Strašno peckanje kože kod tuširanja

JMBG

Zainteresovan član
Poruka
123
Kada se istuširam ili kada je ovako šugavo vrijeme kao danas (vlažno), strašno peckanje (kao milion iglica da bode). Isto ako se oznojim a prostorija je hladnija. Generalno izraženije u jesen, proljeće.
Menjao sam sapune, i šta sve ne, ali ne pomaže. Evo i dok pišem, strašno.
Čovjek se pomami kada shvati da je nemoćan.
Eh da kuriozitet je to da kada se kupam u bazenu, jezeru, rijeci ili moru apsolutno ništa.
Ima li ko sličan problem i rešenje :-(
 
Meni se to vec godinama javlja kad se kupam ili tusiram, s tim da mi izlazi i neki vid osipa po kozi lica i dekoltea (crvene fleke) i sve se povuce nakon pola sata. E sad posto sam izmenjala svu mogucu kozmetiku za tusiranje, a stanje je isto ja to vezujem sa toplotom vode i reakcijom koze na tu temperaturnu promenu...bukvalno isti osip sa peckanjem i svrabom mi izlazi i prilikom depilacije (topao vosak)...a sad kako i zasto nemam pojma....mada sam ubedjena da je od toplote i osetljivosti koze.

A reakciju koze na znojenje da ne pominjem......
 
Meni se to vec godinama javlja kad se kupam ili tusiram, s tim da mi izlazi i neki vid osipa po kozi lica i dekoltea (crvene fleke) i sve se povuce nakon pola sata. E sad posto sam izmenjala svu mogucu kozmetiku za tusiranje, a stanje je isto ja to vezujem sa toplotom vode i reakcijom koze na tu temperaturnu promenu...bukvalno isti osip sa peckanjem i svrabom mi izlazi i prilikom depilacije (topao vosak)...a sad kako i zasto nemam pojma....mada sam ubedjena da je od toplote i osetljivosti koze.

A reakciju koze na znojenje da ne pominjem......

e pa pametnice ne mogu da verujem da ne znas sta ti je...cccc...bas si me razocarala...a tako je jednostavno...
 
....mislis tako je jednostavno da je samo potrebno da dodjem u tvoj salon i ti ces mi sve objasniti za koju kintu.....:wink:.
Evo ako me ikada bude stvarno zanimalo sta mi je obecavam da cu tebe prvog pitati....mislim kad tad ti neko ovde mora dati priliku da napises nesto korisno i po mogucstvu utemeljeno....
Dogovoreno?:-)
 
....mislis tako je jednostavno da je samo potrebno da dodjem u tvoj salon i ti ces mi sve objasniti za koju kintu.....:wink:.
Evo ako me ikada bude stvarno zanimalo sta mi je obecavam da cu tebe prvog pitati....mislim kad tad ti neko ovde mora dati priliku da napises nesto korisno i po mogucstvu utemeljeno....
Dogovoreno?:-)

dok ti se ne popravi smisao za humor nastavi sa cesanjem,mozda pomogne...
 
Meni se to vec godinama javlja kad se kupam ili tusiram, s tim da mi izlazi i neki vid osipa po kozi lica i dekoltea (crvene fleke) i sve se povuce nakon pola sata. E sad posto sam izmenjala svu mogucu kozmetiku za tusiranje, a stanje je isto ja to vezujem sa toplotom vode i reakcijom koze na tu temperaturnu promenu...bukvalno isti osip sa peckanjem i svrabom mi izlazi i prilikom depilacije (topao vosak)...a sad kako i zasto nemam pojma....mada sam ubedjena da je od toplote i osetljivosti koze.

A reakciju koze na znojenje da ne pominjem......

Ovo za toplotu vode, odnosno naglo hlađenje kože nakon tuširanja, znojenja i sl. počinjem i ja da sumnjam, jer sam svu moguću i nemoguću kozmetiku iymenjao, čak i bez nje ali :-(
Ostale su još samo "pilule za lilule":-D ili starinski način: natoči kadu i kiseli se jedan sat, pa onda tuširanje.
 
dr:

HVALA NAŠAO SAM SLEDEĆE:
Navršio sam 52 godine. Već više od 20 godina patim od alergije na vodu, koja se manifestira prilično jakim svrbežom nakon tuširanja (nije uvijek istog intenziteta), bez urtikarije. Koristio sam razne tekuće i tvrde sapune, ali reakcija je uvijek ista. Dovoljno je da se samo tuširam vodom, bez sapuna. Svrbea se ponekad javlja i prilikom znojenja.
Pronašao sam rješenje - napunim punu kadu vodom, leaim u njoj 15-ak minuta i svrbeža gotovo nema. Navedeni simptomi smanjuju se ili potpuno nestaju ljeti nakon kupanja u moru. Ove godine, prvi put nakon 20-ak godina, točnije do ljeta, sve je bilo u redu. Nisam imao svrbža, bez obzira na to kakvim sam se sapunom prao. Sada se simptomi ponovno javljaju, ali zasad u manjoj mjeri. Molio bih vas za neki savjet o načinu liječenja. Vrlo malo čitao sam o simptomima sličnim mojima.
Željko L.


U dermatologiji je poznato da različiti čimbenici, osobito učinak vode ili njezina temperatura, kao i fizički napor mogu izazvati svrbea koae. Svakako da je u tim fazama dobro biti pod kontrolom dermatologa, koji će tada odrediti koje lokalne pripravke ćete nanositi na koau, kao i antihistaminike koje ćete uzimati na usta. Naravno, na temelju pregleda, anamneze i kliničke slike, dermatolog će odrediti potrebu za daljnjom obradom. Moae se učiniti i alergološko testiranje kojim će se potvrditi provocirajući učinak tople i hladne vode, ili provocirajući učinak pritiska na vašu koau, što rezultira navedenim smetnjama.
Moj savjet je da svakako posjetite dermatologa, a s obzirom na vašu dob, bit će potrebna i dodatna obrada.
Ali :( bez adekvatnog odgovora, ali je tip opisao stanje baš identično mojem, samo meni to traje 15g a i 14godina sam mlađi.
U svakom slučaju hvala dr
 
dr:
Resenje za svoj problem neces naci na forumu, ovde samo mozes da se informises o istom, da upoznas svoje stanje.
Poseta alergologu ne bi bila na odmet.
Да то и ја знам, али сам хтео прије тога да покупим што више информација, и да видим колико је то чест или редак случај.
 
Ljudi ne znam da li neko vise prati ovu temu ,ali ja imam isti problem.
Imam 28 god i posle tusiranja je ne podnosljivo.

Svrbe me noge i pomalo ruke ,nekih 30min i onda je ok.Voda je skoro hladna ,ali isto mu dodje ,sve sampone sam probao i opet isto.

Da li neko zan da me posavetuje?
Може да буде, чак, и алергијска реакција на воду.
Забележени су случајеви.

Како било, треба да посетиш дерматолога.
 
Ljudi ne znam da li neko vise prati ovu temu ,ali ja imam isti problem.
Imam 28 god i posle tusiranja je ne podnosljivo.

Svrbe me noge i pomalo ruke ,nekih 30min i onda je ok.Voda je skoro hladna ,ali isto mu dodje ,sve sampone sam probao i opet isto.

Da li neko zan da me posavetuje?

Prekontroliši krvnu sliku. Možda su ti povišeni trombociti, mada se iskreno nadam da je samo suva koža, ali nikad se ne zna. Moj muž ima taj problem sa peckanjem kože nakon tuširanja a nekad i iz ''čista mira'', dugo nije znao šta je uzrok ali analiza krvi (drugim povodom) pokazala je da su mu vrijednosti u krvnoj slici mnogo povišene, u pitanju je jedna veoma ozbiljna bolest a to peckanje je propratna pojava. Ne želim da te plašim ali uradi KKS.
 
E pa ovako :

Sad posle tusiranja se ne obrisem vec pustim da se samo sve osusi i pogodi te ,

nemam to peckanje:D

Jednostavno se ne obrisem i sve bude uredu.

Dugo sam radio leti na moru na palza .
Po ceo dan svaki dan i tako pet meseci sam bio izlozen suncu na palzi i koza mi je verovatno sprzenai samim tim i suva ,a nisam se mazao na plazi nicim.

Hvala svima na odgovorima.
 
Mislim da je svima sto se zalite u stvari suva koza. Neko rece ovde lepo da se ne brise posle tusiranja. Znaci utapkavati peskirom kozu ili potpuno ostaviti da se osusi sama, i obavezno HIDRATANTNI losion, krema, ili sta vec. Ali NE MASNI, poput nivee ili slicno vec samo i iskljucivo HIDRACIJA KOZE!
 

Back
Top