Dave Mustaine vs. James Hetfield

Dave Mustaine vs. James Hetfield

  • Dave Mustaine

    glasova: 14 35,0%
  • James Hetfield

    glasova: 26 65,0%

  • Ukupno glasova
    40
  • Anketa je zatvorena .
James je CARINA u svakom pogledu!
Covek maltene da je pesnik,a ne textopisac. Znao je sta hoce i znao je kojim smerom Metallica treba da ide i put koji je James trasirao zajedno sa Larsom je dao neverovatan rezultat.
Najvecu pohvalu James kao mozak Metallice (uz Larsa) zasluzuje za to sto je Metallicu doveo do samog vrha bez ijednog jedinog yebenog spota sa tri albuma, u eri opste pomame za video spotovima (ovo danas nije pomama za spotovima,ovo je bolestina). Taj i takav stav i uspeh Jamesa Hetfielda sa Metallicom ne moze da ponovi niko. Covek je uvek propagirao i u prvi plan stavljao svoje umece i svoj stav,svoja razmisljanja,svoju muziku...na tome je gradio karijeru za Metallicom,a ne sa besomucnim snimanjem spotova i blejanja po TV tj, MTV.
Dejv ne moze ni "kopacke da mu cisti". Eventualno da mu na stejdzu dodaje gitare. :D
I sam je Dejv jednom izjavio da Megadeth nikada nije i nece ostvariti ono sto je Metallica. Ne ulazim u kreativnost i umetnicki rad Dejva,ali covek je bio problematican od samog pocetka,a James i Lars nisu hteli karijeru da grade na skandalima,pre svega ne na alco/drugs skandalima,vec da ispred sebe stavalju samo svoju muziku.
Rezultat se vidi za vijek i vjekova.
 
James je CARINA u svakom pogledu!
Covek maltene da je pesnik,a ne textopisac. Znao je sta hoce i znao je kojim smerom Metallica treba da ide i put koji je James trasirao zajedno sa Larsom je dao neverovatan rezultat.
Najvecu pohvalu James kao mozak Metallice (uz Larsa) zasluzuje za to sto je Metallicu doveo do samog vrha bez ijednog jedinog yebenog spota sa tri albuma, u eri opste pomame za video spotovima (ovo danas nije pomama za spotovima,ovo je bolestina). Taj i takav stav i uspeh Jamesa Hetfielda sa Metallicom ne moze da ponovi niko. Covek je uvek propagirao i u prvi plan stavljao svoje umece i svoj stav,svoja razmisljanja,svoju muziku...na tome je gradio karijeru za Metallicom,a ne sa besomucnim snimanjem spotova i blejanja po TV tj, MTV.
Dejv ne moze ni "kopacke da mu cisti". Eventualno da mu na stejdzu dodaje gitare.
I sam je Dejv jednom izjavio da Megadeth nikada nije i nece ostvariti ono sto je Metallica. Ne ulazim u kreativnost i umetnicki rad Dejva,ali covek je bio problematican od samog pocetka,a James i Lars nisu hteli karijeru da grade na skandalima,pre svega ne na alco/drugs skandalima,vec da ispred sebe stavalju samo svoju muziku.
Rezultat se vidi za vijek i vjekova.

Хм... Он је рекао да Металика никада неће снимити спот, а онда је дошао One... Није остао доследан себи дакле... Што се тиче скандала, довољно је рећи Alcohollica... Били су тешки алкохоличари, Џејмс је морао ићи на рехабилитацију скоро... А и Бартонова (Буртон :? Штагод), благо речено, чудна смрт... Па шта су урадили Џејсону на његовој промоцији... Полили га пивом... Како су га вређали само... Дакле, скандала је било итекако, и доста су подигли њихову популарност, тако да ти аргументи нису баш јаки. Једино са чиме се слажем јесте да је Џејмс цар xD :D
 
Хм... Он је рекао да Металика никада неће снимити спот, а онда је дошао One... Није остао доследан себи дакле... Што се тиче скандала, довољно је рећи Alcohollica... Били су тешки алкохоличари, Џејмс је морао ићи на рехабилитацију скоро... А и Бартонова (Буртон :? Штагод), благо речено, чудна смрт... Па шта су урадили Џејсону на његовој промоцији... Полили га пивом... Како су га вређали само... Дакле, скандала је било итекако, и доста су подигли њихову популарност, тако да ти аргументи нису баш јаки. Једино са чиме се слажем јесте да је Џејмс цар xD :D

Metallica sa pocetka karijere,nije ono sto je danas. Isto to vazi za Jamesa. James jeste leceni alkoholicar (kao i njegov otac,koji umro kao lakos),ali nije dao da ta njegova sklonost prema alkoholu utice na karijeru Metallice.
James jeste bio jako krut za muzicki biznis dok je bio mlad,ali je kasnije shvatio da nema potrebe sa tolikom krutoscu. Generalno bez spotova je postigao ono sto mnogi sa spotovima mogu samo da sanjaju za jos 10 zivota.
Interni skandali koji procure u javnost nisu vredni komentara,jer se rad Jamesa i Metallice nije bazirao na tome. Jednostavno kada ljudi rade zajedno uvek dodje do nekog kurshusa,ali su svi u bendu bili dovoljno razumni da uvek smire situaciju.
Nema potrebe da sada u pricu uvalcis Bartona i njegovu smrt.
Jednostavno Dejv je u odnosu naostale bio izuzetno problematican i zavistan od droga svih vrsta. Nadam se da me razumes o cemu pricam. Plus sto je Kirk neuporedivo bolji gitarista od Dejva.
A sto se tice alkohola,veruj mi da u USA su za mene svi alkosi! Cela nacija se toliko opija cim stigne da to nije normalno. Ne znam se da li su gori ameri ili rusi. Sve u svemu vlast lakse kontroslise mozag unisten alkoholom. ALi da ne ulazimo u tu pricu.

Uticaj i zasluge Jamesa Hetfileda za Metal muziku i muzicki i textualno (pa i Rok uopste.Jer sve je to RnR) je nemerljiv,neizbrisiv i neosporiv. Aksiom! Sto se za Dejva bas ne moze reci. Poz.
 
Само сам хтео да кажем да Џејмс није толика цвећка као што си написао :) Џејмс јесте бољи, наравно. Као и сама Металика. :D Позз.


Do nedavno sam pročitala na nekom linku, da je Metallica postala muzika za disco dječačiće, i ja se u potunosti slažem sa tim komentarom...

Megadeth je čisti primjer da ne treba ući u vode komercijale (koliko je Metallica upala u ta g*vna, da se ne može izvući i da hoće)...
 
Добро St.Anger (и Re-Load) су велике мрље, али претходни албуми су одлични. А и St.Anger је више њихов другачији уметнички приступ, а не комерцијала... Реално, јако малом броју људи може да се свиди.
 

Back
Top