Ada Ciganlija

2big

Obećava
Poruka
78
Evo jos jedne tuzne (jadne, pateticne) price o bogatoj vodi.

Naime, danas sam u Novostima procitao da ce do kraja godine biti zabranjen ribolov na Savskom jezeru jer su "nesavesni ribolovci" za 5 dana izlovili ribe koliko je bilo planirano do kraja godine!!!

Ako se secate u jezero je ubaceno 10 tona sarana da bi moglo da se odrzi takmicenje u ribolovu. Takmicenje se zavrsilo u nedelju, u ponedeljak je jezero otvoreno za ostale ribolovce a evo vec danas je zatvoreno :(

Sada, mogli bi da bacamo drvlje i kamenje na nezasite mesozderne ribolovce koji su obezbedili sebi zimnicu u vidu sarana, ali mi se nekako cini da je krivac na drugom mestu. Ko je god bio na Adi zna da je obala takva da se ne moze sakriti nista! Svaki ulovljen keder se vidi. A da bi izlovili toliko ribe (recimo da je to 500kom) svaki dan je sa jezera moralo biti onseno bar 100 komada... To opet znaci da je riba nosena u dzakovima a da niko od "nadredjenih" nije reagovao... I na kraju, umesto da odrede kolicinu ribe koja sme da se nosi ili da donesu pravilnik da se riba mora vratiti nazad u jezero oni zabranjuju pecanje... Cini mi se da su ribolov na jezeru zabranili upravo oni koji su ga i ojadili za ovo kratko vreme... Napunili sebi zamrzivace pa sada mazu oci ostalim ribolovcima...

Eto, mislim da je upravo Ada pravi dokaz da nema bas puno nade za vode u Srbiji jos dugo, dugo vremena... :(
 
Listam ti ja ove stare postove i vidim ovaj, pa rek'o da se uključim s jednom pričom.
Pecali neki ortaci iz kraja na Adi, onako potpuno rekreativno. Raspalili roštilj, pa poneli i neki štap da zabace. Doš'o kontrolor i traži dozvole. Ovi nemaju. Idu na pecanje jednom u godinu dana, a pribor onaj najgori. On im pokupi pribor, oni mu mirno dadoše, ***., propisi su propisi. Džabe ubeđivanja, mi to bezveze, i kad upecamo - mi vraćamo, daj bre čoveče...
Kasnije, već počeo mrak da pada, oni još kuliraju. Jedan od njih ode malo da prošeta da mu slegne teška klopa. Ode još dalje prema Makišu i vidi onog istog ribočuvara u čamcu kako radi s mrežom. Vrati se trkom po ostale ortake i svi zajedno nazad gde je ovaj mrežario. Sačekaju tiho da ovaj dođe na obalu kad je postavio mrežu i uhvate ga. Polomili su ga od batina i uzeli svoj pribor nazad. taj je ubrzo dobio otkaz, ali verujem da nikad nije bio kažnjen, osim tih batina što je dobio. Ovo mi je ispričao tip na toj istoj Adi dok sam jednom čistio travu varalicama, a sve na temu kako i zašto tu nema ribe.
A što se tiče tog gazdovanja Adom, do sad su imali dogovor ti korisnici i služba sa Ade, pa su neki (valjda ih ima dvojica) redovni čuvari jezera iz tog nekog javnog preduzeća zaduženi da traže dozvole. To mi je objasnio kad se pojavio na skuteru iza mene tražeći mi da mu pokažem dozvolu, a ja sam ga pitao gde mu je ribočuvarska legitimacija i značka, pa on mi pokazao neku drugu, da ne bih ostao u ubeđenju da je neki lažnjak!
 

Back
Top