Čudna stvar sa Nerom Express (zvuk u AVI fajlovima)

dakyorlando

A picker, a grinner, a lover, and a sinner
Moderator
Poruka
40.095
Ovako nešto mi se nikad do sada nije desilo, pa me zanima da li je još neko doživeo nešto ovakvo...

Znate već za onu foru sa DVD filmovima gde u okviru dodataka možeš da pustiš komentare režisera i ostalih kao audio, znači da teče film ali da se umesto glasova glumaca čuju komentari filmske ekipe. E, sad, ja sam skidao neke filmove sa neta (tačnije epizode jedne serije) koji nisu bili DVD već DivX, odnosno u AVI formatu. Zvuk na njima je naravno sasvim normalan i bez bilo kakvih već pomenutih DVD opcija. I sad hoću da narežem neke od njih na disk, otvorim Nero Express i dodam ih na listu za narezivanje. E sad, kada kliknem na opciju Play, znači da pregledam video preko samog Nera, glasovi glumaca čuju nekad normalno a nekad kao sa nekim odjekom, ali se paralelno s njima čuju još neki smeh i priča, baš kao da sam pustio neku DVD Commentary opciju. :shock: Kako je to moguće? Da li neko zna zbog čega se ovo dešava? I još važnije: ako narežem te fajlove na disk, da li će zvuk na njima biti normalan ili s tim dodatnim glasovima? Inače, nije kod svih fajlova ista priča: kod nekih je samo odjek glasova, kod nekih i odjek i dodatni glasovi, a kod nekih ništa od toga. :|
 
Hmmm.. Iskreno ne znam odgovor tacan na ovo pitanje, ali logicno pitanje mi se namece da li si prilikom pustanja pomenutih epizoda serije preko Nero Expresa koristio i Nerov Player??

Probaj, zrtvuj jedan DVD pa vidi kako ce da se ponasa to isto sa DVD-a ili jos jednostavnije probaj da pustis vec pomenuti zapis van Nero Expresa sa pomenutim Nero Playerom pa uporedi..
Inace i sam sam imao priliku da mi Nerov Player daje dosta jaci zvuk nego neki drugi player..
 
GZ:
Hmmm.. Iskreno ne znam odgovor tacan na ovo pitanje, ali logicno pitanje mi se namece da li si prilikom pustanja pomenutih epizoda serije preko Nero Expresa koristio i Nerov Player??

Nisam koristio nikakav plejer... samo sam kliknuo na opciju Add na Disc Content ekranu, a kad sam ubacio fajlove, kliknuo sam ispod na opciju Play (još jedina opcija osim te dve je Delete između njih) i pojavi se prozorčić Nero Preview...

GZ:
Probaj, zrtvuj jedan DVD pa vidi kako ce da se ponasa to isto sa DVD-a ili jos jednostavnije probaj da pustis vec pomenuti zapis van Nero Expresa sa pomenutim Nero Playerom pa uporedi..
Inace i sam sam imao priliku da mi Nerov Player daje dosta jaci zvuk nego neki drugi player..

Ne znam kako da pustim preko Nero Player-a... kad kliknem na Open With... ne dobijem taj plejer na listi programa, a i kad odem na Search Programs From The List tog plejera nema na listi... Inače kad pustim film preko bilo kog drugog programa zvuk je najnormalniji.

Na šta si mislio kad kažeš da ti Nerov plejer daje "dosta jači" zvuk? "Jači" u smislu "Glasniji" ili nešto drugo?
 
Da glasniji, i samim tim i mogucnost da cujes jos neke zvukove i glasove koji u ostalim plejerima..
Ne znam koju verziju Nero imas, ali od verzije cini mi se 7 u paketu programa Nero redovno je i Nero Media Player..

S toga i moje pitanje..

Sto se tice problem i rjesenja, rekao sam na pocetku, zrtvuj jedan prazan DVD i narezi film pa ces znati sta dalje..

Za sada to mogu da kazem.
 
Imam verziju broj 6...

Inače nisam još mislio da narezujem (treba titl još malo da se dotera); samo sam testirao da bih video koliko epizoda može da stane. Vidim da osim DVD-jeva kapaciteta 4483 MB postoje i oni od 8152 MB. Takvi bi mi više koristili, ali nešto nisam uspevao da pronađem te veće DVD-jeve po prodavnicama... Raspitaću se malo i nadam se da ću uspeti i njih da nađem, a nadam se i da moj rezač može i njih da narezuje...
 
Ma nije meni žao diska, proćerdaću jedan DVD ako treba... ono što me je zanimalo je usled čega bi moglo da se desi ovo što se desilo?! Morate priznati da je malo čudno da AVI fajl koji ima normalan zvuk bude tako čudan i s tim dodatnim glasovima kad ga stavim na listu za snimanje.

Javiću šta se desilo sa zvukom kad snimim disk.
 

Back
Top