima, oni rastu razvijaju se i smisljaju sta bi hteli od zivota roditelji su tu da pomognu i daju neku smernicu , ali nikako da sputavaju. Nekima je trenutni trend, to manekenstvo, bude zanimljivo neko vreme pa odustanu, a neki istraju u tome pa postanu uspesne,lepe i pametne osobe ali pre svega zadovoljne sobom jer rade ono sto vole.
Razgovarajte sa vasom cerkom, pratite desavanja u njenom zivotu ona mora imati poverenja u vas da vam prica o svemu. Neka vam prica o tom poslu, neka oseti da vi verujete u nju i da ste ponosna majka. Ako imate iskren i otvoren odnos,kada kod bude bila u nedoumici ona ce prvo razgavarati sa vama i vi cete biti u mogucnosti da na vreme reagujete.
Moram reci, da i ja sam pre deset godina izrazila zelju da se bavim manekenstvom i tada je moja majka pronasla prijatelje i veze i upoznala nekoliko ljudi iz tog posla koji su imali agenciju za manekene i fotomodele, i kada se dobro raspitala o svemu, povela me na razgovor kod njih. Tada sam i upoznala neke devojke koje se time bave,malo porazgovarala sa njima, ali istina da tad kad sam vec bila tamo i sve to videla izbliza, da me nije narocito interesovalo. :) Prosto nije mi vise bilo zanimljivo. A pitanje je sta bi bilo da mi je majka tada to zabranila i zgrozila se na moju ideju da ja postanem manekenka,verovatno bih sama nalazila nacina da doprem do tih agencija i ko zna sta bi sve tada bilo, jer tinejdzeri su cudo i u tom periodu roditelji treba da budu veoma pazljivi.
 
miss:
imala sam slican problem ali moja mama nije postupala kao vi,nego mi je stalno donosila price sa ispovestima manekenki,pricala kako ne zna kako ja trpim sve te fotografe i stiliste koji me `pipkaju i stipkaju`,donosila statistike i tekstove o anorexiji i bulimiji (i dalje imam problema sa anorexijom)...i sve vreme me ubedjivala da me podrzava.na kraju mi je zgadila taj (inace divan) posao i ja sam raskinula sa svojom agencijom zbog cega se sad jako kajem.

p.s.iako mnogi ne veruju,manekenke imaju tretman kao princeze

Zanemaricu svoje misljenje o manekenstvu i reci objektivno... Ako se kajes sto si prestala da se bavis time, ako zelis da nastavis, nista te ne moze spreciti da opet startujes...
 
losa_majka:
ja se nakvise plasim za njeno zdravlje (vidis da miss i dalje ima problema) i za to da ne pocne da se drogira i spava sa svim onim klijentima da bi dobila posao...i jos da ne uradi to meni iz inata

pa to ce pre da uradi ako joj branite da ide na te kastinge...pa kad krene da bega od kuce, ako je malo drcnija, pa da krije sta radi...
ovako ako ste uz nju i ne kocite je moci ce mozda i da vam se poveri ako nesto krene naopako, a mozda cete i vi sami to osetite. budite tu ali joj ne 'zabranjujte' jer ce vas gledati kao prepreku a ne oslonac..
 
losa_majka:
ja odavno nisam tinejdzerka,ali bi zelela da cujem vase misljenje o mom problemu,naime,moja srednja cerka ima 15 godina i opsednuta je idejom da ce biti model.stalno ide na kastinge,snimanja...i uvek dobije posao.ja ne zelim da se time bavi tako da joj cesto ne dam da ode na kasting ili prihvati posao,a njem otac (razvedeni smo) je bas u inat meni podrzava i daje joj novac za fotografije i stvari.ja necu da podcenjujem manekenski posao,ali mi to ne deluje kao nesto gde vidim svoju decu jer sam cula dosta losih iskustava...pa sta vi mislite?!
Pazite ovako-neki roditelji kazu-ako ona to zeli,neka radi ono sto voli.Medjutim,manekenski posao nije dug-cim se pojavi neka lepsa vasa cerka ce ostati bez posla,ili zbog toga,ili kad bude starija.Mislim da bi najbolje bilo da joj predlozite da uci za neki koristan posao,koji joj se svidi,ali da to ne bude manekenstvo.Vecina devojaka je opsednuta tim manekenstvom,i ako ne uspeju razocaraju se u sebe,a i ne hrane se pravilno jer hoce da izgledaju kao slavne manekenke sa tv ekrana.Nadam se da sam pomogla!!!!!!
 
losa_majka:
ja se nakvise plasim za njeno zdravlje (vidis da miss i dalje ima problema) i za to da ne pocne da se drogira i spava sa svim onim klijentima da bi dobila posao...i jos da ne uradi to meni iz inata[/quot
nenene.........nemojte joj nametati vase misljenje,budite blagi NI SLUCAJNO nemojte podizati ton,jer ce se vasa cerka 100% u inat odluciti na korak koji ste pomenuli(ili na nesto drugo).Lepo i polako objasnite joj zasto se plasite za nju,i da zelite sve najbolje ,ali da vam se taj posao ne dopada
 
Mislim da bi trebali da je podrzavate ali da joj stavite do znanja da je skola na prvom mestu. Neka lepo ide na te kastinge i snimanja ali neka dobija dobre ocene, ako moze posle upise faks. Tako ce da formira svoju licnost, znace sta moze i ako ne uspe kao model. Mislim da je to mnogo naporan posao i nikad nisam pozelela da se njim bavim. A takodje je mnogo bitno za devojku da je pametna i obrazovana, tako je niko ne moze "drzati na konopcu"!
 
Ja mislim da bi vi trebali da popustite jer ako ona zeli time da se bavi,trebalo bi da je pustite.Ja vas potpuno razumem,ali ako joj zabranite da ide na kastinge ona ce se naljutiti i verovatno ce stati na ocevu stranu,a vi to ne zelite.Toliko od mene!!!!!
P.S:Ipak,vodite racuna da ne ide na preterane dijete!!!!
 
losa_majka:
ja odavno nisam tinejdzerka,ali bi zelela da cujem vase misljenje o mom problemu,naime,moja srednja cerka ima 15 godina i opsednuta je idejom da ce biti model.stalno ide na kastinge,snimanja...i uvek dobije posao.ja ne zelim da se time bavi tako da joj cesto ne dam da ode na kasting ili prihvati posao,a njem otac (razvedeni smo) je bas u inat meni podrzava i daje joj novac za fotografije i stvari.ja necu da podcenjujem manekenski posao,ali mi to ne deluje kao nesto gde vidim svoju decu jer sam cula dosta losih iskustava...pa sta vi mislite?!
Manekenstvo nije lose,ali nekad se devojke previse zanose sa tim stvarima. Treba sama da ocenis da li je ona za to ili nije. Ako jeste ne treba da joj odmazes, ali je istina da je u svetu mode veoma tesko progurati se.
 
Pa Vasa cerka je zadivljena svim manekenkama koji imaju pune usne prelepe oci imaju i kuka i struka ali da li zna da to nije sve prirodno?To je sve plasticna operacija nijedna nije prirodna, plastika je cudo!Ako joj Vas bivsi muz daje pare Vama u inat BACA PARE!Svi ti koji drze te agencije:"NAUCICEMO VASE DETE DA HODA GRACIOZNO"gluposti!Cula sam za slucaj ako dete ne prodje audiciju majka i otac su u komi!Samo one majke podrazavaju decu da idu na manekenstvo zato sto su malo retardos pa ne shvataju da samo bace pare!!! :oops:
 

Back
Top