Trigliceridi 31,5!!!!

borob

Obećava
Poruka
70
Pre tri dana sam izvrsio labarotorijski pregled i ustanovljeno je da su trigliceridi na koti 31,4!! Ne, nije greska! Čudio se i lekar, čudili se radnici u apoteci, pokusali da provere sa nekim malim aparatom za merenje i ustanovili da taj aparatić ne može da podmeri visinu triglicerida! Od lekova lekar prepisao : Andol 100; Lipanor 100mg i Cholipam 20mg a svi se piju jednom dnevno to jest uveče!
Evo kompletnog labaratorijskog izveštaja:
Eritrociti 4,52
Leukociti 4,6
Trombociti 281
Hemoglobin 160

Glikemija 6,2
Holesterol 3,4
Trigliceridi 31,4
HDL 0,32

LDL neizračunljiv ? ( ili tako nešto, dosta nerazumljivo napisano)
AST 44

ALT 51,6

Urea 7,5
Kreatinin 56,4

Molim za savet, iskustvo, objašnjenje............. ili predlog za lečenje!!
Hvala!
 
Vidjala sam i vece vrednosti ,ako je za utehu.
Pod hitno dijeta plus terapija i mozda ne bi bilo lose proveriti trigliceride i u nekoj drugoj laboratoriji.
Ta telesna tezina mora da ide dole!
 
POvisene i transaminaze jetre donekle, secer na gornjoj granici.....definitivno radikalna dijeta narednih mesec dva dana (javite se nutricionisti), pa ponoviti rezultate. Nalazi kardiologa bio bi od znacaja. POthitno smanjenje masnih naslaga, promena nacina ishrane, fizicka aktivnost, redukcija stresa. Ne preduzimajte dijetu na svoju ruku, javite se nutricionisti.

Triogliceridi mogu biti poviseni kod dijabetesa, poremecaja rada bubrega, poremecaja tiroidee, naslednih problema sa holesterolom. Narocito visoki trigliceridi mogu biti znak metabolickog sindroma koji se jos naziva i insulinska rezistencija, odnosno pre-dijabeticni sindrom. Njega karakterise prisustvo tri od sledecih navedenih komponenti:

- centralna gojaznost, tzv. jabuka-figura, masnoce smestene u pojasnom delu, kod muskaraca obim struka veci od 101 cm
- pritisak veci od 130/85
- pre-dijabetes: glukoza naste veca od 6.1
-visoki trigliceridi, veci ili jednaki 199mg/dl ili 2.3mmol/L
- nizak dobri holesterol (HDL): kod muskaraca manji od 1.2 mmol/L

Drugim recima u riziku si za metabolicki sindrom ako imas tri ili vise od navedenih faktora.
Moj ti je savet da obavezno posetis nutricionistu ali svakako da se obavezno javis i endokrinologu.

Netretiranje metaboilickog sindroma moze da dovede do poremecaja jetre i raka debelog creva.
 
Hvala na savetima , objasnjenju i linku za ishranu!!
ne bi mi bilo na odmet, ako je moguce , da od "WithdrawnWater" dobijem malo vise objasnjenja sta znaci tretiranje metabolickog sindroma i sta se podrazumeva pod definicijom : "metabolicki sindrom"!
u svakom slucaju, veliko hvala!
 
Hm, samo da "dignem" temu iz mrtvih, dobro bi bilo da se neko ko je vec imao slicne probleme , javi i opise nacin izlecenja ili bilo sta u vezi toga. Saveti i misljenja doktora su takodje dobrodosli!
Unapred hvala......................
 
Da li zbog triglecerida 3,8 koje imam vec nekoliko godina,a nelechim nichim,moze da dodje do "gushenja" brzog zamaranja , loseg sna ,zaboravnosti i sl? Lekar mi je rekao samo dijeta,nista lekovi za sad...da li je to dobar savet?
 
Da li zbog triglecerida 3,8 koje imam vec nekoliko godina,a nelechim nichim,moze da dodje do "gushenja" brzog zamaranja , loseg sna ,zaboravnosti i sl? Lekar mi je rekao samo dijeta,nista lekovi za sad...da li je to dobar savet?

Koliko sam se ja upoznao ovih dana od kada me je snaslo ovo cudo, mislim i licno bih tako postupio, samo kontrola ishrane i fizicke aktivnosti! Inace, cini mi se da su simptomi upravo zbog triglicerida! Iz mog iskustva, koje je dosta veliko ha,ha,ha!
No , voleo bih da se i vama neko javi sa odgovorom, neko strucan, sto bi i ostalim sa istim problemom koristilo!
zelim ti "normalu"!
 
Pozdrav za sve!!! labaratorija posle 10 dana: sa strasnih 31,4, trigliceridi svedeni na 3,9!!!
Haa!! Lekovi koji su koristeni: Cholipam 20mg 1x1, lipanor 200mg 1x1 i andol 100 1x1, piti uvece!! ( tvrdnja da Lipanor i Cholipam ne treba uzimati istovremeno je tacna, ali ja sam morao sa trigliceridima 31,4 da sprecim mozdani udar ili infarkt, sada uzimam samo lipanor i andol)
Od silnog klopanja nista, hleb beli nista samo po malo proje!, neke salate(cvekla, paprika, paradajz), po malo ribe......, uglavnom gladovanje, mada ni totalno gladovanje nije dobro!!!
Od narodne medicine:
1. 3 kg limuna sa korom samleti, 2 kg cvekle sa korom samleti, sve pomesati, da odstoji preko noci i ujutro procediti, sipati u tamne flase i staviti u frizider! Piti casicu od rakije pred dorucak, rucak i veceru (ja sam pio kad god mi padne na pamet)! Nije lose i moze da se pije!
2. Kilogram meda, pola kg rendanog celera i pola kg rendanog rena zamesati i sipati u tegle. Uzimati po jednu supenu kasiku svako jutro na gladan stomak ( odvratno je, jedino resenje je progutati bez zadrzavanja u ustima, ja sam jedino tako uspevao)!
3. Nije recept ali ja sam uzimao i sirce od divlje jabuke, takodje kad god se setim, 2-3 puta dnevno po jedan-dva gutljaja.

A dalje , oprez!! Nista svinjetina, masnoce razne i ukusne, uglavnom , videcemo! Hvala svima na savetima, nadam se da ce moje iskustvo pomoci nekome!!
 
Bez namere da protivrecim, moram vam reci da da , cini se , niste u pravu! Prilikom prvog rezultata, osoblje apoteke u kojoj sam kupio lekove , naprosto nije verovalo da uopste moze postojati tolika vrednost, izmerili su trigliceride sa nekom prirucnom spravicom, elektronskom naravno, i , spravica nije mogla da podmeri!!! Ne znam do kog nivoa meri!
Medjutim, kod zadnje izrade rezultata, odmah posle vadjenja krvi, otisao sam u apoteku da vidim kod njih dok ne stignu ovi rezultati, onako nestrpljiv, i rezultat je bio po njima 4,5! sada verujem da negde postoji greska , dali u aparatu ili labaratoriji, ali priznacete da razlika od 0,6 za mene nije bitna s obzirom na onih strasnih 31,4!

E sad, sta vi mislite, kako je to onda moguce, ako nije "medicinski moguce"?
 
prvobitni rezultat ko zna ciji je bio???????????

Pozdrav! Ovo je sumnjivo, zar ne!? Pa ako ste dobro citali sta pisem, valjda ste videli da je merenje izvrseno isti dan i sa apotekarskim aparatom i da ta "sprava" nije mogla "podmeriti" trigliceride! dalje , imao sam ubrzan rad srca i " lupanje, brz zamor, cak i prilikom obuvanja , otezano disanje, budjenje u snu,..........................
takodje i kod zadnjih rezultata, mereno je sa tim aparatom i razlika je bila 0,6, sto je meni nevazno sobzirom da sam imao onoliko!!! sada je zdravstveno stanje sasvim bolje to jest bar se ja bolje osecam!
I sta sad?? Ima li neko ko ima iole dobro obrazlozenje ili i dalje tvrdnje kako nije medicinski moguce!??? verovatno nema, jer sam i ja kao i vi pregledao sve na netu i nisam nasao da moze doci do tolikog skoka ili naglog pada nivoa triglicerida! napominjem da do sada nisam ni znao sta su trigliceridi!!
U uvodnom tekstu sam napomenuo da sam tih dana kada sam osetio tegobe, bio na nekoj svadbi gde se bukvalno jelo i pilo do besvesti ( mislim na nas prozdrljive), pa je moje jedino objasnjenje upravo to!! Inace, nepismen sam da dajem dijagnoze, a u protivnom bih verovatno i ja bio dr. ili slicno!! Znaci moje znanje o medicini je ravno nuli, za to se i obracam vama koji ste kompetentni da dajete odgovore!!
Hvala!
 
Ljudi imaju visoke trigliceride pa nemaju tegobe koje Vi navodite da ste imali.
Dakle to ne mora da ima svako sa trigliceridima a ako me dobro secanje sluzi, telesna tezina Vam je daleko iznad dozvoljene.
Kada se jave takvi rezultati triglicerida zahteva se ponovna analiza i ne u apoteci nego u drugoj laboratoriji.Uvek kada vidim takve vrednosti posumnjam na gresku u laboratoriji, lose reagense i savetujem ponovo vadjenje krvi.
Meni je drago da je Vama bolje ali zaista masa je pacijenata koja ni sa lekovima ne moze da spusti te vrednosti tako da nasa reakcija je sasvim normalna.
U svakom slucaju vodite racuna sta jedete.
 

Back
Top