zasto se restartovao?

zeljusa

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
302
Pozdrav
malocas mi se komp sam restartovao, igrao sam medal of honor airbone, negdje oko 1h, nekako bi volio da saznam uzrok restartovanja, plasim da se nije neka komponenta pregrijala, pa je komp automatski restartovao...
ovako, prije samog restarta, malo je slika trokirala, samo 2-3 sekunde, i onda je normalno radila i bum restart.
evo konfiguracija:
amd athlon 64 X2 5600+ (2.8ghz)
asus m2n32ws pro
2x1gb geil 800mhz 4-4-4-12
gigabyte 1950 pro
400GB seagate
kada mi se startovao windows, vidio sam da je temperatura HD bila 47 stepeni
e sada, u asus probe, vidio sam da je temp treshold(ne znam kako se tacno pise) za CPU 65 stepeni, mada i njega sam pogledao, i bilo je pedeset i nesto...

komp je nov.
da li je igrica mozda prouzvokovala restart, ili se bas neka komponenta pregrijala.
imam 1 ventilator sa prednje strane 12cm, bocni, 9cm obadva usisavaju. na zadnjoj paneli 12cm izbacuje. graficka ima svoj kuler, maticna ima onaj "zute boje" provodnik, sta hladi plocu (zaboravih strucan naziv za to :) ), ...tako ne znam kako je moglo, ako jeste, doci do pregrijavanja...
 
I meni se desavalo slicno, kada pokrenem zahtevnije igrice, resetuje se. Sve i svasta sam probavao, merio temperature (cak i rucno). A povremeno mi se pojavljivalo da (posle resetovanja) pokaze da je problem sa grafickom. Na kraju sam kupio novo napajanje i sve je bilo ok. Bio je problem u tome sto graficka nije dobijala dovoljno struje.

Ako ti je napajanje na grafickoj (ne na ploci, vec ono kao na cd-romu i hardu, sto ide direktno iz napajanja) prikaceno zajedno sa jos nekim uredjajem (hard, dvd ili sta vec), probaj da ga raskacis i povezes na zaseban kabel napajanja (znaci da kabel ide direkto iz napajanja i racva se na jos dva ili tri prikljucka, ti prikljucki sto se racvaju neka ne budu prikaceni na ni jedan uredjaj), a sve ostalo vezi na preosali kabel (kablove), jer je graficka najveci potrosac, pa bi valjalo da je "niko ne ometa u konzumiranju struje" dok se igras.

edit: pravopisne greske i progutana slova
 
Ja igram War3 i restartuje mi se komp...
Ovo inace UOPSTE nije zahtevna igra...

Posle dizanja sistema, izbaci mi gresku "windows error"... A kada pritisnem "send" forwarduje me na sajt Microsofta gde pise: "solutions: - none -"
Vrlo zanimljivo :)
 
Uf onda nije napajanje. Mozda je se proc pregrejao, ali mozda je igra kriva ili mozda pak memorija. Proveri da li to radi i u drugim igrama(znaci igraj jedno sat neku zahtevnu igru) i testiraj mem sa memtest 86 i neka prodju test broj 5 i 8 vise puta.
 
napajanje definitivno , meni se isto dešavalo , svi su mislili da je memorija ili ventilator slab , ali ipak samo napajanje , to ti je 1000.00 din , najjeftinije

Da vozice X2 5600+ ( koji troshi 125 W kako mi se chini ) sa 2 GB rama CL4 i 1950 pro sa ko zna koliko hardova na napajanju od 1000 din..... Ne lol nego LOLCHINA
Pa gde je to logika da vozi konfiguraciju koja koshta ~ 500 € na napajanju od 1000 din ??
 
Procesor se ne pregreva, vec je moguce da stize do 65 C i tada se komp restarutuje, jer je treshold posavljen na 65 C. Mada u meni poznatim slucajevima komp treba da se ugasi, a ne restaruje. Btw ne treba mu i M$ i AMD DC optimizer, jer postoji velika sansa ce se medjusobno poubijati i nece imati efekta. Bolje je da instalira samo 1. Mada cisto sumnjam da je to problem posto MOHA koliko ja znam ume da iskoristi do maximuma DC procesore. DC optimizer sluzi da igre koje ne umeju da koriste ovakve igre koriste makar malo mogucnosti tih procesora i da se igra ne ponasa cudno.
 
@ pablo
nisam nista od toga, mada evo sada vidim da nisam instalirao onaj AMD cool and quiet technology..
mada cudi me, zasto je 65 stepeni treshold, tako je fabricki, mada ja mislim da je to malo...
sada cu ovaj cool and quiet probat instalirat, (serem se u pioneeer 112, nov, a nece da cita iz prve, nesto uopste ne cita, il se guzi dok procita neki cd), ako nece, skidam sa neta...
 
nemam nijednu igricu, samo ovu...tako da cu sada igrati, pa cemo vidjet sta ce biti...
gle, instalirao sam asus probe, i tamo mi se sve ocitava, i tamo mi je podesen treshold na 65, a MB na 70...to je kao default...
 
ovako, igrica je krivac, kada hocu da startujem, krene normalno..e kada se izaberem misiju i pocne da se loduje, i kada treba da krene igrica, samo se restartuje komp...znaci igrica sere, e jbg, vidicu da uradm reinstall...al eto, nije do hardware-a...
 
ma do igre je, dobro je, nije do hardware-a...
ovako, igra radi sve dok se ne dodje do druge misije, kad prodje loading, jednostavno se restartuje komp, reinstalirao sam igru, al opet isto...
eto-igra je glavni krivac.
zna li neko kako da ovo popravim?jel se desavao ikom isti problem?
 
ma do igre je, dobro je, nije do hardware-a...
ovako, igra radi sve dok se ne dodje do druge misije, kad prodje loading, jednostavno se restartuje komp, reinstalirao sam igru, al opet isto...
eto-igra je glavni krivac.
zna li neko kako da ovo popravim?jel se desavao ikom isti problem?

Igrao sam MoHA i nisam imao nikakvih problema. Probaj da promenis rezoluciju i detalje u setupu, pa vidi. Na MoHPA sam imao slican problem. Kada krene loading, resetuje se. Procackao sam malo po setupu i ne znam sta sam izmenjao, ali je dalje radilo normalno.
 
Pozdarv, ja takođe imam problem sa igricom medal of honor airborne, kada pokrenem instalaciju dođem do dela preparing instal i tada se instaliranje prekine, moželi neko da mi da odgovor šta nije uredu, Imam procesor AMD AthlonII x2 250 3Ghz 2Mb, Grafička 9500GT Super 1GB DDR2 128bit, Memorija Kingston HuperX 6400D2 2GBx2
 

Back
Top