koliko vredi nasa diploma prirodnih nauka realno?

statistike govore sve, treba naci zvanicne podatke.
ja sam cuo neke podatke pre mozda pet godina i nasa nauka uopste nije na zavidnom nivou kao sto mnogi nasi ljudi misle. a od tada se nista nije popravilo - najvise smo odmakli u sportu i ruzicastoj muzici.
to sto se kod nas uci mnogo budalastina isto nije za pohvalu - smarati nekog matematicara da cita anu karenjinu i tamo neke bracu karamazove je greh! umesto 1 lektire moze da se procita od 3 do 10 korisnih udzbenika, ili nekih drugih strucnih knjiga i da se napreduje u svojoj oblasti.
 
To je istina, ali nije problem u programima za osnovnu i srednju skolu (jer ti sa 15 godina ni u snu ne mozes da znas sta ti u zivotu nece trebati), vec u onima za fakultete. E, tu mislim da bi na prvoj godini morala da se napravi mnogo izrazenija razlika medju smerovima (bar sto se PMF-a tice). Zato se pitam kad covek izadje napolje koliko od tog semenja lubenice moze da da nesto novo?
 
genie:
To je istina, ali nije problem u programima za osnovnu i srednju skolu (jer ti sa 15 godina ni u snu ne mozes da znas sta ti u zivotu nece trebati), vec u onima za fakultete. E, tu mislim da bi na prvoj godini morala da se napravi mnogo izrazenija razlika medju smerovima (bar sto se PMF-a tice). Zato se pitam kad covek izadje napolje koliko od tog semenja lubenice moze da da nesto novo?
ok treba i to - ali pogledaj drugu stvar - zavrsis gimnaziju imao si par godina istoriju geografiju i SVAKI jeb. dan casovi SRPSKOG i onda upises fax i kao da si pao s marsa totalno druga prica. to usmeravanje treba vrsiti malo ranije ...
 

Back
Top