on je mlati a ona ga voli

To su zene koje vole da vole... one su zavisne od osecaja da nisu dovoljne dobre, da zasluzuju kaznu i potreban im je neko ko ce potvrditi tu sliku koju imaju o sebi.

One cesto "suvise vole", to je bolest, misle da ce biti srecne ako se on promeni i u cekanju te promene im prolazi zivot... nalaze se cesto u ulozi zrtve i neretko postoji neko potajno zadovoljstvo da ih ljudi zale...

Ako je za te zene ljubav = devojacka kuca, a devojacka kuca = nasilje, iz toga proizilazi da je
ljubav = nasilje i onda se udaju za takvog, koji odgovara njihovoj slici ljubavi u podsvesti.

Ne generalizujem, price mogu biti naravno, razlicite.
 
To su zene koje vole da vole... one su zavisne od osecaja da nisu dovoljne dobre, da zasluzuju kaznu i potreban im je neko ko ce potvrditi tu sliku koju imaju o sebi.

One cesto "suvise vole", to je bolest, misle da ce biti srecne ako se on promeni i u cekanju te promene im prolazi zivot... nalaze se cesto u ulozi zrtve i neretko postoji neko potajno zadovoljstvo da ih ljudi zale...

Ako je za te zene ljubav = devojacka kuca, a devojacka kuca = nasilje, iz toga proizilazi da je
ljubav = nasilje i onda se udaju za takvog, koji odgovara njihovoj slici ljubavi u podsvesti.

Ne generalizujem, price mogu biti naravno, razlicite.



vrlo zanimljivo....reci mi... a jel to iz "formoola ljoobavi"........imam knjigu, ali je meni bila prilično dosadna za ćitanje......da li je dobar sex i znak da će veza uspeti....kad umišljamo da postoji zaljoobljenost.........nisam video ovo za nasilje...šta ti znači ovo "devojačka kooća" ?
 
Nedostatak vere u sebe,povredjenost jer ti nekog volis a on te povredjuje i nemogucnost suocavanja sa tim,losi modeli u porodici koji prate kroz ceo zivot,nedostatak svesti o tome da je to zlostavljanje i da iz toga postoji izlaz..spisak je dug..najlakse je osuditi....ne znas kako je nekom dok ne obujes njegove cipele
 
To su zene koje vole da vole... one su zavisne od osecaja da nisu dovoljne dobre, da zasluzuju kaznu i potreban im je neko ko ce potvrditi tu sliku koju imaju o sebi.

One cesto "suvise vole", to je bolest, misle da ce biti srecne ako se on promeni i u cekanju te promene im prolazi zivot... nalaze se cesto u ulozi zrtve i neretko postoji neko potajno zadovoljstvo da ih ljudi zale...

Ako je za te zene ljubav = devojacka kuca, a devojacka kuca = nasilje, iz toga proizilazi da je
ljubav = nasilje i onda se udaju za takvog, koji odgovara njihovoj slici ljubavi u podsvesti.

Ne generalizujem, price mogu biti naravno, razlicite.
Au...sudeci po ovoj prognozi,ne pishe mi se dobro....:?
LM vecheras sam imala tu nesrecu da me pozove zhena od 30 god,udata,troje dece... kada sam ushla u kucu i videla je,noge su mi se odsekle.. imala je ranu na chelu, jer ju je muzh oborio na beton i lupao glavom o isti,a njihov sin koji ima 4 god je sve to gledao... :( Sve mi je bilo jasno...zgrabila sam torbe koje je spakovala i odnela nju i decu kod njene mame.. on nije ni trepnuo.... usput mi je isprichala da ju je juche tukao nogama i da je chesto udara,ali ne toliko intenzivno kao ovih dana,pa je sad prelomila...
kakvi su to ljudi koji tuku zhene... da mi sad neko kazhe da cu to dozhiveti,sama bih sebi presudila odmah... :(
 
nashle se poremecen muskarac i mazohista zena , lepo im oboma na neki nachin
...mrzim kad moram da sam ovako iskljuchiva i surova...ali da je ta zena pametna , sama bi se nekako izvukla , ima sada i sigurnih kutja i podrshke zrtvama...samo bih volela da su za njih ostrije kazne...
...moj kaze da bi trebalo svakog takvog po par njih redovno da mlati...a i zene ne bi trebalo da su tako slabe i nezasticene...i one imaju ruke i noge...
 
moonja
vrlo zanimljivo....reci mi... a jel to iz "formoola ljoobavi"

Ne. To je iz vise knjiga + moje misljenje.

........imam knjigu, ali je meni bila prilično dosadna za ćitanje.....

Knjiga je odlicna. Ponekad se desi da su nam najdosadnije knjige koje su nam najpotebnije.

.da li je dobar sex i znak da će veza uspeti....kad umišljamo da postoji zaljoobljenost.......

Samo dobar sex nije dovoljan. P
otrebno je i bar malo emocija, te neke bliskosti.
Veza zasnovana samo na strasti, bez emocija, izgori brzo kao sibica i sto je jos gore, na kraju smo prazni i cesto se zavrse lose...
Veze koja dugo traje, a nisu prisutne emocije, moze trajno da nam nanese stetu, a da mi to u prvi mah ne kapiramo.
Zato veze bez emocija ne bi trebale da traju uopste.

.nisam video ovo za nasilje...

To ni nema u toj knjizi, kazem ti. Mada ima nesto sto se moze povezati s ovom temom, ono kad neko cak i agresiju smatra dokazom ljubavi.


šta ti znači ovo "devojačka kooća" ?


To sam se ja tako izrazila, a to znaci porodica u koj je ona zivela kao devojka.
 
nashle se poremecen muskarac i mazohista zena , lepo im oboma na neki nachin
...mrzim kad moram da sam ovako iskljuchiva i surova...ali da je ta zena pametna , sama bi se nekako izvukla , ima sada i sigurnih kutja i podrshke zrtvama...samo bih volela da su za njih ostrije kazne...
...moj kaze da bi trebalo svakog takvog po par njih redovno da mlati...a i zene ne bi trebalo da su tako slabe i nezasticene...i one imaju ruke i noge...

Ko sto rekog najlakse je popljuvati..ne znas kako je nekom dok se ne nadjes u toj situaciji
 
@gossca.. saglasan sam...nekim ljoodima će sigoorno knjiga pomoći...jer se autor bavi primenjenom psihologijom....to nije akademsko štivo..ali je bitne stvari iz psihologije približio običnim ljoodima...moj trenootni stav je da mi nije potrebna knjiga..ako boodem u nedoumoci sigoorno ću je pročitati..... nisam postavio pitanje o dobrom sexu i uspešnoj vezi...nego znam da knjiga i to obrađooje..... ali hvala na odgovoru..... devojačka koooća...porodični model koji se prenosi iz primarne porodice u kojoj žrtva odrasla u novu porodicu....mislim da si apsolootno pogodila sooštinu priče...kao i dark lady....
 
Zena u krajnjem ako stvarno nasrne,mushkarca moze uvek da onesposobi jednim jakim udarcem u medjunozje.A ako nece znachi da ne sme jer se plashi njegove reakcije kad se povrati,shto opet znachi da namerava da ostane sa takvim manijakom.Pa ako te neko mlati a ti nemash zelju ili "hrabrost"(ako je hrabrost zdrav razum)da prekinesh sve moguce sa takvim likom ako vec necesh i da ga tuzish,pa onda je takva zena sama kriva shto je bolid i dozvoljava da je mlate.
 
vec sam pisala o ovome...ali ajde...radila sam clanak bas o zlostavljanju zena i dec u porodici..dosla sam do zastrasujucih podataka....zaista je strasno koliko yena trpi nasilje,koliko njih yatrayi pomoc i koliko njih yaista ode..u pitanju je strah koji je neverovatno jak...secam se da je u centru bila jedna zena koju je zlostavljao muz koji je bio nepokretan,tj u kolicima...svodilo se na to da joj on bukvalno kaze"dodji da te udarim",i ona dolayi do njega da je pretuce..strah koji je ona opisovla je neverovatan,zaista...sa njom su radili psihijatri...pokusavali da joj pomognu..tada se ona vracala njemu..ne ynam da li se danas nesto promenilo...
 
A s druge strane neko kome zelish da pomognesh , a on ne zeli da mu se pomogne. I sta onda?

Vidi to je isto kao kad bi sad ti bila bolesna,opasna po sebe i po druge a neces da se lecis,tj ne zelis pomoc..ovo nije bilo da te uvredim vec samo da objasnim sta hocu da kazem,znaci moze biti bilo ko...najveca pomoc jeste da covek shvati da ima problem..dakle da ga konstantno osvescujes...jer zrtva nasilja ne vidi sebe kao zvrtvu nasilja..kao sto gore pomenuti bolesnik ne vidi sebe kao bolesnog..
 
Ima toga mnogo i u blazem obliku. Gde povutji crtu?
Ja bih rekla , oduzeti decu takvoj porodici. I tu se zaustaviti. (naravno kad bismo imali neki normalan socijalni sistem i za tu decu)
I kad mi svi lomimo ruke , noge oko toga da je izvuchemo , da ih razdvojimo. A ona se posle sama vrati.
Ne znam , ali mislim da u tom sluchaju treba oboje u ustanovu i to na silu.
 
dark.lady drago mi je da si iznela ovakav stav i potpuno se slazem sa tobom da osuda nije reakcija na mestu. namerno sam ovako zapocela temu iz zalosnog razloga da vecina ljudi sa kojima sam razgovarala nema razumevanja za zlostavljane zene vec njihovu nemoc da se same izvuku iz zacaranog kruga komentarisu sa "ma tako joj i treba kad ostaje sa njim". mozda ste videli emisiju" 48 sati svadba" gde buduci supruznici iznose svoju "ljubavnu idilu". naime on je mlati a ona ga voli i konstatuje da je sama kriva a tu konstataciju podrzavaju i njeni roditelji.
 

Back
Top