DA LI JE KLASICNA MUZIKA MRTVA?

maldaneri

Aktivan član
Poruka
1.158
Odlucila sam da postavim pitanje koje nije tako cesto , a to je :
- Da li je klasicna muzika zaista mrtva? -
Naime , ja se bavim njom ali sam sve ocajnija iz dana u dan jer shvatam da ona nestaje.Niko je neslusa , nikoga ne zanima a sa TV-a je potpuno nestala!
Pozivam sve ljude koji je vole da kazu nesto o ovoj temi i spasu me padanja u tesku depsresiju :)
 
u ovoj zemlji je svaka vrsta muzike u odumiranju, tako da klasicna muzika samo prati opsti trend...
koliko vidim, klasicna muzika se ovde pusta samo kad je dan zalosti....kad li ce ti ljudi shvatiti da se to nekada slusalo na zabavama, a ne na sahranama (cast izuzecima tipa requiem)
 
Cek' malo... kako mrtva?
Zivlja je nego ikada... mada, ne bas u onom obliku u kakvom je nastala... al' dobro sada... vremena se menjaju, pa samim tim i muzika...

E a sada se neko pita, kako ziva a nigde je ne cujemo... Pa nije Srbija svet...

Sto se tice kompozitora... moji omiljeni su Mocart, Betoven, Albinoni i Cajkovski. bas ti redosledom. :D
 
110366316_79a5921bf2.jpg
 
Televizija nije jedini medij koji postoji. Na radiju se i dalje pušta ozbiljna muzika i to ne samo kada je dan žalosti. Mene više ljuti što se sada sve više populariše savremena ozbiljna muzika koja se bez problema može strpati u isti koš sa ovim raznim elektronskim zvucima koje neki nazivaju muzikom, ali u stvari pravi izraz je buka. Prijatno sam iznenađena što će ove godine na BeMuS-u biti zaita klasičnih dela. Na kraju krajeva, niko od nas nije u obavezi da kusa ono što mu se servira. Kupi disk, kupi ploču. Slušaj šta tebi odgovara, kada ti odgovara.
 
Kod nas ,klasicna muzika je prezivela najtezi period. Ova tema je trebala biti postavljenja 90-tih godina...sad je situacija mnogo bolja. Istina je da nema emisija o klasicnoj muzici na tv,niti snimaka dobrih koncerata, ali koga zanima ,uvek moze da dodje do pravih stvari, na ovaj ili onaj nacin. U stvari,cini mi se da je klasicna muzika kod nas u expanziji, jer sve vise mladih odlucuje da se njome bavi, pune su muz akademije studenata na razlicitim smerovima. Pa setite se muzi;ke scene u Srbiji pre desetak god...strah da te uhvati. Stvari se popravljaju, polako ali sigurno.
 
Hm , hm , hm....Pazite ljudi , sve ste u pravu..Mislim da bi se podigao nivo svesti o klasicnoj muzici mora biti neke emisije u kojoj ce se ona promovisati ( a ne samo mucene "subotom uvece" koja ide jednom mesecno!!!!).Tacno je da svako treba da slusa sta zeli , ali da bi mladi koji tek rastu , znali sta zele , moraju znati sta sve postoji!A ne samo pink i grand.Sad ce svi odmah skociti da su tu presudni roditelji , sto jeste tako , ali drzavni mediji takodje treba da odigraju svoju ulogu.Nemojte da pomislite da sam ja za drogiranje klasikom po ceo dan , ali me stvarno ubija sto neki elementarni nivo znanja makar "poznatih" kompozicija i autora , kod nas ne postoji.A to treba da udje u opste obrazovanje! (i ulazi svim nastavniom planovima i programima za osmovne i srednje skole , ali nije podrzano nicim dalje od ucionice)
 
Televizija nije jedini medij koji postoji. Na radiju se i dalje pušta ozbiljna muzika i to ne samo kada je dan žalosti. Mene više ljuti što se sada sve više populariše savremena ozbiljna muzika koja se bez problema može strpati u isti koš sa ovim raznim elektronskim zvucima koje neki nazivaju muzikom, ali u stvari pravi izraz je buka. Prijatno sam iznenađena što će ove godine na BeMuS-u biti zaita klasičnih dela. Na kraju krajeva, niko od nas nije u obavezi da kusa ono što mu se servira. Kupi disk, kupi ploču. Slušaj šta tebi odgovara, kada ti odgovara.

Ako si ovim mislila da kažeš da elektronska muzika zapravo nije muzika protrljaj malo oči, ne vidiš dalje od nosa. Izjava ti je zaista papanska, nikako u duhu nekoga ko zaista voli muziku i koji je poštuje u bilo kojoj formi.
 
Hm , hm , hm....Pazite ljudi , sve ste u pravu..Mislim da bi se podigao nivo svesti o klasicnoj muzici mora biti neke emisije u kojoj ce se ona promovisati ( a ne samo mucene "subotom uvece" koja ide jednom mesecno!!!!).Tacno je da svako treba da slusa sta zeli , ali da bi mladi koji tek rastu , znali sta zele , moraju znati sta sve postoji!A ne samo pink i grand.Sad ce svi odmah skociti da su tu presudni roditelji , sto jeste tako , ali drzavni mediji takodje treba da odigraju svoju ulogu.Nemojte da pomislite da sam ja za drogiranje klasikom po ceo dan , ali me stvarno ubija sto neki elementarni nivo znanja makar "poznatih" kompozicija i autora , kod nas ne postoji.A to treba da udje u opste obrazovanje! (i ulazi svim nastavniom planovima i programima za osmovne i srednje skole , ali nije podrzano nicim dalje od ucionice)
Klasična muzika nikada nije bila za šire slojeve ljudi. Svi veći kompozitori u ne tako dalekoj prošlosti su mahom radili po dvorovima raznih careva, kraljeva, grofova i tih bogatih slojeva koji su sebi mogli uopšte priuštiti vreme za muziku. Danas je situacija verujem bolja, makar što se pristupačnosti i interesovanja tiče, nego pre, recimo, 200 - 300 godina. Pravi dokaz za sve navedeno je činjenica da su i dan danas karte za klasične koncerte i opere drastično skuplji nego za ostale muzičke forme.

Dakle kao što pametni ljudi već pre mene napisaše: tu je ona i nikuda neće...
 
Cayca:
Televizija nije jedini medij koji postoji. Na radiju se i dalje pušta ozbiljna muzika i to ne samo kada je dan žalosti. Mene više ljuti što se sada sve više populariše savremena ozbiljna muzika koja se bez problema može strpati u isti koš sa ovim raznim elektronskim zvucima koje neki nazivaju muzikom, ali u stvari pravi izraz je buka. Prijatno sam iznenađena što će ove godine na BeMuS-u biti zaita klasičnih dela. Na kraju krajeva, niko od nas nije u obavezi da kusa ono što mu se servira. Kupi disk, kupi ploču. Slušaj šta tebi odgovara, kada ti odgovara.
Ovo pokazuje da ne poznaješ elektronsku muziku, naročito trance.
Mis'im nazvati Astral Projection, Hallucinogen, Tiesta... bukom?
 
Ovo pokazuje da ne poznaješ elektronsku muziku, naročito trance.
Mis'im nazvati Astral Projection, Hallucinogen, Tiesta... bukom?

Ako je Astral Projection vrh trance-a onda strasno.....
Cisto... ne volim puno trance... ali ipak nazivati ove izvodjace bitnim.... onda je to krajnje smesno... to sto si naveo je jbna komercijala a daleko je od trance-a...

Zar se izgubio oldskool.....

Sta je sa Art of Trance, Hardfloor, Eternal Basement, Laurent Garnier i ostalom ekipom....?!

Znaci svako danas je u tripu da zna sta je muzika......

Pomalo smesno.... al' ajd.... neka ti bude.....
 

Back
Top