Potpredsednik hrvatskog sabora umesan u ratne zlocine?

ilkebgd

Primećen član
Poruka
855
"Potpredsednik Sabora umešan u ratne zločine"
Petak, 5. oktobar 2007. 14:51

Bivša sekretarica Tihomira Oreškovića, osudjenog na 15 godina zatvora zbog ratnih zločina nad srpskim civilima u Gospiću, optužila je sadašnjeg potpredsednika Sabora i poslanika HDZ Darka Milinovića da je umešan u te zločine, počinjene 1991. godine.

Izjava sekretarica E.H. objavljena je u desetominutnom filmu na Ju Tjubu, piše internet portal Index.hr.

Ona je iskaz dala 1998. nemačkom državljaninu Marku Ercegu, verujući da ga daje saradniku Haškog suda i da će je Zapad zaštititi od onih koje je optuživala za zločine.

Kad je ona kasnije prebijena, Erceg je tvrdio da nema veze s iskazom koji mu je ispričala u kameru.

Orešković, koga je i u novinama optužila da je glavni krivac za zločine u Gospiću, u njeno je ime poslao demanti nedeljniku "Globus", u kome je tvrdio da zločina nije bilo.

Milinović se pominje kao lekar koji je saradjivao s Oreškovićem tako da bi mu ovaj javio kad bi neka žrtava bila ubijena, posle čega bi bilo poslato vozilo Hitne pomoći kojim bi ubijeni odvoženi na nepoznato mesto, a svedokinja nikad nije saznala gde.

Ona je kasnije ponovila iskaz o Oreškoviću, Mirku Norcu, ministru odbrane Gojku Šušku, Milanu Ćaniću Bići i Darku Milinoviću.

Orešković i Norac su osudjeni za ratni zločin, s tim da je Norac u zatvoru poluotvorenog tipa, a Orešković je na bolovanju, na slobodi.

Milinović je potpredsednik Sabora i nosilac liste HDZ-a u izbornoj jedinici koja obuhvata i Liku, dok je
Bićo Čanić, koji je oslobodjen optužbi za likvidacija Srba u Gospiću nedavno primio odlikovanje predsednika Mesića.

Video svedočenje je 12. februara 2006. godine priloženo u akt o istrazi ubistva nesudjenog haškog svedoka Milana Levara.

Erceg je policiji potvrdio da je on snimao iskaz i naveo da ni MUP ni državno tužilaštvo do sada nisu želeli da imaju taj dokazni predlog u rukama.

Državno tužilaštvo, umesto da ispita osnovanost sumnji i umešanost Milinovića u ratne zločine, nastavlja s kočenjem istrage o ubistvu Levara, možda baš da bi zaštitilo Milinovića, naveo je autor filma na JuTjubu.

Ona je rekla i da je medju žrtvama bilo i Srba i Hrvata, a kada je reč o broju ubijenih Srba u Gospiću i okolini, kaže da je čula da se pominju cifre od 160 ljudi, ali da ih je moralo biti više.

Svedokinja je kazala da kod Perušića postoji grobnica i da su ljudi iz njenog voda učestvovali u ubijanjima, dodajući da ih je bilo 23 u vodu i da po imenima zna sve koji su ubijali.

Žrtve bi nakon ubijanja uz pesmu bile "ispraćene", dok su ih odvozili u vozilima Hitne pomoći. Pevalo se "Doktore, dodjite po njih" i "Nije imao sreće, ovim šorom više proći neće".
 
Milinović je primio Skulu dan nakon objave njezina iskaza na YouTubeu. Oprašta joj kao kršćanin i katolik jer je to rekla da spasi djecu


Pod prijetnjom ubojstva djece i mene, nepoznati maskirani ljudi odveli su me negdje i prisilili da pričam što mi kažu, rekla je Fatima Skula u subotu u u Gospiću povodom objavljivanja njenog iskaza na YouTubeu. U njemu optužuje potpredsjednika Sabora dr. Darka Milinovića i Milana Vrkljana da su kao liječnici saniteta prevozili mrtve 1991. u Gospiću.
- Molim Dadu Milinovića da mi oprosti. Ispričavam se svima koji su spomenuti u tom iskazu jer je sve laž - kazala je Fatima.
Dr. Milinović primio ju je odmah nakon njezina iskaza.
- Nisam ljutit. Kao kršćanin i katolik, opraštam joj ako je neistinama spasila djeci živote.

evo ilke samo za tvoju dušu 8-)
 
Aha, on kaže nije. :lol: A ja mislio da će da prizna ... :lol:

a čuj ja sam ionako da ove HDZovce izvezemo van Hrvatske a sad dal Haagu ili Srbiji baš mi je svejedno:lol:

važno je samo da ih maknemo s vlasti...ovakve korumpirane i podobne...:shock:
.....i da dovedemo konačno sposobne, ljude koji su stvorili nešto a ne nakrali se za vreme tranzicije i ratno profitirali:shock::shock:
 

Back
Top