Pomoc u paskalu/pocetnik

Sakim

Zainteresovan član
Poruka
168
pozdrav ljudi ja sam pocetnik u paskalu i pokusavam da napravim program citac misli kao ovaj http://www.sanjalica.com/citac_misli.php samo u paskalu.
e sad
Korisnik mora uneti 16 nasumucnih znakova koje ce komp nasumice rasporediti na 99 polja
problemi kod unosa teksta:
ja recimo napisem

Unestie znak broj 6:
i sada on unese recimo malo slovo a(i onda stavljam ispod if ( znak6=znak1) or (znak6=znak2) or .... then repeat
uneli ste isti znak milimo unesite dugaciji znak... i to radi
to je ok ali sta cu ako unese broj jer ako bude broj program nece imati smisla pa sam smislio sledece...da ako majmun otkuca broj da ga program prebaci u simblo preko chr comande(acs2 se valjda zove) ali nije mi jasno kako da mu objasnim
Ako je znak6 broj onda uradi funkicju X:=chr(znak6); i kako to da napisem u writeln...da li writeln('uneti znak je '.znak6, or x);
nadam se da ste shvatili ideju...mada znam da ce biti jos problema kod pravljenja datoteke...
 
Не знам паскал али то што корисник унесе снимиш у променљиву типа стринг и онда поредиш тај стринг са свим опцијама које су доступне и на тај начин није битно јел он унео број или знак или 500 знакова :)
И користи switch( или шта је еквивалент switch-у у паскалу) јер није ОК да користиш пет if-ова за редом.
 
U VB-u se to moze uraditi ovako, ako sam te doro razumeo:

Kod:
Private Sub Text1_KeyPress(KeyAscii As Integer)
    [COLOR="Green"]'[/COLOR]
    [COLOR="Green"]'Dozvoljeni su brojevi i backspace. Na ovaj nacin
    'se u polju za unos "Text1" ne moze nista drugo uneti osim brojeva i backspace.[/COLOR]
    If IsNumeric(Chr(KeyAscii)) = False And KeyAscii <> 8 Then
        KeyAscii = 0
    End If
    [COLOR="#008000"]'[/COLOR]
End Sub

Private Sub Text1_KeyPress(KeyAscii As Integer)
    [COLOR="#008000"]'[/COLOR]
    [COLOR="#008000"]'Dozvoljena su slova, backspace i spacebar. Ovde se brojevi
    'nikako ne mogu uneti.[/COLOR]
    If (Asc(UCase(Chr(KeyAscii))) < 65 Or Asc(UCase(Chr(KeyAscii))) > 91) And KeyAscii <> 8 And KeyAscii <> 32 Then
        KeyAscii = 0
    End If
    [COLOR="#008000"]'[/COLOR]
End Sub

Neznam kako bi to islo u paskalu.:?
 

Back
Top